فهرست

یادداشت: ایرادها، اما واگرها و گره های کور تیم کونته

آی اسپورت- بعد از جنجال های فراوان در مورد حضور بازیکنان متولد خارج از ایتالیا در تیم ملی این کشور، درنهایت ادر برزیلی الاصل ایتالیای گیج و بد را در صوفیه نجات داد. ایتالیا دیشب خیلی به اولین شکست در دوران مربیگری آنتونیو کونته نزدیک شد. اما این اتفاق نیفتاد برای اینکه ادر سیتادین مارتین متولد خارج از ایتالیا، 28 ساله و بازیکن سمپدوریا که در شهر لائورو مولر برزیل متولد شده و نیم قرن پیش محل مهاجرت دهها ایتالیایی به این منطقه بوده، همچنان گلهای فوق العاده به ثمر می رساند...گل او در صوفیه به نجات تیمی که سرگردان و بد زیر باران شدید بازی می کرد، منجر شد. اگرچه یک گل بحث و مجادله در مورد حضور بازیکنان غیربومی در تیم ملی را خاموش نخواهد کرد ولی شاید وقت آن رسیده که ایتالیا هم در قوانین شهروندی خود تغییراتی اساسی ایجاد کند و این قوانین در تیم ملی هم اجرا شوند...
تساوی سخت در بلغارستان یک بار دیگر یادآوری کرد که ایتالیا همواره و همچنان تیمی است که تلاش می کند از شن های روان که آن را به زیر می کشند، خود را نجات دهد. دلیل نمی شود که با دراختیار گرفتن بهترین مربی حال حاضر در فوتبال ایتالیا، به طور خودکار لاجوردی پوشان به یک تیم شکست ناپذیر و آسیب ناپذیر به سبک و سیاق سوپرمن تبدیل شوند. ای کاش این طور بود... برای همین می توان از سختی کار بازیکنان مقابل بلغارستان متواضع و بی ادعا و تقریبا ناامید در این گروه و ایولین پوپوف مهاجم کوبان کراسنودار تیم ناشناس روسی که کل دفاع یوونتوس را از جریان بازی محو کرد شگفت زده شد.
نتایج کم و بیش حاصل می شوند. اگرچه هیچکس را به وجد نمی آورند. ایتالیا تیمی دارد که همیشه با تعداد بیشماری ایرادهای عجیب و غریب و مسایل منفی دراطرافش دست و پنجه نرم می کند. و ایتالیایی ها یاد گرفته اند که با این شرایط و این فهرست طولانی ایراد و اشکالات همزیستی کنند.
1.مصدومیت های فراوان و بیش از حد (آخرین آنها آسیب دیدگی مارکیزیو و غیبت بوفون به دلیل سرماخوردگی بود)
2.خط دفاعی یوونتوس که هربار در مهمترین لحظه، دوستداران تیم ملی را غافلگیر می کند. گویا هربار که مربی سابق بینکونری می خواهد این ماشین را به حرکت دربیاورد، مدافعان یووه از خود سوال می کنند که باید براساس تاکتیک آلگری بازی کنند یا آن طور که کونته می گوید...
3.عدم تاثیرگذاری خط حمله و عدم وجود بازیکنی که در زمان لازم دستورات تاکتیکی را به بقیه دیکته کند.
4.مشکل دریافتن جانشینان مناسب برای پیرلو و بقیه. نام ووراتی بعد از گذشت یک ساعت از بازی در صوفیه شنیده شد.
5.قابلیت فوق العاده تیم ملی جدید کونته در گرفتار و اسیر حاشیه های رسانه ای شدن که حواس تیم را پرت می کنند. خود مربی ایتالیا در کنفرانس خبری اش به این موضوع اشاره مستقیم کرد.
6.کمی بدشانسی خطرناک و واگیردار. (شاید اگر بوفون درون دروازه بود نتیجه چیز دیگری می شد؟)
7.باور اینکه این مربی خیلی زود از حرف ها و انتقادها ناراحت می شود وهربار تهدید به استعفا می کند. در نتیجه تیم ملی که با این اوضاع و احوال روبروست، همچنان اسیر مسایل حاشیه ای اطراف باقی می ماند.
پی نوشت: راستی، نمی شود پوپوف هم ملیت ایتالیایی بگیرد؟
فابریتزیو بوکا
رپوبلیکا
 
 
     
آی اسپورت
2015-03-29 16:18:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر