فهرست
موفقیت صددرصدی شوت‌ها؛ استقلال ِ دقیق
موفقیت صددرصدی شوت‌ها؛ استقلال ِ دقیق

موفقیت صددرصدی شوت‌ها؛ استقلال ِ دقیق

آی اسپورت - استقلال پیش از شفر قابل مقایسه با استقلال امروز نیست. آماده‌ترین استقلال چند فصل اخیر حالا بازیکنان‌اش ذهنیتی حرفه‌ای و برنده پیدا کرده‌اند و قدر موقعیت‌ها را بیشتر از همیشه می‌دانند. قربانی و اسماعیلی دو مهاجم استقلال در بازی با سیاه‌جامگان، یکی از دقیق‌ترین نمایش‌های خود را ارائه دادند.

استقلال که در نیمه اول برابر سیاه‌جامگان کارش گره خورده بود در نیمه دوم و با تغییر تاکتیک شفر ۴ بار دروازه تیم مشهدی را باز کرد. در این بین اما فقط تغییر تاکتیک شفر نبوده که استقلال را از یک تساوی تلخ و عجیب نجات داد؛ دقت استقلالی‌ها در شوتزنی باعث شد تا هر ۴ توپی که مهاجمان آبی‌پوش در چارچوب سیاه‌جامگان قرار دادند به گل تبدیل شود.

بر اساس آمار متریکا، استقلال در این بازی ۱۴ شوت زد که فقط ۴ عدد از آن‌ها در چارچوب بود و هر ۴ شوت در چارچوب به گل تبدیل شد. نکته‌ای که نشان می‌دهد آبی‌پوشان از لحاظ ذهنی هم پیشرفت خوبی داشته‌اند. استقلال شفر از لحاظ تاکتیکی تغییرات بنیادین داشته و سراپا متفاوت است با استقلالی که در ابتدای فصل می‎دیدیم؛ اما تفاوتی دیگر، تغییر تک به تک بازیکنان استقلال زیر نظر شفر بوده است. آبی‌پوشان حالا کاملا وسواس و دقتی قابل قبول را در شوتزنی به سمت دروازه حریف دارند و بردهای پی در پی و پرگل نشان می‌دهد شفر توانسته شخصیت گلزنی را به مهاجمان‌ تیم‌اش انتقال دهد. مهاجمانی که پیش از حضور او از گلزنی انگار چیزی نمی‌دانستند اما حالا از دقیق‌ترین بازیکنان لیگ به حساب می‌آیند. اسماعیلی از دو شوتی که زد دو گل به دست آورد؛ و قربانی از ۶ شوتی که زد ۲ شوت‌اش در چارچوب بود که هر دو هم به گل تبدیل شد.‌

نود

۱۰    
آی اسپورت
2018-04-08 19:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر