فهرست
یوونتوس؛ اتفاق بزرگی رخ نداده، داده؟
یوونتوس؛ اتفاق بزرگی رخ نداده، داده؟

یوونتوس؛ اتفاق بزرگی رخ نداده، داده؟

آی اسپورت - هشت قهرمانی طی هشت سال برای یوونتوس به دست آمده یا بهتر است بگوییم دوازده قهرمانی در طی این سالها. در مجموع دو جام،سری آ و دیگری کوپا ایتالیا با تیم هایی که روبه روی بانوی سال خُرده زانو زده اند و زانو...

یوونتوس در تورین، در آن هوای سرد بدون تماشگرهای سینه چاکش مقابل اینتر همچون دیدار رفت به برتری رسیده و اختلافش برای رقیبی که در آغازین فصل به اصطلاح خط و نشان کشیده بود به هفت رسانده و پشت سر خود تیمی را دیده که کمتر کسی به آن ها دِل بسته که می توانند قافیه قهرمانی را از مردان ساری کَف بروند. آری؛ لاتزیو شده رقیب جنگ این فصل و اینتر، ناپولی با دیگر تیم ها نه....

ولی این پرسش هم دوباره تکرار شد چنین حاکمیتی نشانه قدرت یوونتوس است یا کیفیت انحصارگرانه جاری در سری عشق که اکثر تیم ها شکننده هستند؟ مثلا زمانی که یوونتوس دیدار رفت را پیروز شد مقاله نویس گابریل مارکوتی گفته بود؛ مگر نتیجه ای غیر از این هم می توان توقع داشت؟

با این وصف که بیانکونری ها در نیمه دوم تیم دیگری بودند، قوی‌تر، از فرصت‌ها بهتر استفاده کردند و توسط رمزی و دیبالا دو بار دروازه‌ها را گشودند.

به دیبالا نگاه کنید؛ به او که دوباره شکوفا شده. او که در اوایل فصل قرار نبوده پیراهن راه راه سفید مشکی تیمش را تن کند، او که با یک ضربه خلاقانه سنگربان را میخکوب کرده. بله او بود که دقیقه 68 تیر خلاص را زده و از فرط خوشحالی فریاد پیروزی می زد.

تصویر ماروتا بیش از هر کت و شلوارپوشی دور از مستطیل سبز به نشانه می رفت. چهره افسرده اش، چه خوش شانس بود که دیدار بدون تماشگر  انجام شده و با ریشخند و کنایه کمتری به خانه اش بازگشت.

اینتر  تا به اینجای لیگ سه شکست را تجربه کرده که دو بار آن مقابل رقیب دیرینه اش یوونتوس بوده. افعی ها که در لیگ اروپا حضور دارند و دیدار رفت جام حذفی را واگذار کرده اند.

آخرین باری که اینتری ها لیگ اروپا را فتح کردند، به سال 1997_98 باز می گردد که یوونتوس با اختلاف پنج امتیاز نسبت به آن ها کالچو را چنگ زده بود.

۵    
آی اسپورت
2020-03-10 09:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر