فهرست
عقاب تیزپرواز! جایگاهت شهر کلاغ‌ها نبود
عقاب تیزپرواز! جایگاهت شهر کلاغ‌ها نبود

عقاب تیزپرواز! جایگاهت شهر کلاغ‌ها نبود

آی اسپورت - چندی پیش در انتخابات ریاست جمهوری مصر محمد صلاح با درخشش بی‌نظیر درلیورپول صاحب صدها هزار رای شده بود همان گونه که ژرژ وه‌آ فوتبالیست با ارزش لیبریا رئیس جمهور کشورش شد و اگر ناصر خان حجازی اجازه می‌یافت در انتخابات ریاست جمهوری ایران زمین شرکت کند بی‎گمان جایگاه بالایی داشت زیرا از نسل یگانه پاکان بود.

آن روزگار شیرین کودکی وقتی که ورزش و فوتبال این همه غریبه و دروغ و زشتی نداشت عقابی در دروازه تاج و تیم ملی بود که نه به خاطر چهره و قابلیت فنی‌اش که بخاطر شخصیت بزرگش قابل احترام بود. او را رایکوف کشف و‌ جایگزین عزیز اصلی کرده بود و وقتی درون دروازه می‌ایستاد خیال طرفداران راحت بود که این بازی برای حریف گل ندارد. بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ ناصر خان که با شمایل یک سرباز درون دروازه بود و توماژفسکی و داینا و لوتو و ستارگان لهستان صاحب مقام سوم جام جهانی ۱۹۷۴ را مات کرده بود. سال بعد در آن بازی پرفشار مقدماتی جام جهانی در خاک کره جنوبی دروازه را قفل کرده و‌کلیدش را هم گم کرده بود. بازی با استرالیا و در همان دوره وقتی داور برای کانگوروها پنالتی گرفت نترسیدیم آخر حجازی درون دروازه بود. رفتیم جام جهانی آرژانتین؛ با هلند و اسکاتلند و حتی با کتف دررفته مقابل پرو ناصر خان ستاره ما بود. آنقدر حجازی ما عقاب بود که منچستریونایتد خواست اما نگذاشتند که بشود.

 بعد هم آن طرح ویرانگر ممنوعیت بالای ۲۷ سال در تیم ملی و ناصر خان از تیم ملی رفت و مربی شد آن هم چه مربی و افسوس و صد افسوس که همیشه اقبال مدد نمی‌کرد. اگر آن روز در ورزشگاه یک صد هزار نفری جوبیلیو ایواتا تسلیم می‌شد و .. نشد.

ناصر خان برای همه عزیز بود چون مرد یک ملت بود مردانگی و شجاعت و عزت نفس حجازی را عقاب واقعی نه در درون دروازه که در عرصه زندگی ساخت. او از شهر کلاغ‌ها گریخت. جایی که قار قار کوته‌فکری و حقارت و طمع و بی‌دانشی و ... رساترین است. ناصر خان رفت که می‌دانست جایی که همه سویش بوی تعفن فساد و تباهی می‌دهد برای زیستن نیست. ناصر خان جاودانه ماند چون می‌دانست که راز جاودانگی سعدی که خبر از نکونامی می‌داد او را هم چنین ماندگار در عرصه تاریخ ایران نگاه خواهد داشت.

۱۹ ۱۲  
آی اسپورت
2018-05-23 19:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
Hosein
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۵۱
میخام امروز براتون قصه بگم
قصه ای قهرمان تاجی ها
یکی بود یکی نبود
زیر گنبد کبود
عقابی بود تو آسیا بهش میگفتن حجازی
این عقاب آسیاست مال ما تاجی هاست
مال ما تاجی هاست
روحت شاد گلبرگ مغرور
تک اسطوره ابدی
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۰۵
روحت شاد ناصر خان بزرگترین و تکرارنشدنی ترین اسطوره تاریخ فوتبال آسیا. ناصر خان واسه ما تاجیا همیشه اسطوره بود و هست نه اینکه مثل لنگیا بعد از مرگ یک بازیکنش اونم به دلایل مشکوک ازش اسطوره سازی کردن. ناصر خان کسی بود که با یه تیم گمنام به اسم محمدان بنگلادش لنگو از آسیا حذف کرد و داغ ابدی قهرمانی تو آسیا رو به دلشون گذاشت.
۹ ۲
کاج
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۰۰
تا بود کیسه کشا بهش فحش میدان حتی هزینه درمانش رو هدایتی داد درضمن کیسه کش اسطوره ات مبتلا به سرطان ریه بود به دلیل بخوری شدن بیش از حد!!!! به طور خلاصه اسطوره ات پای منقل سنکوپ کرد
۷
آدمین ای اسپورت عزیز
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۲۵
در جواب کاج

اين كه تا كي در اين دنيا زندگي مي كنيم بسته به ميزان عمر ماست كه به طور طبيعي كسي از آن خبر ندارد ؛
اما در مورد زندگي در آخرت بايد گفت:بهشت يا جهنم آخرين منزلگاه بشر در سير عالم وجود است.
آنان كه وارد بهشت مي شوند، هميشه و جاودان در آن جا زندگي مي كنند و در ناز و نعمت به سر مي برند.
اما آنان كه به جهنم مي روند، دو دسته هستند:
يك دسته مدتي در آن جا مجازات مي شوند و وقتي حساب شان پاك شد، از جهنم بيرون مي آيند و وارد بهشت مي شوند.
دستة ديگر از جهنميان براي هميشه در آن جا مي مانند و جايگاه ابدي آنان دوزخ است.

پس در اون دنیا یا همیشه در بهشت هستی یا همیشه در جهنم.

بنابراين زندگي اخروي بي نهايت است و آن را حد و نهايتي نيست تا سؤال شود تا كي ادامه دارد و پايان آن كجاست؟
۴
گروهبان قندلی +فتل
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۱۲
راست میگه ما خودمون چقدر گریه کردیم براش و مکتب استقلال مکتب استقلال کردیم

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
۴
پرسپولیس
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۳۲
کیسها خودتون رو به نفهمی نزنید یادم میاد چقدر کیسها تو ورزشگاه به حجازی فوش دادن همینایی که الان از ناصرخان تعریف میکنن باعث مرگش شدن
۹
666
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۵۸
خدابیامرزه اسطوره محمدان رو
۸
4
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۳۷
۱
۱
سعید
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۲۱
خدا ناصرخان عزیز رو بیامرزه.
۹
___
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۲۷
توهین به اسطوره رو نمایش دادی ولی جواب ش رو سانسور کردی تف بر شرف و غیرت نداشته شما پست فطرت ها
۹ ۱
666
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۴۷
توهین رو یه کیسه کش شروع کرد
۳
Kian
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۳۹
همیشه گفتم طرفدارای قرمز دو دسته ان؛پرسپولیسی و لنگیِ کیسه کش،پرسپولیسیا برامون قابل احترامن به عنوان یه رقیب و اما لنگیای کیسه کش،شما همونایی هستید که ۷ سال پیش هم توهین کردید به مرحوم ناصرخان،این بدبختی شماهارو اثبات میکنه همینقدر حقیرید ،سنگ قبر مرحوم مظلومی رو تخریب کردید،سر مزار ناصرخان کری خوندید و عکس گرفتید،به تلافی این کاراتونم یه سری نادان مثل خودتون زمانی که مرحوم نوروزی از دنیا رفت به تلافی اون کاراتون به نوروزی توهین کردن،هر دو جماعت به یک اندازه دور از شرف و انسانیت هستند و پست تر از حیوان،چون حیوان با همنوع مرده اش کاری نداره
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر