فهرست

عابدزاده: تمرینات من برای ایرانی‌ها سنگین است!

آی اسپورت- احمدرضا عابدزاده پاسپورت آمریکایی دارد و بابد سالی چندماه در این کشور باشد. برخلاف او و همسرش که زیاد به آمریکا می روند و می آیند پسرش امیر بیشتر در ایران است چرا که با راه آهن قرارداد دارد و باید در تمام تمرینات و مسابقات شرکت کند. احمدرضا البته یک دختر بزرگ به نام نگار هم دارد. شاید برای خیلی ها جالب باشد که بدانند عابدزاده در آمربکا چه کار می کنو و چه درآمدی دارد. او در ابران با باشگاه های پرسپولیس و راه آهن قرار داد داشت که البته قسمتی از پولش را گرفت و قسمتی را هم نگرفت و خودش مدعی است که مجبور شود شکایت می کند تا به حق و حقوق خود برسد. او یک پیتزا فروشی هم در خیابان شریعتی داشت که البته مغازه اش اجاره بود اما اسم عابدزاده روی تابلوی ورودی پیتزافروشی خیلی ها را ترغیب می کرد که به داخل بروند و احمدرضا را از نزدیک ببینند.
عابدزاده می گوید: "خیلی آن کار را دوست نداشتم. من عاشق فوتبال و دروازه بانی هستم و ترجیح می دهم هنری که دارم را به جوانترها بیاموزم. کار اصلی من این است و به همین دلیل پینزافروشی را رها کردم." اما احمدرضا عابدزاده که خیلی ها او را اسطوره دروازه بانی و بهترین سنگربان تاریخ ابران می دانند در آمریکا چه می کند. او خودش توضیحات جالبی می دهد: "من مربی نوجوانان آمریکایی هستم. دختر و پسد به باشگاه می آیند که ینشان 14،15 سال است. البته یک سری دیگر هم هستند که 8، 9 سال دارند. من به آنها آموزش دروازه بانی می دهم و واقعا از این کار لذت می برم."
به احمدرضا گفتیم تو که ابن همه علاقه و تجربه داری چرا همین کار را در کشور خودت انجام نمی دهی که گفت: "خب وقتی مرا نمی خواهند چه کار کنم؟ من می توانم به گلرهای تیم های ملی نوجوانان ، جوانان و امید آموزش های لازم را بدهم اما پیشنهادی نیست. قبلا در پرسپولیس می گفتند تمرینات تو سنگین است و به گلرها فشار می آید اما در آمریکا از این حرفها نیست. انگار تمرینات من فقط برای ایرانی ها سنگین است و آمریکایی ها هبچ مشکلی ندارند! من هم به همین دلیل تصمیم گرفتم به آمریکا بروم و آنجا کارم را ادامه بدهم. از پولی هم که می دهند راضی هستم. مساله اینجاست که آنها قدر کار مرا می دانند ."
پسر عابدزاده این فصل گلر راه آهن است که البته تا امروز عملکرد چندان خوبی نداشته. احمدرضا درباره امیر عابدزاده می گوید: "خودش باید بتواند حق خودش دا بگیرد الحمدالله از وقتی فرهاد کاظمی آمده شرایط راه آهن بهتر شده و امیر هم شرایط نسبتا بهتری پیدا کرده ولی هنوز خیلی کار دارد و حالا حالاها باید زحمت بکشد."
     
آی اسپورت
2015-03-28 15:27:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر