فهرست
اینتر 2-1 میلان: لوکاکو دعوا با زلاتان را برد
اینتر 2-1 میلان: لوکاکو دعوا با زلاتان را برد

اینتر 2-1 میلان: لوکاکو دعوا با زلاتان را برد

آی اسپورت - شاگردان آنتونیو کونته در دیداری جذاب و پرحاشیه، موفق شدند با گل های روملو لوکاکو (پنالتی) و کریستین اریکسن، برابر میلان به پیروزی برسند. این نتیجه در حالی رقم خورد که ابتدا میلان با گل زلاتان ابراهیموویچ پیش افتاد اما اخراج این بازیکن در دقایق ابتدایی نیمه دوم، زمینه شکست روسونری را فراهم کرد. میلان بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 2، روی همکاری تئو هرناندز و سائلماکرز، این لیائو بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت. پس از آن نوبت اینتری ها بود که تا اندازه ای بازی را در دست بگیرند اما نتوانستند موقعیت ویژه‌ای روی دروازه حریف ایجاد کنند.

بازی متعادل دنبال شد تا اینکه در دقیقه 14، روی ارسال خوب لیائو، با دخالت زلاتان، براهیم دیاز صاحب موقعیت شد اما ضربه او نیز نتوانست قفل دروازه اینتر را باز کند. 5 دقیقه بعد سیمون کیائر از ناحیه همسترینگ دچار مصدومیت شد و جای خود را به فیکایو توموری داد. در دقیقه 24، اینتر تا آستانه زدن اولین گل بازی پیش رفت اما تاتاروسانو با یک واکنش دیدنی، مانع گلزنی لوکاکو شد. حملات دو تیم ادامه پیدا کرد تا اینکه سرانجام در دقیقه 31، میلان با گلزنی زلاتان پیش افتاد. روی یک نبرد هوایی پشت محوطه جریمه اینتر، سوالیهو میته با ضربه سر توپ را به زلاتان رساند و او هم با شوتی دقیق که به تیر دروازه هم برخورد کرد، گل اول بازی را به ثمر رساند.

بعد از این گل اینتری ها پیش کشیدند و در دقیقه 38 بازیکنان این تیم اعتقاد داشتند که ضربه سر الکسیس سانچس در محوطه جریمه میلان به دست تئو هرناندز برخورد کرده است اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و VAR نیز تصمیم او را تایید کرد. در دقایق پایانی نیمه اول اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد اما درگیری زلاتان و لوکاکو جو بازی را کاملا متشنج کرد و داور در نهایت به هر دو کارت زرد داد. در نهایت این نیمه با همان یک  گل به سود میلان به پایان رسید.

در نیمه دوم اینتر شروع بهتری داشت و در دقیقه 50، روی ارسال خوب اشرف حکیمی، چیزی نمانده بود که الکسیس سانچس با ضربه سر کار را تمام کند اما باز هم تاتاروسانو با یک واکنش تماشایی، مانع گلزنی او شد. برتری اینتری ها ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 58، شرایط برای این تیم مساعدتر هم شد. زلاتان که به دلیل درگیری با لوکاکو یک کارت زرد داشت، به دلیل خطا روی کولاروف، کارت زرد دوم را دریافت کرد و از بازی اخراج شد.

پیولی بلافاصله دست به تعویض زد و آنته ربیچ را به جای براهیم دیاز به زمین فرستاد. اینتری ها همچنان توپ و میدان را در اختیار داشتند و در دقیقه 66، روی ارسال الکسیس سانچس، پریشیچ صاحب موقعیت شد اما ضربه او روی سقف دروازه میلان فرود آمد. فشار حملات نرآتزوری سرانجام در دقیقه 69 جواب داد و این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شد. نیکولو بارلا با تکل لیائو درون محوطه جریمه میلان سرنگون شد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد و VAR هم تصمیم او را تایید کرد. لوکاکو پشت ضربه قرار گرفت و در حالی که تاتاروسانو جهت ضربه را اشتباه تشخیص داد، حساب کار را 1-1 کرد. 5 دقیقه بعد، داور به دلیل مصدومیت شد و علی رغم تلاش پزشکان، نتوانست کار را ادامه بدهد و جای خود را به داور چهارم داد؛ اتفاقی که باعث ایجاد وقت اضافه زیادی شد.

برتری اینتری ها ادامه پیدا کرد و در دقیقه 81، روی ارسال الکسیس، این استفان دی فرای بود که می توانست گلزنی کند اما این بار هم تاتاروسانو دروازه میلان را نجات داد. هرچه به دقایق پایانی نزدیک می‌شدیم، فشار حملات اینتر افزایش پیدا می‌کرد و این تیم چند بار تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفت اما واکنش های تاتاروسانو مانع از گلزنی آنها می شد. تا اینکه سرانجام در هفتمین دقیقه از وقت های تلف شده، کریستین اریکسن گل برتری اینتر را به ثمر رساند. روی یک ضربه آزاد از پشت محوطه جریمه بود که این ستاره دانمارکی با ضربه ای تماشایی کار را تمام کرد. تلاش میلانی ها برای جبران این گل در دقایق اندک باقی مانده ثمری نداشت و اینتر با برتری 2-1 راهی مرحله نیمه نهایی کوپا ایتالیا شد.

۳    
آی اسپورت
2021-01-27 01:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر