فهرست

هدیه افغان‌ها به فوتبال ایران / آزادی بعد از دو سال‌ونیم پر تماشاگر شد

آی اسپورت – اتفاقی که محمد خاکپور در روزهای گذشته هشدار آن را داده بود، امروز به وقوع پیوست و ورزشگاه آزادی پذیرای 80 هزار تماشاگر افغانستانی بود. در طرف مقابل تماشاگران ایرانی مجموعا به پانصد نفر هم نمی‌رسیدند.
این استقبال مهاجران افغانستانی از تیم امید کشورشان، رکود دو سال و نیمه ورزشگاه آزادی در بازی‌های ملی را به پایان رساند. آخرین بار، مهرماه سال 91 ورزشگاه آزادی این تعداد تماشاگر را در یک مسابقه ملی دیده بود. بازی رفت ایران و کره جنوبی در مسابقات انتخابی جام جهانی که با برد یک – صفر ایران به پایان رسید.
پس از این مسابقه ایران در این ورزشگاه مقابل تاجیکستان، ازبکستان، لبنان، تایلند، گینه و کره جنوبی قرار گرفت اما هواداران تیم ملی در هیچکدام از این بازی‌ها ورزشگاه آزادی را پر نکردند. در بازی‌های تیم امید هم تعداد تماشاگران به سختی به هزار نفر می‌رسید. سر انجام این طلسم به دست همزبان‌های افغانی ایران شکسته شد و بیش از 80 هزار نفر یک بازی ملی را در ورزشگاه آزادی تماشا کردند.
البته در بازی‌های باشگاهی به لطف دربی تهران و مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، ورزشگاه آزادی چند بار میزبان هواداران پرتعداد سرخابی‌های پایتخت بوده است.
     
آی اسپورت
2015-03-29 18:17:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر