فهرست

معرفی ستاره‌های تیم ملی سوئد- مدافعان: از ایساکسون تا کالستروم

آی اسپورت- تیم سوئد در دیدارهای دوستانه و رسمی ترکیب کاملا متفاوتی را روانه میدان می‌کند. این تیم در درون دروازه با وجود اینکه ایساکسون با تجربه را دارند، در دیدارهای تدارکاتی از گلر دوم استفاده می‌کنند. از گرانکوییست، یانسون و جانسون در دفاع مرکزی استفاده می‌کنند و مارتین اولسون دفاع چپ این تیم است. به احتمال فراوان کیم کالستروم را هم در خط هافبک دفاعی به کار می‌گیرند. این تیم در پنج دیدار اخیرش تنها سه گل خورده و دو کلین‌شیت را به ثبت رسانده است. 


آندرس ایساکسون: دروازه‌بان نام آشنای تیم ملی سوئد که سابقه حضور در یوونتوس و منچسترسیتی را دارد، چهار سال در آیندهوون هلند هم بود. ایساکسون که حالا 33 ساله شده، سه فصلی است که در لیگ ترکیه بازی می‌کند. گلر دو متری سوئدی‌ها فصل خوبی را نگذراند و در نوزده بازی 38 بار دروازه‌اش باز شد.

رابین اولسن: گلر جوان تیم ملی سوئد دو بازی ملی بیشتر ندارد. با توجه به اینکه ترکیب سوئد در دیدارهای دوستانه و رسمی تفاوت زیادی دارد، به احتمال فراوان در بازی مقابل ایران به این دروازه‌بان بازی می‌رسد.


مارتین اولسون: دفاع چپ جوان نوریچ، چهار بار موفق به گلزنی در لیگ جزیره شده. اولسون پیش از این در بلکبرن توپ می‌زد. این بازیکن از سال 2010 که به تیم ملی سوئد دعوت شده، 27 بازی ملی و 5 گل در کارنامه‌اش دارد. اولسون فصل به نسبت خوبی را پشت سر گذاشته و در 38 دیدار باشگاهی، یک گل زد و پنج گل ساخت.

اندراس گرانکویست: مدافع وسط 29 ساله‌ای که در نه سال اخیر 42 دیدار ملی را به ثبت رسانده به احتمال فراوان رهبری خط دفاعی سوئد را برعهده خواهد داشت. شماره چهار تیم ملی سوئد 2 گلی ملی هم در کارنامه دارد. 

پونتوس یانسون: دفاع وسط تورینو این فصل 13 بار برای باشگاهش به میدان رفت. یانسون که هفت بازی ملی در کارنامه دارد، در تمامی رده‌های پایه تیم ملی سوئد حاضر بود و چهار گل هم به ثمر رساند. این مدافع 24 ساله این فصل در شش دیدار لیگ اروپا هم بازی کرد.


اریک جانسون: مدافع وسط چپ پا و جوان تیم سوئد، در بازی مقابل ایران پنجمین دیدار ملی را تجربه می‌کند. این بازیکن بلند قامت که سومین فصل حضور در مالمائو را تجربه می‌کند، این فصل در لیگ اروپا هم حضور داشت.


کیم کالستروم: هافبک تدافعی 32 ساله اسپارتاک مسکو که سال 2012 از باشگاه لیون فرانسه به این تیم آمد، در 48 بازی اسپارتاک حاضر بود. کالستروم در این مدت پنج بار هم برای باشگاهش گلزنی کرد. شماره 21 سوئدی‌ها این فصل به آرسنال پیوست و در سه دیدار لیگ جزیره هم به میدان رفت.
     
آی اسپورت
2015-03-30 11:55:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر