فهرست

نوستالژی روز: جلد ابرارورزشی پس از محرومیت قلعه‌نویی و محرمی

آی اسپورت- پانزدهم دیماه سال 1373 سرخابی‌ها بعد از دو سال وقفه، یکی از پرحاشیه‌ترین دربی‌های بعد از انقلاب را برگزار کردند. دیداری که با قضاوت احمد ابهران به جنجال کشیده شد و هنوز خاطرات غبار گرفته‌ای از زد و خوردهای آن دیدار که آخرین نبرد نیمه تمام دو تیم تاکنون بوده، در اذهان باقی مانده است. قضاوت احمد ابهران که در دقایق ابتدایی بازی٬ گل فرشاد پیوس را قبول نکرد، مقدمه‌ای بر جنجال برانگیزترین بازی تاریخ فوتبال ایران بود. پرسپولیس که بعد از کنار گذاشتن علی پروین، حمید درخشان را روی نیمکت نشانده بود، در ابتدای نیمه دوم با پنالتی فرشاد پیوس(51) و ضربه سر بهزاد داداش‌زاده (56) با 2 گل جلو افتاد. به نظر می‌رسید پرسپولیس برنده این بازی از مرحله نیمه نهایی لیگ است (در آن سال لیگ در دو گروه برگزار می شد) اما تکل خشن رضا شاهرودی روی محمد تقوی و 10 نفره شدن پرسپولیس، جریان بازی را کاملاً دگرگون کرد.
ابتدا صادق ورمزیار در دقیقه 80 اختلاف را کم کرد و 6 دقیقه بعد ادموند اختر دروازه عابدزاده را باز کرد تا همه چیز برابر شود. بعد از این گل بود که مجتبی محرمی و امیر قلعه نویی در وسط زمین از خجالت هم درآمدند و در این شرایط تماشاگران عصبانی و خشمگین پرسپولیس از ضلع شمالی به داخل زمین ریختند و بازی تعطیل شد. درگیری که بالا گرفت تلویزیون هم چند ثانیه‌ای از درگیری را پخش کرد اما ناگهان تصاویر قطع شد.

پس از یک روز کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای به پیروزی 3-0 تیم استقلال داد. و بازیکنانی که با هم درگیری داشتند را با محرومیت‌های سنگین جریمه کرد. مجتبی محرمی٬ احمدرضا عابدزاده و رضا شاهرودی٬ به ترتیب 3، 2 و یک‌سال محروم شدند. پیوس٬ فکری٬ ورمزیار و غفوری‌های‌اصل هم هر کدام 6 ماه محروم شدند ولی داداش‌زاده و کرمانی‌ مقدم تبرئه شدند.

حوادث دربی سی و هشتم سبب شد دو تیم برای بازی برگشت به بندرعباس تبعید شوند. این دیدار با تساوی بدون گل خاتمه یافت و جریان بازی بسیار کسل کننده بود اما برگزاری دربی در شهری غیر از تهران و حضور برخی بازیکنان تازه وارد به جای ستاره‌های محروم شده در این دیدار از خاطرات این بازی بود.صحنه درگیری محرمی و قلعه نویی در وسط زمین در دربی38

صحنه ای از دربی 38 سال73

خوشحالی صادق ورمرزیار پس از گل اول استقلال
     
آی اسپورت
2015-03-29 13:50:12
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر