فهرست

پیش‌بازی امید ایران- افغانستان؛ شیربچه‌ها 9 امتیازی می‌شوند؟

آی اسپورت- شاگردان محمد خاکپور که در دو مسابقه قبلی خود در این رقابت ها به دو پیروزی مقابل نپال و فلسطین دست یافته اند، درحال حاضر با شش امتیاز در رده نخست گروه C مرحله نخست رقابت های انتخابی المپیک در قاره آسیا قرار دارند. افغانستان سومین حریف ایران دراین مسابقات، تاکنون سه بازی انجام داده و به یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست دست پیدا کرده است.این تیم در آخرین مسابقه خود مقابل عربستان به تساوی بدون گل رسید تا با چهار امتیاز و کسب نتایجی بالاتر ازحد انتظار در رده سوم گروه قرار گیرد.ایران درصورت پیروزی دراین مسابقه 9 امتیازی می شود و بیشتر راه صعود به مرحله نهایی رقابت های انتخابی المپیک را طی می کند. مسابقه تیم های امید ایران و افغانستان ساعت 17 یکشنبه  در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.
وکیا: افغانستان ضعیف نیست
یوسف وکیا مدافع راست تیم امید ایران پیش از رویارویی با افغانستان با تاکید براینکه بازیکنان تیم امید به این باور رسیده اند که توانایی پیروزی در تمام مسابقات را دارند، گفت: هیچ تیمی ضعیف نیست و از روی اسم نمی شود تیمی را برنده یا بازنده دانست.
اودرباره بی شکست بودن تیم امید از زمان حضور محمد خاکپور در راس کادر فنی این تیم گفت: خاکپور بسیار باشخصیت و از نظر فنی قوی است.همیشه در تمرینات به ما می گوید از باخت بدم می آید و شما باید همیشه و در همه بازی ها برنده باشید. بازیکنان هم مانند سرمربی تیم از باخت بدشان آمده و به این باور رسیده اند که می شود در همه مسابقات پیروز شد. اول با همت خودمان و سپس با دعای مردم٬ باید به هدفمان که صعود به المپیک است برسیم.
روزبه چشمی: رقص عربستانی‌ها در روزشگاه آزادی یادم نمی‌رود
روزبه چشمی دیگر مدافع تیم امید شرایط این تیم را خوب توصیف کرد و گفت: امیدوارم بازی با افغانستان را بدون هیچ اما و اگری ببریم و با خیال راحت جلوی عربستان قرار بگیریم. از زمانی که متوجه شدم عربستان در گروه ما قرار دارد٬ هر روز لحظه شماری می کنم تا روز بازی با این تیم برسد. رقص و پایکوبی بازیکنان عربستان پس از پیروزی مقابل تیم ملی ایران در ورزشگاه آزادی هیچوقت از یادم نمی رود و امیدوارم در مسابقه با این تیم گل بزنم چون یک سورپرایز خوب برای هواداران دارم.از کسانی که در دو بازی قبلی ما را تنها نگذاشتند ممنونم اما امیدوارم مردم در بازی های بعدی به خصوص عربستان، بیشتر به ورزشگاه بیایند و مانند همیشه یار دوازدهم ما باشند.
چه تیم‌هایی صعود می‌کنند؟
این مسابقات در 10 گروه برگزار می شود که تیم های نخست به صورت مستقیم راهی مرحله نهایی انتخابی در قاره آسیا می شوند وتیم های دوم هم در مرحله پلی اف حضور خواهند یافت. مرحله نهایی مقدماتی انتخابی المپیک 2016 در قالب رقابت های قهرمانی زیر 23 سال آسیا، آذرماه سال جاری به میزبانی قطر انجام می شود.تیم فوتبال المپیک ایران از المپیک 1976 تاکنون در بازیهای المپیک حضور نیافته است.
     
آی اسپورت
2015-03-28 15:54:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر