فهرست
36.9 کیلومتر درساعت؛ گرت بیل، سریع‌ترین بازیکن پابه‌توپ جهان
36.9 کیلومتر درساعت؛ گرت بیل، سریع‌ترین بازیکن پابه‌توپ جهان

36.9 کیلومتر درساعت؛ گرت بیل، سریع‌ترین بازیکن پابه‌توپ جهان

 

آی اسپورت – اینکه گرت بیل گران قیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال بوده و رئال 109 میلیون یورو برای انتقال او از تاتنهام به لالیگا پرداخت کرده، بارها وبارها درمحافل مختلف تکرار شده. اما حالا ستاره ولزی یک رکورد منحصربه فرد دراختیار دارد که او را به سریع ترین بازیکن فوتبال پا به توپ دنیا تبدیل کرده است. تحقیقی که توسط باشگاه پاچوکا مکزیک زیرنظر فیفا صورت گرفته نشان داده که سرعت گرت بیل درحالیکه توپ دراختیار دارد به 36.9 کیلومتردرساعت می رسد.

در رتبه دوم این رده بندی در کمال تعجب همگان یورگن دام با ملیت مکزیکی – آلمانی و بال راست پاچوکا قرار گرفته که اخیرا هم میگل اررا او را به تیم ملی کشورش دعوت کرده است. سرعت او به 35.25 کیلومتر درساعت می رسد. آنتونیو والنسیا بازیکن اکوادوری منچستریونایتد هم در مکان سوم قرار می گیرد. در بین ده نفر اول نام کریس رونالدو هم به چشم می خورد. او با 33.6 کیلومتر درساعت در مکان پنجم و لیونل مسی با 32.5 کیلومتر درساعت در مکان هفتم ایستاده اند.

دراینکه بیل پا به توپ سرعت زیادی دارد هیچ شک وشبهه ای تا پیش از این وجود نداشت و حالا آمار هم آن راثابت کرده اند. حتی اوسین بولت هم متوجه این قضیه شده بود و سال گذشته در فینال کوپادل ری از گل او به وجد آمده و گفته بود:\" این گل فوق العاده بود. بیل نشان داد که سرعت خیره کننده ای دارد و وقتی با خونسردی از مدافع روبروی خود عبور کرد، این را نشان داد.ظاهرا گذشته او به عنوان یک دونده کمک زیادی در این زمینه به او کرده است. هر دونده سرعتی دوست دارد یک گل مثل این بزند. بیل سریع ترین بازیکن دنیاست\"

دراین رده بندی بعد از والنسیا، آرون لنون در مکان چهارم، تئو والکات در رتبه ششم بین رونالدو ومسی، وین رونی در مکان هشتم، فرانک ریبری در رتبه نهم و سرخیو راموس در جایگاه دهم ایستاده اند. 

     
آی اسپورت
2015-03-31 00:08:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر