فهرست
چه بر سر «کریستیانو رونالدوهای جدید» آمد؟
چه بر سر «کریستیانو رونالدوهای جدید» آمد؟

چه بر سر «کریستیانو رونالدوهای جدید» آمد؟

آی اسپورت - در ورزش دنیا و علی الخصوص در فوتبال مرسوم است که برچسب "... جدید" به بازیکنان زده شود.  در حقیقت هواداران همیشه دوست دارند که وقتی بازیکنان جوان را می بینند، آنها را با ستارگان محبوبشان مقایسه کنند. جوان های مستعد در گذشته با مارادونا، پله و ... مقایسه می شدند و حالا با کریستیانو رونالدو و مسی مقایسه میش وند. خیلی از این استعدادها اما نمی توانند انتظارات را برآورده کنند.

خیلی از این بازیکنان مسیری کوتاه تر از حد انتظارات را دارند و نمی توانند مسیری که برایشان پیش بینی شده را طی کنند. در سالهای اخیر برخی از بازیکنان از نظر سبک بازی لقب «کریستیانو رونالدوی جدید» را داشتند اما توفیقی نداشتند. برخی از این موارد را مرور می کنیم:

خسه رودریگز  (متولد اسپانیا، 27 ساله): محصول آکادمی رئال مادرید تکنیک و سرعت بسیار بالایی داشت و درخشش او در آکادمی رئال مادرید باعث شده بود تا خیلی ها از او تعریف کنند. خسه در سال 2014 گفته بود که می خواهد تا چهار سال دیگر توپ طلا را ببرد اما در سالهای اخیر سیری کاملا نزولی داشته است. در روزهایی که در مسیر پیدا کردن جایگاه خود در رئال مادرید بود، با مصدومیتی شدید مواجه شد و بعد از آن مسیر نزولی برایش آزاد شد. در تابستان 2016 راهی پی اس جی شد اما در پاریس موفق نبود و بعد از آن نیز در لاس پالماس، استوک سیتی، بتیس و اسپورتینگ پرتغال ناکام ماند. در حال حاضر بدون تیم است و باید در زمستان برای خود مشتری پیدا کند.

ژلسون مارتینز (متولد کیپ ورد با تابعیت پرتغالی، 25 ساله): او مثل رونالدو اهل آکادمی اسپورتینگ است. سرعتی ، تکنیکی و دریبل زن است و در شروع فوتبالش به نظر می رسید که قرار است رونالدوی جدید باشد. پرتغالی ها می گفتند که بهترین جانشین برای فوق ستاره پرتغالی است. به گفته رکورد، خود سی آر سون نیز به این بازیکن علاقه داشت. از لیسبون راهی اتلتیکو مادرید شد اما هرگز انتظارا ترا برآورده نکرد. بعد از آن راهی موناکو شد و در این تیم شرایط بهتری پیدا کرد اما همچنان فاصله زیادی تا نزدیک شدن به کریستیانو رونالدو دارد.

فدریکو ماچدا (متولد ایتالیا، 29 ساله): در سال 2009 و در زمانی که یونایتد به دنبال جانشین رونالدو می گشت، بازیکنی از آکادمی این تیم نامش را سر زبان ها انداخته بود: فدریکو ماچدا. این بازیکن 17 ساله در دو بازی یونایتد مقابل ساندرلند و استون ویلا درخشید و شش امتیاز کلیدی را به شیاطین سرخ داد. سبک بازی او بیشتر شبیه برباتوف بود تا رونالدو اما ان روزها در اولدترافورد  همه به دبنال اسطوره سازی بودند و به همین خاطر بقب رونالدوی جدید برایش اعلام شد. این بازیکن اما موفق نبود و پس از حضور قرضی در چندین تیم مختلف در سال 2014 از یونایتد جدا شد. در سری بی ایتالیا موفق نبود و در فصل 19-2018 بالاخره در یونان کمی به خودش آمد و در تیم پاناتینایکوس خوش درخشید.

آلیپیو دوارته برندائو (متولد برزیل، 28 ساله): رئال مادرید خرید این بازیکن را در سال 2008 نهایی کرد. در سن 16 سالگی این بازیکن برزیلی به نظر می رسید که یکی از آینده دارترین بازیکنان فوتبال دنیا باشد و به تیم رزروهای رئال ملحق شد. او جوان ترین بازیکن تاریخ تیم رزروهای رئال  مادرید بود. این مهاجم برزیلی - پرتغالی از نظر سبک بازی شبیه رونالدو نازاریو بود اما برخی با توجه به این که تقریبا همزمان با کریستیانو به رئال ملحق شد ، لقب "کریستیانو رونالدوی جدید" را برایش انتخاب کردند. به علت مصدومیت و بدشانسی در رئال موفق نبود و به بنفیکا رفت. بعد از آن در لیگ های قبرس و یونان بازی کرد و در نهایت به اسپانیا برگشت. وی در حال حاضر در تیم تومبنسه در لیگ دسته سه برزیل بازی می کند.

۲ ۱  
آی اسپورت
2020-12-25 20:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
KEAn
شنبه ۶ دی ۱۳۹۹، ۰۰:۱۹
نمونه وطنی هم داریم استقلال دنبال مجتبی جباری جدید بود ،و الان هفت ساله شبیهش هم پیدا نکرده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر