فهرست
لیگ ۱۶ تیمی، لیگ بی‌کیفیت
لیگ ۱۶ تیمی، لیگ بی‌کیفیت

لیگ ۱۶ تیمی، لیگ بی‌کیفیت

آی اسپورت - با کاهش تیم های لیگ برتر از فشردگی بازی‌های لیگ برتر کاسته خواهد شست و حتی این امکان برای فدراسیون فوتبال مهیا می‌شود که بازی‌های جام‌حذفی را به صورت رفت و برگشت برگزار کند. عملکرد تیم‌های انتهای جدول در بازی‌های این دوره جای تأمل دارد و اگر همین الان بخواهیم در مورد این تیم‌ها قضاوت کنیم باید به این نکته به صراحت اشاره کنیم که شایستگی ادامه حضور در جمع تیم‌های لیگ برتری را ندارند. مگر اینکه در آینده در روند تیمی آن‌ها تغییر ایجاد شود.

استقلال خوزستان از ۲۱ بازی تنها در ۳ بازی پیروز شده. سپیدرود که البته یک پله بالاتر در جدول رده‌بندی است یک پیروزی کمتر داشته است، یعنی ۲ پیروزی در ۲۱ بازی! بی‌شک چنین حضوری به جای اینکه برای طرفداران این تیم‌ها مایه مباهات و افتخار باشد آن‌ها را آزار می‌دهد چراکه از روز ابتدایی حضور در استادیوم‌ها بازی‌ها را با این امید تماشا می‌کنند که تیم در لیگ برتر بماند! در حالی که طرفداران تیم‌هایی، چون سپیدرود رشت هم شایسته این هستند که بازی‌های خوب و پیروزی‌های ارزشمند از تیم خود ببینند.

این عملکرد، اما در رده‌های بالاتر جدول هم به نوعی دیگر وجود دارد و نشان می‌دهد لیگ برتر ظرفیت ۱۶ تیم را ندارد! امتیاز ۵ تیم بالای جدول به‌هم نزدیک است، اما تیم ششم با تیم پنجم ۱۴ امتیاز اختلاف دارد و این نشان می‌دهد تیم‌های پنجم جدول به پایین به بالاترین مقامی که خواهند رسید ششمی است. تیم پارس جنوبی جم در حالی رتبه ششم جدول را در اختیار دارد که از ۶۳ امتیاز ممکن ۲۵ امتیاز به دست آورده؛ یعنی ۳۹ درصد از امتیازات را تصاحب کرده است. این نشان می‌دهد از تیم پنجم به بعد تیم‌ها مدام دچار فراز و نشیب می‌شوند و ساختار محکمی ندارند!

طبیعتاً کاهش تیم‌های لیگ برتری از ۱۶ تیم به ۱۴ تیم و حتی ۱۲ تیم به سود سطح کیفی بازی‌ها است. در این صورت فشردگی بازی‌ها هم از لیگ برتر دست خواهد شست و حتی این امکان برای فدراسیون فوتبال مهیا می‌شود که بازی‌های جام‌حذفی را به صورت رفت و برگشت برگزار کند. در همه سال‌های اخیر برای خیلی از تیم‌های دسته اولی فقط صعود به لیگ برتر مهم بوده در حالی که مهم باید حضور شایسته در لیگ برتر و ساختار‌سازی برای حضور شایسته در این بازی‌ها باشد.

 

خبر ورزشی 

۱۲ ۳  
آی اسپورت
2019-03-13 09:30:00
نظر دهید

۳ نظر
میم
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۲۶
تیم هایی که امکانات حداقلی: زمین مناسب، نور، فیلمبرداری، درآمد حداقلی و ... ندارند، اجازه ورود به لیگ رو ندن. شما مثلا تیم مسجد سلیمان رو نگاه کن! یک زمین درست و حسابی برای بازی در سطح اول کشور نداره! چجوری در اون زمین ها قراره فوتبال بازی کرد و فوتبال پیشرفت کنه
یا تیم هایی که همواره بدهکارن و هزینه حتی سفر به شهر های دیگه رو ندارن
۱
ashkanred
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۳۹
تراوشات یک ذهن :
لیگ 20 تیم انگلستان : هادرسفیلد و فولام از 30 بازی به ترتیب سه و چهار برد دارند
لیگ 20 تیمی ایتالیا: کیه وو و فروزینونه از 27 بازی به ترتیب یک و سه برد دارند .
لیگ 18 تیم آلمان : نورنبرگ و هانوفر از 25 بازی به ترتیب دو و سه برد دارند .
به نویسنده نابغه این متن پیشنهاد می کنم : متن رو به سه زبان انگلیسی ؛ آلمانی و ایتالیایی ترجمه کنه بفرسته فدراسیون های مرتبط تا متوجه بشن چه نابغه های ورزشی در ایران خبرنگار شدند !!!!! و از تجربیات این بزرگوار درس عبرت آموخته و لیگ های خود را دوازده تیمی بکنند .............

۴
من
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۲۸
ای کاش نویسنده‌ی محترم جدول لیگ‌های مهم اروپایی رو نگاه می‌کرد تا ببینه که مثلاً هادرزفیلد تیم آخر لیگ انگلیس هم سه برد داره، کیه وو تیم آخر سری آ فقط یک برد داره و نورنبرگ تیم اخر بوندس لیگا هم فقط دو برد داره. البته که لیگ ایران کیفیت و ظرفیت برای پذیرش 16 تیم رو نداره، ولی سطح استدلال نویسنده انقدر پایینه که به نظرم بهتره اساساً ورزشی نویسی رو رها کنه.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر