فهرست
فدراسیون هیچ، فدراسیون نگاه!
فدراسیون هیچ، فدراسیون نگاه!

فدراسیون هیچ، فدراسیون نگاه!

آی اسپورت - باز هم توهین از سوی کارلوس کی‌روش و دستیارانش به فوتبال ایران و خانواده فوتبال؛ اتفاقی که جدید نیست و بارها تکرار شده است. اتفاقی که باز هم واکنشی از سوی فدراسیون فوتبال را به دنبال نداشت. اتفاقی که باز هم یک توهین به توهین‌های قبلی کی‌روش و دستیارانش اضافه کرد. پرونده توهین‌های او سنگین‌تر شد اما کسی نیست به این پرونده رسیدگی کند.

آخرین ورژن از توهین‌های کی‌روش و دستیارانش به فوتبال ایران و اهالی آن در راستای یک اظهارنظر از سوی حمید استیلی بود. وقتی که از مدیر تیم فوتبال امید پرسیده شد آیا آنها از مجموعه پک استفاده می‌کنند یا نه، استیلی هم پاسخ داده بود تا به‌حال حتی اجازه نداده‌اند پک را از نزدیک ببینند چه برسد به اینکه از آن استفاده کنند. این اظهارنظر مدیر تیم امید با واکنش از سوی امیرحسین حسینی، مدیر رسانه‌ای تیم ملی مواجه شد که استیلی را به فرافکنی محکوم کرد تا نتایج ضعیف تیم امید را پوشش دهد. اظهارنظری که رضا شاهرودی معتقد بود نظر شخص حسینی نبوده و کارلوس کی‌روش از او خواسته چنین واکنشی نشان دهد. ادامه این درگیری‌های لفظی به جایی ختم شد که کی‌روش اشاره کرد برای رفتن به جام جهانی و تماشای بازی‌های تیم ملی وقت دارد، اما برای بازدید از پک وقت ندارد! این اظهارنظر سرمربی تیم ملی هم بی‌پاسخ نبود تا استیلی بگوید با هزینه شخصی به جام جهانی رفته و نیازی ندارد برای تماشای بازی‌های تیم ملی ایران از کسی اجازه بگیرد. با این حال این‌بار نوبت به میک مک‌درموت رسید تا بگوید استیلی تیم ملی را با سیرک اشتباه گرفته و بهتر است از خرس‌هایی که در میانمار جا گذاشته، برای سیرک استفاده کند. نقل‌قولی که حسابی جنجالی شد و ادبیات دستیار کی‌روش با واکنش‌های زیادی روبه‌رو بوده است.

با این حال این اولین و آخرین توهین از سوی کی‌روش و دستیارانش نبوده است. آنها بارها در این هشت سال به فوتبال ایران و خانواده فوتبال ایران توهین کرده‌اند؛ جایی که سرمربی تیم ملی محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان را مورد حمله‌های خود قرار داد یا جایی که اشاره کرد عباس ترابیان، سرپرست وقت تیم ملی فرق توپ فوتبال و هندوانه را نمی‌داند. کی‌روش بارها توهین‌های دیگری هم کرده بود و می‌گفت علیرضا اسدی فرق زمین فوتبال و سیب‌زمینی را تشخیص نمی‌دهد. کی‌روش حتی دستیارانش را هم از زبان تیز خود در امان نگذاشته بود و برای زیرسوال بردن امید نمازی اشاره کرد تدارکات تیم ملی هم می‌تواند در زمین مانع بچیند یا هنگامی که با علی کریمی درگیری لفظی پیدا کرده بود از واژه‌هایی چون مار، عقرب و... استفاده کرد. در پاسخ به برخی دیگر از انتقادهای کریمی روی برنامه 90 هم پیامی به عادل فردوسی‌پور فرستاد و کریمی را بزدل دانست.

توهین‌ها یا اظهارات کی‌روش علیه علی کفاشیان، مهدی تاج در زمان ریاستش در سازمان لیگ، برانکو ایوانکوویچ، امیر قلعه‌نویی، حمید درخشان، زلاتکو کرانچار و به صورت عمده‌تر فوتبال ایران بارها در رسانه‌ها، فیس‌بوک یا اینستاگرامش منتشر شده است. او پیش از جام جهانی می‌گفت فوتبال ایران 50 سال از پرتغال و اسپانیا عقب است و این‌بار گفته رقبای ایران در جام ملت‌ها با فراری حرکت می‌کنند و ایران با پیکان. درحالی که او برای تمدید قرارداد امکانات مدرن خواسته بود که با فراهم شدن امکانات حاضر به ماندن شد. حالا که پک و زمین تمرین تیم ملی در اختیار تیم ملی قرار گرفته است، کی‌روش امکانات فوتبال ایران را به پیکان تشبیه می‌کند.

جالب است فدراسیون فوتبال نه در دوران کفاشیان و اکنون که مهدی تاج ریاستش را به عهده دارد، یک‌بار واکنش جدی یا برخورد با کی‌روش را تجربه نکرده است. واکنش فدراسیون فوتبال در بیشتر موارد یا سکوت بوده یا اینکه مخالفان کی‌روش را متهم کرده و قطعا دلیل اصلی تداوم توهین‌ها همین سیاست فدراسیون است!

 

فرهیختگان

۱۵ ۹  
آی اسپورت
2018-10-15 10:00:00
نظر دهید

۹ نظر
امیر
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۳
شاید خود فدراسیون نخ میده که اینا به مخالفانشون توهین کنند ، همه ی دردسر از فدراسیون تحمیلی شروع میشه ،
۴
امیر
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۳
شاید خود فدراسیون نخ میده که اینا به مخالفانشون توهین کنند ، همه ی دردسر از فدراسیون تحمیلی شروع میشه ،
۳
محسن
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۹
توهین های میناوند و ذوالفقارنسب و کریمی و مایلی کهن و برانکو به کیروش هییییچ چرا در این باره حرفی نمیزنید
واقع فکر میکنید خون ایارنیا رنگین تره؟؟؟
اگه اینجور باشه شما مصداق یک نژاد پرست هستید
البته بحث سر توهین نیست بحث بحثه ناهاره برادر ناهار
۶
حمید
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۴۱
تعصبت به فوتبال ایران و خانواده بزرگ فوتبال ایران رو بزار کنار بعد بگو کدوم حرفش اشتباه بود؟ پیکان تیم ملی ؟ اسدی ؟ ترابیان؟ وجدانا کدومش اشتباه بود؟
۵
محسن
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۵۷
احتمالا ک این کامنت چاپ نمیشه.....ولی اقای نویسنده کم مونده خودزنی کنی.....بی احترامی بی احترامی....کجاش بی احترامی به فوتبال ایران بوده؟!! مگه ترابی یا اسدی فوتبال ایران هستن؟!!! کیروش از تمام اینها برای فوتبال ما بیشتر زحمت کشیده....کار دست اینا بود هنوز تو فکر بردن بحرین و امارات بودیم.... اینکه بگی چرا پک رو ندادن یا پیگیری کنید عالیه نه اینکه الکی جو بسازیم و بگیم واحرمتاا وا مصیبتا....هرچند فکر نکنم چاپ بشه
۶
اسمان
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۲۵
کیروش باید سریع یا عذرخواهی کنه یا ازتیم ملی اخراج بشه.
۶
محمد
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۸
متاسفانه ما ایرانی ها تحمل شنیدن واقعیت رو نداریم . درود بر شرف کارلوس که یک تنه جلوی این افراد بی لیاقت ایستاده . بازم یه سناریوی تکراری داره قبل از یک تورنومنت حساس علیه تیم ملی شکل میگیره و این حرکات کاملا هماهنگ شده برای تخریب تیم ملی. افسوس
۴
WilsOn
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۲
نسبت های نژاد پرستانه کریمی و ‌‌‌‌...رو چی میگید که اگه در هرجای جهان به یک نفر گفته میشد در صورت پیگیری شخص حکم دادگاهی داشت،این حرف ها در برابر اون نسبت ها هیچی نیس
۶
mahdi
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۰
درصد بالایی از انتقاد ها و مخالفت ها و حتی توهین هاش به جا بوده
فراموش نکنید که کیروش با کسانی طرف هست که اصلا این کاره نیستن!
رفتن گودرزی بی عرضه به نفع همه بود
از کیروش بالاترین انتظارها میره اما کارش گیر یه عده کارنابلد آماتور هست. بدون شک همه جنگ ها و حتی توهین های برای امتیاز گرفتن برای تیم ملی بوده و نهایتا همشون بخشی از پازل موفقیت تیم ملی رو تشکیل میدن
تیم ملی؛ امروز؛ زمین تمرین خوب و ساختمان پک و لباس مناسب و ... رو از همین جنگیدن ها و توهین های کیروش داره!
خود مردم هم خیلی جاها به همون آدم ها توهین میکنند.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر