فهرست
گزارش آماری: حق با مردم است؛ در خروجی را روی کی‌روش ببنید!
گزارش آماری: حق با مردم است؛ در خروجی را روی کی‌روش ببنید!

گزارش آماری: حق با مردم است؛ در خروجی را روی کی‌روش ببنید!

آی‌اسپرت- تنها 24 ساعت تا خداحافظی با کی‌روش زمان باقی‌مانده است. سرمربی محبوب پرتغالی شب سه‌شنبه در بازی پایانی مقابل سوئد چهل‌ونهمین دیدارش را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران تجربه خواهد کرد. با رفتن کی‌روش، رکورد 52 حضور روی نیمکت تیم ملی با برانکو دست نخورده باقی خواهد ماند.

26 تیر 90 بازی با ماداگاسکار اولین تجربه کی‌روش روی نیمکت ایران بود که با برد تیم کشورمان نیز همراه شد. کی‌روش در این مدت بیش از نیمی مسابقات را با برد پشت سر گذاشت. تیم ملی با سرمربی پرتغالی از این 48 بازی، 26 برد کسب کرد؛ یعنی 54 درصد بازی‌ها. کی‌روش در 29% مسابقات هم به تساوی رضایت داد. آمار نشان داد، ایران با کی روش هر گاه اولین تساوی را کسب کرد، متنظر تساوی های متوالی پس از آن هم باشید. کی روش حدودا یک سال پس از اولین حضورش روی نیمکت تیم ملی، طعم شکست را چشید. ایران هفتم خرداد 91 در دیداری دوستانه در استانبول به مصاف آلبانی رفت که با یک گل مغلوب شد و اولین شکست ایران با کی روش به ثبت رسید. این مدت تنها یک بار تیم ملی دو دیدار متوالی را واگذار کرد که آن هم به جام جهانی 2014 و باخت مقابل آرژانتین و بوسنی برمی‌گردد. کی‌روش به همراه تیم ملی در هشت دیدار هم بازنده بود.

بهترین عملکرد سرمربی محبوب تیم ملی مربوط به سال 92 است. هر چند کی روش بهار سال نو را نکو آغاز نکرد و با یک تساوی و شکست مقابل عمان ناکام بود. اما در هر هفت دیدار باقی مانده تا پایان سال که مربوط به مسابقات مقدماتی جام ملت‌ها و مقدماتی جام جهانی می شد، پیروز بود.

همچنین سالی که گذشت، مهم‌ترین سال فوتبالی ایران بود. ایران سال 93 از چهارده دیدار، هفت پیروزی، چهار تساوی و سه شکست کسب کرد. تیم ملی با کی‌روش با وجود اینکه، تاکتیکی بازی می‌کرد اما در هیچ کدام از دو جام معتبر سال 93 به موفقیت چشمگیری دست نیافت.

     
آی اسپورت
2015-03-31 00:28:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر