فهرست
ادعای بنیتس: انگلیس می تواند قهرمان یورو شود
ادعای بنیتس: انگلیس می تواند قهرمان یورو شود

ادعای بنیتس: انگلیس می تواند قهرمان یورو شود

 

 

 

آی اسپورت- رافائل بنیتس تاکید کرد بازیکنان تیم ملی انگلیس از نظر تکنیکی کمتر از بازیکنان ایتالیایی نیستند و یکی از مدعیان قهرمانی در یورو 2016 خواهد بود. آخرین مربی که یک تیم انگلیسی را به قهرمانی رقابتی اروپایی رسانده و الان در سری A کار می کند مدعی شد فوتبال ایتالیا از نظر تاکتیکی نسبت به فوتبال فیزیکی انگلیس برتری دارد.

ایتالیا در دو تورنمنت مهم اخیر یورو 2012 و جام جهانی 2014 انگلیس را شکست داده و سه تیم ایتالیایی در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان و لیگ اروپا در مرحله یک چهارم نهایی حضور دارند از جمله ناپولی بنیتس اما تمام تیم های انگلیسی حذف شده اند. با این وجود بنیتس نسبت به فوتبال انگلیس بدبین نیست. مربی سابق لیورپول و چلسی گفت:«من می توانم از بیرون ببینم که انگلیس پتانسیل و کیفیت کافی را دارد و با توجه به سطح بازیکنانش یکی از مدعیان قهرمانی یورو 2016 خواهد بود.انگلیس بازیکنان خیلی خوبی دارد و بسیاری از آنها می توانند در سری A بازی کنند فقط باید راهی پیدا کنند.»

بنیتس در سال 2005 با لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان شد و سال 2013 در دوران کوتاه حضورش در چلسی این تیم را به قهرمانی لیگ اروپا رساند. این مربی اسپانیایی اصرار دارد تیم های انگلیسی با وجود ناکامی در این فصل دوباره بر می گردند:«برای من مسلم است که سال آینده در این مرحله نماینده خواهند داشت. برخی باشگاه های اروپایی قویتر شده اند مثل پاری سن ژرمن و اتلتیکومادرید اما لیگ برتر در سال های پیش رو قویتر می شود. باشگاه های ایتالیایی روش رقابت را آموخته اند و به این دلیل توانستند امسال صعود کنند. آنها کاملا به تاکتیک ها آگاهی دارند اما بازیکنان انگلیسی از نظر تکنیکی از آنها کمتر نیستند. اگر بخواهم انگلیس و ایتالیا و اسپانیا را مقایسه کنم، انگلیس فیزیکی تر، ایتالیا تاکتیکی تر و اسپانیا ترکیبی از همه چیز است تکنیکی و تاکتیکی و فیزیکی و به همین دلیل است که اسپانیا کمی جلوتر است.»

     
آی اسپورت
2015-03-30 14:26:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر