فهرست
نگاه روز: بیل در ولز آزاد تر از رئال بازی می کند
نگاه روز: بیل در ولز آزاد تر از رئال بازی می کند

نگاه روز: بیل در ولز آزاد تر از رئال بازی می کند

آی اسپورت - گرت بیل در رئال یک پرسه‌زن تنها است و در ولز یک چراغ روشن. او به همراه تیم ملی کشورش یک پرچمدار است که راه پیروزی را به بقیه نشان می دهد.

او هر جای خط حمله که می خواهد بازی می کند. تنها وظیفه‌اش این است که از هر فرصتی که به دست می آید بیشترین استفاده را ببرد و این کاری است که واقعا از انجامش لذت می یرد.

وقتی ولز حمله می کند، بازی بیل شباهت زیادی به مسی پیدا می کند که از هر نقطه‌ای ممکن است به حریف ضربه بزند. وقتی ولز دفاع می کند، بیل مثل کریستیانو رونالدو می شود که از فرصت به دست آمده استفاده می کند و کمی استراحت می کند. اصلا نگران راضی کردن تمام مردم کشورش نیست که همه چیز را وابسته به او می دانند.

او با آن لبخندهایی که نمونه‌اش را در مادرید کمتر از خود بروز داده، می گوید:«من عاشق بازی برای ولزم؛ این افتخار بزرگی برای من است.»

بعد از بازی درخشانی که شنبه این هفته انجام داد و ولز را به برتری صفر-3 در اسراییل رساند، بیل اجازه نداد دچار غرور شود چون می دانست بدون شک در مادرید اوضاع شکل دیگری است.

او دوست ندارد در موفقیتی غرق شود که در رئال از آن منع شده. او گفت:«فکر نمی کنم نیازی باشد چیزی را به کسی ثابت کنم. فقط کافی است فوتبال خودم را بازی کنم. به این حرف‌ها اهمیتی نمی دهم. فقط می خواهم از فوتبالم لذت ببرم.»

راز فرم ویران‌کننده بیل در تیم ملی ولز چیست؟ او یک ماشین گلزنی که نامش را در تاتنهام بر سر زبان‌ها انداخت. پاسخ ساده است و کلید آن جایی است که بیل در زمین بازی می کند. کارلو آنچلوتی بیل را در سیستم 3-3-4 رئال در سمت راست به کار می گیرد و او را موظف می کند که در کنار خط طولی زمین حرکت کند و این یعنی به ندرت فرصت پیدا می کند که از ضربات پای چپ مرگبار خود استفاده کند. وقتی رئال دفاع می کند، کار بیل این است که عقب برگردد تا سیستم بازی تیم 2-4-4 شود. کاری که بنزما و کریستیانو مجبور به انجام آن نیستند.

بیل برای ولز نقش یک هافبک هجومی را ایفا می کند و حملاتش را از میانه میدان آغاز می کند و به این جهت می تواند از هر دو طرف به سمت دروازه رقبا حرکت کند هر چند ترجیح می دهد این حرکات از سمت چپ باشد. پتانسیل او برای ضربه زدن به حریف از آن سمت دوبرابر است و شانس شوتزنی دارد و ممکن است در ریباندها هم توپ به او برسد. در زمان دفاع هم هر جایی که احساس کند راحت‌تر است و بیشتر به درد تیم می خورد، حضور پیدا می کند.

     
آی اسپورت
2015-03-31 21:05:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر