فهرست
یادداشت می‌کنیم: ایران، اولین گل غیراروپایی زلاتان
یادداشت می‌کنیم: ایران، اولین گل غیراروپایی زلاتان

یادداشت می‌کنیم: ایران، اولین گل غیراروپایی زلاتان

آی‌اسپرت- زلاتان آنقدر بازیکن درجه یکی هست که تا پایان دوران فوتبالش به افتخارآفرینی ادامه دهد. مهاجم پاریس‌سنت‌ژرمن شب گذشته اولین گل بازی را وارد دروازه حقیقی کرد. شاید عجیب به نظر برسد که تا پیش از این گل، بهترین گلزن تاریخ تیم ملی سوئد، تمام گل‌هایش را به کشورهای اروپایی زده بود. زلاتان ابراهیموویچ تا شب گذشته سابقه گلزنی به کشورهای غیر اروپایی را نداشت.

ایبرا اولین گل ملی‌اش را سال 2001 زده بود. سوپر استار سوئدی‌ها پس از آن 52 گل ملی دیگر هم به ثمر رسانده بود که هیچ‌کدام‌شان به تیم‌های غیراروپایی نبود. گل‌های او در مسابقات انتخابی جام جهانی و مرحله انتخابی و نهایی یورو طبیعتا به تیم‌های اروپایی بوده، اما او حتی در بازی‌های دوستانه و جام جهانی هم نتوانسته به کشورهای غیراروپایی گل بزند.

سوئد در همین 5 سال اخیر، با کشورهایی مثل برزیل و آرژانتین از قاره آمریکای جنوبی، آفریقای جنوبی از قاره آفریقا و بحرین و چین و کره شمالی از آسیا بازی کرده است. زلاتان در بعضی از این بازی‌ها غایب بود و در بازی‌هایی که به میدان رفت، موفق به گلزنی نشد. او در جام جهانی 2006 هم در دو بازی با پاراگوئه و ترینیداد و توباگو در ترکیب اصلی تیمش قرار داشت اما نتوانست دروازه این تیم‌ها را باز کند.

ایبرا که در دیدار مقابل ایران با انگیزه نشان داده بود با گلی که وارد دروازه حقیقی کرد، توانست یکی از خلاهای فوتبالش را پر کند. پس یادداشت می‌کنیم: ایران، اولین گل غیراروپایی زلاتان.

     
آی اسپورت
2015-04-01 11:50:52
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر