فهرست
باارزش‌ترین تیم فعلی لیگ برتر انگلیس؛
باارزش‌ترین تیم فعلی لیگ برتر انگلیس؛

باارزش‌ترین تیم فعلی لیگ برتر انگلیس؛

آی اسپورت - فصل جدید لیگ برتر انگلیس هم در حالی شروع شده که مثل همه سالیان اخیر و حتی روزهایی که شیوع کرونا باعث ضرر و زیان بسیاری شده هم بیشترین مخارج را باشگاه‌های این لیگ داشته‌اند. باشگاه‌های بیگ‌سیکس هم پول زیادی را خرج جذب ستاره‌ها کرده‌اند و ارزش بازیکنان تیم‌هایی مثل لیورپول، منچسترسیتی و چلسی هم خیلی بالا رفته. سایت «ترانسفرمارکت» هم ارزش بازیکنان لیگ برتر را برای فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به روز کرده و در همین راستا نشریه «سان» تیم منتخبی از باارزش‌ترین بازیکنان این لیگ انتخاب کرده است. تیمی که ۹۳۰ میلیون پوند ارزش دارد و شاید در آینده‌ای نزدیک به یک میلیارد پوند هم برسد.

 

دروازه

بیشترین پول را برای انتقال یک دروازه‌بان، چلسی داده. آنها ۶۷۱,۶ میلیون پوند دادند تا کپا آریسابالاگا را جذب کنند اما ترانسفرمارکت اعتقاد ندارد تا این سنگربان اسپانیایی را به‌عنوان باارزش‌ترین دروازه‌بان لیگ برتر انتخاب کند. آلیسون بکر، دروازه‌بان لیورپول بعد از ۲ فصل عالی ارزشمندترین بازیکن لیگ برتر در پست خودش است. او ۶۴ میلیون پوند ارزش دارد. حتی نفر دوم هم کپا نیست و ادرسون بعد از آلیسون قرار گرفته.

 

دفاع

عملکرد خوب دفاعی لیورپول در فصل گذشته و کسب عنوان بهترین خط دفاعی لیگ برتر منجر به بالا رفتن ارزش بازیکنان این تیم در پست خودشان شده است. از بین ۴ بازیکن خط دفاعی، ۳ بازیکن از لیورپول هستند. ارزش ویرجیل فان‌دایک رهبر هلندی خط دفاعی لیورپول ۷۲ میلیون پوند است. در سمت چپ این خط اندی رابرتسون اسکاتلندی قرار گرفته که ارزشش ۵۷,۶ میلیون پوند تخمین زده شده. در سمت راست خط دفاعی هم بهترین بازیکن جوان فصل قبل لیگ برتر جای گرفته که پسری اهل بندر لیورپول است. ترنت الکساندر آرنولد ارزشی بالغ بر ۹۹ میلیون پوند دارد و این ارزش بالا به این دلیل است که در ۲۱ سالگی به چنین سطحی رسیده. تنها غیرلیورپولی خط دفاعی آیمریک لاپورت است. مدافع فرانسوی منچسترسیتی ۵۴ میلیون پوند ارزش دارد. هزینه‌ای که سیتی هم برای او پرداخت کرده نزدیک به همین مبلغ بوده. سیتیزن‌ها او را در ازای ۵۷ میلیون پوند خریدند. نکته جالب اینکه هری مگوایر مدافع ۸۰ میلیون پوندی منچستریونایتد که گران‌ترین بازیکن در این پست است با ارزش ۵۰ میلیون پوند به تیم منتخب نمی‌رسد.

 

هافبک

زوج خط میانی دو بازیکن تیم ملی فرانسه هستند. انگولو کانته هافبک چلسی باارزش‌ترین هافبک چلسی ۷۲ میلیون پوندی است. پل پوگبا هموطنش که در منچستریونایتد توپ می‌زند هم مثل او ۷۲ میلیون پوند ارزش دارد. از اینکه هافبک تهاجمی تیم منتخب باارزش‌ها کوین دبروینه باشد هم تعجب نمی‌کنیم. ستاره بلژیکی منچسترسیتی که ۲۰ پاس‌گل فصل قبل داد و ۱۳ گل زد، ۱۰۸ میلیون پوند ارزش دارد. او در این پست از ستاره‌هایی همچون کای هاورتس از چلسی، برونو فرناندس از منچستریونایتد و دله اَلی از تاتنهام سبقت گرفت. دبروینه در فصلی که گذشت بهترین بازیکن لیگ برتر انگلیس بود.

 

حمله

سادیو مانه یا محمد صلاح؟ مسئله این است! جالب اینکه سال گذشته ارزش وینگرهای لیورپول یکی بود و امسال هم چنین است. هم صلاح ۱۰۸ میلیون پوند ارزش دارد و هم مانه. به هر حال تصمیم گرفته شد صلاح در تیم منتخب قرار بگیرد و مانه در رقابت با رحیم استرلینگ بیرون ماند. ستاره سیتی که او هم پیش از این لیورپولی بوده ۱۱۵,۲ میلیون پوند ارزش دارد. در واقع استرلینگ در حال حاضر ارزشمندترین بازیکن لیگ برتر انگلیس به‌شمار می‌رود. بازیکنانی مثل مارکوس رشفورد از منچستریونایتد، برناردو سیلوا از منچسترسیتی و هئونگ مین سون از تاتنهام هم ارزش بالایی دارند اما به تیم منتخب نرسیدند اما در نوک پیکان خط حمله هری کین قرار گرفته. ستاره تاتنهام ارزشمندترین مهاجم هدف در لیگ برتر است. کین در حال حاضر ۱۰۸ میلیون پوند ارزش دارد. روبرتو فیرمینو از لیورپول، تیمو ورنر از چلسی، آنتونی مارسیال از منچستریونایتد و پیرامریک اوبامیانگ پشت‌سر کین قرار گرفتند. اوبامیانگ با وجود درخشش در ماه‌های اخیر تنها ۵۰ میلیون پوند ارزش دارد، چراکه ۳۱ ساله شده است.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-09-18 08:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر