فهرست
گزارش: بارسلونا به دنبال یک مهاجم ذخیره ؛یورنته،ژکو،گومز یا پله؟
گزارش: بارسلونا به دنبال یک مهاجم ذخیره ؛یورنته،ژکو،گومز یا پله؟

گزارش: بارسلونا به دنبال یک مهاجم ذخیره ؛یورنته،ژکو،گومز یا پله؟

 

آی اسپورت- این هفته مذاکراتی در باشگاه بارسلونا صورت گرفته که هدف آنها  تقویت تیم برای فصل آینده است. جذب یک هافبک وسط اولویت نخست باشگاه است اما یکی از اهداف تعجب آور باشگاه یک مهاجم نوک است.

این بازیکن قرار نیست در ترکیب اصلی بارسلونا قرار گیرد اما در بازی های خاص می تواند پلن B را اجرایی کند. گزینه اول فرناندو یورنته است که به خوبی در بارسلونا شناخته شده است و می تواند این نقش را خیلی عالی ایفا کند. لوییس انریکه و آریدو برایدا که بعد از اخراج آندونی زوبیزارتا مدیر ورزشی تیم شده در حال بررسی گزینه ها هستند و می خواهند کسی را به خدمت بگیرند که ویژگی های متفاوتی داشته باشد.

فصل خیلی طولانی است و باشگاه به این نتیجه رسیده که با یک مهاجم بلندقامت و فیزیکی جنبه مثبت دیگری به تیم اضافه می شود. آنها درباره باخت به مالاگا و سلتاویگو حرف  زده اند و گفته اند یورنته می تواند در چنین بازی هایی از دیوار دفاعی حریف عبور کند.

اساسا، ایده داشتن مهاجم توانا در نبردهای هوایی برای بارسلونا بسیار مفید است به خصوص از این جهت که بارسا چنین کیفیتی در محوطه جریمه حریفان ندارد.

یورنته لیگ اسپانیا را خیلی خوب می شناسد، با بسیاری از بازیکنان تیم دوست است و تمام ویژگی های یک مهاجم سنتی شماره 9 را دارد.

او در یوونتوس بازیکن ثابت نیست و قهرمان ایتالیا آماده فروش او است.

برایدا رابطه خوبی با جوزپه ماروتا مدیر ورزشی یوونتوس دارد. آنها در چند ماه اخیر مذاکرات زیادی درباره پل پوگبا داشتند و می توانند درباره یورنته که حدود 12 میلیون یورو قیمت دارد، مذاکره کنند.

بارسا البته مستقیما با یورنته صحبت نکرده و او که می خواهد نقش مهمتری در تیم باشگاهی اش داشته باشد شاید بیشتر راغب باشد در تیم هایی مانند والنسیا و تاتنهام بازی کند. ضمن اینکه او 30 ساله است و شاید این آخرین انتقال بزرگش باشد و می خواهد با دقت بیشتری انتخاب کند.

اگر بارسا یا یورنته به توافق نرسد بارسا به دنبال گزینه های دیگر خواهد بود. یکی از آنها ادین ژکو است که منچسترسیتی آماده است او را با 20 میلیون یورو بفروشد.

به هرحال، ژکو دستمزد زیادی می طلبد و این شاید از نظر بارسا برای بازیکنی که قرار نیست ثابت باشد یک مانع تلقی شود. ماریو گومز مهاجم آلمانی فیورنتینا و گراتزیانو پله فوروارد ایتالیایی ساوتهمپتون دیگر گزینه های پیش رو هستند.

البته این پست برای بارسا اولویت ندارد. باشگاه بیشتر روی حل مساله دفاع راست و هافبک وسط تمرکز دارد اما پیش از این هم پپ گواردیولا و خراردو مارتینو هر دو پیش از این درخواست چنین مهاجمی را داده بودند و حالا شاید این خواسته به یک واقعیت تبدیل شود.

     
آی اسپورت
2015-03-30 12:15:07
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر