فهرست
عملکرد دفاعی و هجومی تیم کی‌روش: رکورد 0.66 گل‌خورده در بازی
عملکرد دفاعی و هجومی تیم کی‌روش: رکورد 0.66 گل‌خورده در بازی

عملکرد دفاعی و هجومی تیم کی‌روش: رکورد 0.66 گل‌خورده در بازی

آی‌اسپورت- کارلوس کی‌روش تا پیش از دیدار امشب با سوئد 48 بازی را روی نیمکت تیم ملی ایران نشست. دیدارهایی که خاطرات خوبی را از خودش به‌جای گذاشت.

در مدت این چهار سال، تیم ملی 85 بار موفق شد دروازه حریفانش را باز کند. بهترین برد ایران به سیزده مهر 1390 برمی‌گردد که تیم ملی در تهران توانست به فلسطین هفت گل بزند. بهترین عملکرد تیم ملی در دیدارهای رسمی هم به شش روز پس از دیدار با فلسطین مربوط می‌شود. شاگردان کی‌روش نوزدهم مهر ماه موفق شدند در دیدار مقدماتی جام جهانی 2014 بحرین را در تهران شش تایی کنند.

فوتبال ایران که با آمدن کی‌روش سبک تدافعی‌تر گرفته، میانگین0.66 گل دریافتی در هر بازی را به ثبت رساند. تیم ملی در این چهل‌وهشت بازی 32 گل از حریفان دریافت کرد. تیم کی‌روش از هیچ تیمی بیش از سه گل نخورده است.

تیم ملی تحت هدایت سرمربی پرتغالی، هشت بار طعم باخت را چشید. از این هشت شکست، پنج بازی را با اختلاف یک گل واگذار کرد. در دیدار مقابل عراق هم که در ضربات پنالتی مغلوب حریف شد. دو شکست 3 بر یک هم شاگردان کی‌روش متحمل شدند؛ ابتدا در دیداری دوستانه مقابل عمان و شکست بعدی به آخرین دیدار ایران در جام جهانی مربوط می‌شود.

ایران در این چهار سال دو بار هم در تهران شکست خورد. اولین شکست تیم ملی به مسابقات مقدماتی جام جهانی برمی‌گردد. تیم ملی بازی را به ازبکستان واگذار کرد. همان دیداری که آخرین حضور رحمتی در درون دروازه تیم ملی هم بود. شکست بعدی ایران در دیداری دوستانه مقابل گینه رقم خورد.

     
آی اسپورت
2015-03-31 16:13:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر