فهرست
کشف‌های کلوپ از آمریکای جنوبی
کشف‌های کلوپ از آمریکای جنوبی

کشف‌های کلوپ از آمریکای جنوبی

آی اسپورت- وقتی کار انتقال بازیکنی به تیم دیگر به جایی می‌رسد که اکنون فیلیپ کوتینیو در آن قرار دارد، همیشه چیز در پس ذهنم می‌گوید که روزی همه این نمایش‌ها به پایان می‌رسد و آن بازیکن به مرادش می‌رسد. این روز می‌تواند همین حالا که مطلب را می‌خوانید باشد، یا آخرین ساعت آخرین روز نقل و انتقالات یعنی آخرین روز ماه آگوست که البته دومی احتمالش بیشتر است. هر تابستان مانند این اتفاقات زیاد داریم پس لازم نیست که خیلی مساله را برای خودتان پیچیده کنید. نقل و انتقالات هر تابستان را مرور کنید، تعداد زیادی از بازیکنانی را می‌یابید که ابتدا یاغی شدند، عصیان کردند و سپس با وجود مخالفت‌ها و جرایم سختی که تیم‌هایشان متصور شدند، باز به خواسته خود رسیدند. مانند نیمار. پس عجیب نیست که اگر بشنویم کوتینیو که خودش هم خواسته لیورپول را ترک کند، به همین زودی پیراهن بارسا را مقابل هواداران بر تن کند و عکس یادگاری بیندازد.

انتقال او به نیوکمپ موضوع جدیدی نیست و پیش‌ از جدایی نیمار هم بارسا او را برای جایگزینی آندرس اینیستا در نظر گرفته بود. اگر این ستاره برزیلی به بارسا منتقل شود، چند بازیکن از آمریکای جنوبی هستند که بتوانند جایش را پر کنند. یورگن کلوپ و مدیران باشگاه هم آنها را تحت نظر دارند تا کوتینیوی بعدی را بسازند.

یفرسون سوتلدو، هوئاچیپاتو

او یکی از بازیکنان کلیدی تیم زیر 20 ساله‌های ونزوئلا بود که در جام جهانی درخشیدند. سوتلدو یک مهاجم ریزنقش، زیرک و بامهارت است که می‌تواند در کنار یا پشت مهاجمان بازی کند. او در جریان مسابقات به سایت فیفا گفته بود"کوچک بودن را دوست دارم چون مهار من برایشان سخت‌تر می‌شود". این بازیکن 20 ساله سرعت بالایی دارد و به‌خاطر جثه کوچکش شکست دادن حریف روبرو کار سختی نیست. او تنها 160 سانتیمتر ارتفاع دارد و به تازگی به تیم هوئاچیپاتو شیلی پیوسته. او در سیستم فوتبال هجومی غیرقابل پیش بینی و توقف ناپذیر است و با فلسفه فوتبال کلوپ همخوانی دارد.

پائولینیو، واسکودوگاما

با 17 سال و 156 روز او به جوانترین بازیکنی بدل شد که موفق شده در قرن جدید برای این تیم شهر ریودوژانیرو گلزنی کند. جالب است بدانید او رکورد کوتینیو را شکست. ستاره لیورپول زمانی که 17 سال و 226 روز داشت برای تیم دوران کودکی‌اش گلزنی کرده بود و حالا پائولینیو رکوردش را شکسته است. او دومین گلزن جوان تاریخ باشگاه لقب گرفته و به نوشته تیم ویکری در سایت ESPN، او بازیکنی است که با شکست دادن وینیسیوس جونیور، بازیکن جدید رئال مادرید به اولین بازیکنی بدل شده که در این قرن متولد و موفق به گلزنی در لیگ برزیل شده است. او از نظر توانایی کاملا با کوتینیو شباهت دارد و همیشه با آوردن توپ از روی پای چپ به پای راستش که قدرت بیشتری دارد، گلزنی می‌کند. او دو گل اخیرش مقابل اتلتیکو مینیرو در لیگ را به همین شکل به ثمر رسانده است. او می‌تواند در هر سه موقعیت هجومی خط میانی و همچنین به عنوان یک مهاجم بازی کند و در رده جوانان باشگاه همه این پست‌ها را تجربه کرده است.

رونالدو لوسنا، اتلتیکو ناسیونال

در بازی‌های گذشته کوتینیو یک خط عقب‌تر آمده و به عنوان یک هافبک میانی کار می‌کند؛ پستی که از ابتدا به نظر می‌رسد برای آن به لیورپول آمده. بنابراین اگر بازیکنی خصوصیت تهاجمی کمتری داشته باشد، به نظر جایگزین بهتری برای کوتینیو خواهد بود. لوسنا چنین بازیکنی است. او یکی دیگر از بازیکنان موثر نسل تازه رسیده ونزوئلا در جام جهانی زیر 20 ساله‌ها بود که به فینال این مسابقات راه یافت. این هافبک که به تازگی از تیم زامورا در کشورش به ناسیونال کلمبیا منتقل شده، یک کاشته‌زن قهار است که از هر فاصله کوتاه یا بلندی می‌تواند به حریف لطمه بزند.

پدرینهو، کورینتیانس

او در ماکئو متولد شده یعنی همان شهر کوچکی که روبرتو فرمینو در آن زاده شده. پدرینهو دقیقا ترکیبی از مهارت‌های فرمینو و کوتینیو را در خود دارد. او بخشی از توانایی‌های هجومی فرمینو را دارد و در کنترل توپ‌ها مهارت کوتینیو اما در پای چپش قابلیت‌هایی را دارد که هیچ کدام از همونانش ندارند. بر خلاف کوتینیو که توپ‌ها را از پای چپ به راست می‎‌آورد، او این کار را در مسیر عکس پیش می‌برد. پدرینهو هنوز کارهای زیادی دارد که برایش پرفت کردن باید انجام دهد. او هنوز در کورینتیانس به جایگاه ثابتی در تیم اصلی نرسیده اما در 19 سالگی می‌توان روی آینده‌اش سرمایه‌گذاری کرد.

 

۳    
آی اسپورت
2017-08-12 13:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر