فهرست
تیم امید به مرحله نهایی انتخابی المپیک صعود کرد
تیم امید به مرحله نهایی انتخابی المپیک صعود کرد

تیم امید به مرحله نهایی انتخابی المپیک صعود کرد

آی اسپورت – تیم امید ایران با شکست نپال، افغانستان و فلسطین و با وجود باخت به عربستان توانست به لطف تفاضل گل بهتر مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی المپیک را بدست آورد.

در مرحله اول انتخابی، تیم‌های سرگروه به صورت مستقیم به دور بعد راه پیدا می‌کنند و نیمی از تیم‌های دوم (5 تیم از 10 گروه) هم مجوز حضور در دور نهایی انتخابی المپیک را بدست می‌آورند. با توجه به 5 تیمه بودن بعضی گروه‌ها و 4 تیمه بودن گروه‌های دیگر، روش محاسبه تیم‌های دومی که به مرحله نهایی می‌رسند معادله پیچیده‌ای دارد.

به گزارش آی اسپورت، در گروه‌های 5 تیمی مثل گروه ایران، نتیجه بازی تیم دوم گروه با تیم آخر گروه حذف می‌شود تا شرایط برابری با گروه‌های 4 تیمه ایجاد شود. بنابراین با حذف نتیجه بازی ایران و نپال، امیدهای کشورمان با 6 امتیاز از سه بازی در جدول تیم‌های دوم گروه قرار می‌گیرند.

بیشتر تیم‌های این جدول، 6 امتیازی هستند اما تفاضل گل خوب ایران به لطف بردهای پرگل مقابل فلسطین و افغانستان، ایران را به دور نهایی انتخابی المپیک می‌فرستد. تفاضل ایران از همه تیم‌های 6 امتیازی مثل ویتنام، یمن، ازبکستان، اندونزی و میانمار بهتر است و فارغ از نتیجه احتمالی بازی‌های انجام نشده، با برتری تفاضلش مقابل همین 5 تیم صعودش به مرحله نهایی انتخابی المپیک قطعی می‌شود.

بازی‌های مرحله نهایی انتخابی المپیک دی‌ماه 94 در کشور قطر برگزار خواهد شد.

  ۱  
آی اسپورت
2015-03-31 18:54:49
نظر دهید

۱ نظر
سایه
سه شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۴، ۱۹:۱۸
بازم اما واگر ودقیقه اخر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر