فهرست
هیدینک: هوکردن اینیستا آبروریزی بود/ به پای خودمان شلیک کردیم
هیدینک: هوکردن اینیستا آبروریزی بود/ به پای خودمان شلیک کردیم

هیدینک: هوکردن اینیستا آبروریزی بود/ به پای خودمان شلیک کردیم

آی‌اسپورت: گل‌های اشتفان دی‌فری و دیوی کلاسن در 16 دقیقه ابتدایی بازی باعث شد هلند که در جام جهانی یک-5 برابر اسپانیا به پیروزی رسیده بود، این بار با دو گل برنده شود.

دوره دوم مربیگری گاس هیدینک در تیم ملی هلند فاجعه‌بار بوده. در هفت بازی قبل از دیدار شب گذشته، تیم او تنها قزاقستان و لتونی را در مرحله مقدماتی یورو 2016 برده بود و در بازی‌های دوستانه و مقدماتی به ایتالیا، جمهوری چک، ایسلند و مکزیک باخته بود. او پنج تغییر نسبت به تساوی یک-یک در زمین ترکیه در تیمش ایجاد کرد.

هیدینک در ابتدای کنفرانس خبری به تمسخر اینیستا از سوی هواداران هلندی پرداخت. زننده گل قهرمانی اسپانیا در جام جهانی آفریقای جنوبی در دقیقه 76 در میان سوت و هوی هواداران هلندی به بازی آمد که هیدینک گفت:«این برای ما یک آبروریزی است. اینیستا بازیکنی در کلاس جهانی و انسانی فوق‌العاده است. ابتدا متوجه نشدم که درباره او است. آیا به گل 5 سال پیش او مربوط می شد؟ باورکردنی نیست، ورزش همین است. باید چه کار می کرد؟ واقعا درک نمی کنم.»

این مربی 68 ساله درباره اثر این پیروزی برای سبک کردن بار روی شانه‌اش هم گفت:«من باری حس نمی کنم. دیگر نمی خواهم با رسانه‌ها مبارزه کنم. می خواهم روی فوتبال متمرکز باشم. این داستان‌ها همیشه در رسانه‌ها مطرح می شود. من تیم هلندی دیدم که جرات فوتبال بازی کردن داشت. اگر چه اشتباه داشتیم اما واقعا خوب بودیم. برابر اسپانیا نباید این اشتباهات را مرتکب شد اما خوشبختانه آنها ما را مجازات نکردند. این اشتباهات مثل شلیک‌کردن به پای خودمان بود. حیف شد که در بازی با ترکیه سه امتیاز را نگرفتیم اما این برد به تیم روحیه می دهد.»

     
آی اسپورت
2015-04-01 09:16:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر