فهرست
مربی سوئد را بشناسید؛ کسی که باخت 4-0 از یواخیم لو را 4-4 کرد
مربی سوئد را بشناسید؛ کسی که باخت 4-0 از یواخیم لو را 4-4 کرد

مربی سوئد را بشناسید؛ کسی که باخت 4-0 از یواخیم لو را 4-4 کرد

آی اسپورت- هدایت تیم ملی سوئد بر عهده اریک هارمن 54 ساله است. مربی که بجز دوره‌ی کوتاهی بازی در تیم‌های محلی سوئد سابقه‌ی چندانی ندارد و از جمله مربیانی است که هیچگاه بازی فوتبال را در میادین رسمی و معتبر تجربه نکرده‌است.

 هارمن مربی‌گری را از تیم انکوپینگ سوئد آغاز کرد و در ابتدا از آن دسته مربیانی بود که هر سال تیمی جدید را تجربه می‌کرد. او بعد از بدست ‌آوردن تجربه لازم به مدت 10 سال هدایت تیم‌های اوریانک سوئد و آلبورک دانمارک بر عهده گرفت و بعد از سپری‌کردن دوره‌ای موفق در تیم روزنبورگ در لیگ برتر نروژ، پس از ناکامی سوئد برای راهیابی به جام جهانی آفریقای جنوبی در سال 2009 سکان دار تیم ملی سوئد شد.

 به قهرمانی رساندن تیم آلبورگ در لیگ دانمارک و رساندن آن به لیگ قهرمانان اروپا، قهرمانی با تیم AIK در لیگ سوئد و قهرمانی با تیم روزنبرگ در لیگ برتر نروژ از بزرگترین دستاوردهای این مربی سوئدی به حساب می‌آید. زیباترین بازی تیم ملی سوئد با هارمن به سال 2012 برمی‌گردد. جایی که در مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل این تیم در برلین بازی 4-0 باخته مقابل آلمان یوآخیم لو را با نتیجه‌ی 4-4 عوض کرد.

 سوئد با هارمن تا یک قدمی جام جهانی 2014 هم پیش رفت اما در مرحله پلی‌آف و آخرین بازی مغلوب پرتغال شد. همان بازی که کریستیانو رونالدو یک تنه پرتغال را راهی برزیل کرد. اگرچه در نهایت سوئد به جام جهانی صعود نکرد اما همچنان مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور خواستار ادامه‌ی همکاری با این مربی شدند.

 

 

     
آی اسپورت
2015-03-31 12:47:01
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر