فهرست
گزارش روز: شام آخرِ کی روش به کام مخالفان تلخ می شود؟
گزارش روز: شام آخرِ کی روش به کام مخالفان تلخ می شود؟

گزارش روز: شام آخرِ کی روش به کام مخالفان تلخ می شود؟

 آی اسپورت- گویا شطرنج کارلوس‌کی‌روش و مخالفان قدرتمندش به حرکت آخر رسیده است و دیدار رویایی ایران برابر سوئد آخرین حضور مرد پرتغالی محبوب و دوست‌داشتنی روی نیمکت تیم ملی ایران است. اگرچه خیل مشتاقان و علاقه‌مندان این مربی بزرگ امیدوارند تا بازی با سوئد مانند بازی با شیلی با یک نتیجه عالی به پایان برسد و همین موجب شود تا مخالفان کی‌روش در برابر فشار افکار عمومی و بالا رفتن هزینه برکناری کی‌روش کوتاه بیایند و نیمکت تیم ملی همچنان در اختیار مردی باشد که در چهار سال حضورش در ایران دیسپلین را به فوتبال ایران هدیه کرده است.
 دعوای طولانی مدت و نامحسوس وزارت ورزش با فدراسیون فوتبال در خصوص حضور یا عدم حضور کارلوس کی‌روش در روزهای پایانی سال گذشته رسما علنی شد و بعد از جلسه کی‌روش با اسدی، دبیرکل جدید فدراسیون او از پایان همکاری خود با تیم ملی ایران خبر داد و اعلام کرد دو بازی دوستانه ایران برابر شیلی و سوئد که در ایام تعطیلات نوروزی برنامه ریزی شده بود آخرین بازی‌هایی است که او روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست.
حضور کارلوس کی‌روش در ایران در چهار سال گذشته با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بود. او اگرچه فوتبال ایران را به جام‌جهانی برزیل رساند اما در جام ملت‌های آسیا توفیقی نیافت تا کارنامه او از حیث کسب عنوان با همتایان قبلی‌اش روی نیمکت تیم ملی تفاوت چندانی نداشته باشد. اما علی‌رغم این عملکرد روی کاغذ تیم ملی او یکی از تیم‌هایی بوده که در همه این چهار سال حتی یک روز هم از حمایت مردمی محروم نبوده و او جز معدود مربیانی بوده که اگرچه نتایج فوق‌العاده درخشانی نگرفته اما به دلیل اینکه تیم ملی ایران را در یک سطح قابل قبول حفظ کرده و مهم‌تر از ان کمبودهای همیشگی فوتبال ما مانند نظم و انضباط را به آن تزریق کرده است به یکی از محبوب‌ترین مربیان تاریخ فوتبال ملی کشورمان بدل شده است.
در یک سال گذشته و با توجه به اینکه بحث حضور یا عدم حضور کی‌روش در تیم ملی به یک مسئله کشدار بدل شده بود نظرسنجی‌های مختلفی در خصوص رضایت عمومی از عملکرد کی‌روش در سایت‌های و با جامعه آماری مختلف انجام شده و جالب اینجا که حتی در نظرسنجی‌های بعد از جام ملت‌ها هم کی‌روش از حمایت بالای هشتاد درصدی مردمی برخوردار بوده و این روزها و بعد از پیروزی ایران برابر شیلی محبوبیت مرد پرتغالی در خییل از نظرسنجی‌ها با بالای 88 درصد رسیده است.
حمایت مردمی شاید مهم‌ترین شاخصه حضور کی‌روش در این چند سال بوده است. حافظه تاریخی خود را مرور کنید. در بیست سال اخیر کدام مربی روی نیمکت تیم ملی ایران نشسته که تا این حد مورد حمایت مردم قرار گرفته باشد و حتی با حذف در یک‌چهارم نهایی جام ملت‌ها برابر تیمی چون عراق همچنان محبوب هواداران باشد؟ جوری که تصمیم برای برکناری اجباری او از سوی دبیرکلی که خیلی‌ها نظر او را نظر وزارت ورزش و جوانان می‌دانند حتی در ایام تعطیلات نوروزی موجی از نارضایتی را در فضای مجازی بر می‌انگیزد تا جایی که خیلی‌ها وزیر ورزش و جوانان را با محمود احمدی‌نژاد مقایسه می‌کنند.
حالا و اگرچه در روزهای آخر سال خیال منتقدان و مخالفان کارلوس‌‎ کی‌روش راحت شده بود که مرد جاه‌طلب پرتغالی از فوتبال ایران رفتنی شده است و این خداحافظی با توجه به مصادف شدنش با تعطیلات نوروز و تعطیلی روزنامه‌ها چندان برایشان پر هزینه نخواهد بود اما به لطف پیروزی ارزشمند و به یادماندنی تیم ملی کشورمان برابر شیلی، یکی از هیجان‌انگیزترین تیم‌های جام جهانی گذشته اندکی نقشه‌ها نقش بر آب شده. از همین روست که هواداران کی‌روش منتظرند تا در بازی امشب برابر سوئد که کی‌‎روش خودش آن را آخرین حضورش روی نیمکت ایران دانسته به لطف نمایش قابل دفاع دیگری از تیم ملی کشورمان هزینه برکناری کی‌روش چنان بالا برود که حتی مخالفان سرسخت هم کوتاه بیایند. 
با توجه به موضع‌گیری این روزهای افکار عمومی علیه مخالفان کی‌روش برکناری او بعد از یک نمایش دیدنی برابر شیلی بیشتر به عملیات انتحاری می‌آید و به نظر می‌رسد سرسخت‌ترین مخالفان تیم ملی هم نتوانند به لجاجت خود در این زمینه ادامه بدهند. این روزهای خیلی‌ها آرزو می‌کنند شام خداحافظی کی‌روش به کام مخالفانش تلخ شود.
     
آی اسپورت
2015-03-31 14:10:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر