فهرست
تیم منتخب کی‌روش: 11 هدیه «سرمربی سابق» به فوتبال ایران
تیم منتخب کی‌روش: 11 هدیه «سرمربی سابق» به فوتبال ایران

تیم منتخب کی‌روش: 11 هدیه «سرمربی سابق» به فوتبال ایران

آی اسپورت – ترکیب تیم ملی در دوره کارلوس کی‌روش تغییرات زیادی کرده است. دیروز 2 عکس از اردوی تیم ملی منتشر شد. در یک عکس بازیکنان باتجربه‌تر کنار کی‌روش ایستاده بودند و در عکس دوم، بازیکنانی که در دوره کی‌روش به پیراهن تیم ملی رسیدند. البته در این تصویر، بازیکنانی مثل جهانبخش و آزمون که در تیم امید هستند یا مهرداد پولادی که از تیم ملی محروم است حضور نداشتند.


به این بهانه، نگاهی انداختیم به ترکیب منتخبی که در زمان کی‌روش برای اولین بار پیراهن تیم ملی را پوشیدند.

علیرضا حقیقی: زمانی که کی‌روش روی نیمکت تیم ملی نشست، رحمتی در اوج بود و کمتر کسی فکر می‌کرد کسی بتواند شماره 1 ایران را از او بگیرد. حقیقی اولین بازی ملی خود را مدت کوتاهی بعد از حضور کی‌روش مقابل فلسطین انجام داد و بعد از کنار گذاشته شدن رحمتی، در جام جهانی تبدیل به دروازه‌بان اصلی تیم ملی شد. او از 15 بازی که در ترکیب اصلی ایران بوده،‌ در 10 بازی دروازه‌اش را بسته نگه داشته است.

ووریا غفوری: پدیده لیگ سیزدهم، با درخشش در لیگ چهاردهم به پیراهن تیم ملی رسید. کی‌روش در آخرین بازی دوستانه پیش از جام ملت‌های آسیا با عراق غفوری را در ترکیب اصلی تیمش قرار داد و در جام ملت‌های آسیا هم به صورت ثابت از او استفاده کرد.

مرتضی پورعلی‌گنجی: انتقال پورعلی‌گنجی از پست هافبک دفاعی به دفاع میانی، سورپرایز کی‌روش برای حل مشکل دفاعی تیمش در جام ملت‌های آسیا بود. زمانی که پورعلی‌گنجی در جام ملت‌های آسیا برای تیم ملی به میدان رفت، بسیاری از مردم حتی نام او را نشنیده بودند.

پژمان منتظری: منتظری با وجود سال‌ها بازی در لیگ برتر، تا پیش از حضور کی‌روش فقط یک بار به عنوان بازیکن ذخیره برای تیم ملی بازی کرده بود. او هم مثل حقیقی در بازی دوستانه ایران و فلسطین برای اولین بار برای تیم کی‌روش به میدان رفت و خیلی زود تبدیل به بازیکن ثابت او شد.

مهرداد پولادی: هافبک دفاعی مس کرمان توسط کی‌روش به پست دفاع چپ برده شد. انتقالی که فوتبال او را متحول کرد. پولادی به پرسپولیس رفت،‌ یکی از گرانقیمت‌ترین بازیکنان ایران شد و بین 100 بازیکن برتر جام جهانی قرار گرفت.

امید ابراهیمی: هافبک فعلی استقلال یکی از بازیکنان مورد علاقه کی‌روش است اما آمادگی بالای تیموریان و نکونام، باعث شده فرصت زیادی برای بازی در ترکیب تیم ملی پیدا نکند. تعویض نکونام و ابراهیمی در بازی با سوئد، نشان داد کی‌روش چه کسی را برای جانشینی کاپیتان تیم ملی انتخاب کرده است.

علیرضا جهانبخش: ستاره لیگ دسته دوم فوتبال هلند، زمانی که در داماش بود نظر کی‌روش را جلب کرد و برای رسیدن به پیراهن تیم ملی به اروپا ترانسفر شد. جهانبخش در جام جهانی عملکرد خوبی داشت اما در جام ملت‌های آسیا نتوانست درخشش خود را تکرار کند.

وحید امیری: فردا تولد 27 سالگی بازیکنی است که تا همین دو سال قبل در لیگ یک بازی می‌کرد. امیری مثل غفوری و پورعلی‌گنجی پیش از جام ملت‌های آسیا اولین بازی ملی‌اش را انجام داد و در بازی‌های اخیر با شیلی و سوئد نشان داد چرا مورد توجه کی‌روش قرار گرفته است.

اشکان دژاگه: ستاره سابق وولفسبورگ و فولام، بهترین بازیکن تیم ملی در سال‌های اخیر بوده است. دژاگه پس از صحبت‌های طولانی با کی‌روش، در بازی‌های انتخابی جام جهانی 2014 به ترکیب تیم ملی اضافه شد و در همان بازی اول دو گل به قطر زد.

رضا قوچان‌نژاد: قوچان‌نژاد یکی دیگر از بازیکنان وارداتی کی‌روش بود. مهاجم چپ پایی که در بازی رفت با کره جنوبی برای اولین بار برای تیم ملی به میدان رفت و در بازی برگشت، گل صعود ایران به جام جهانی را زد.

سردار آزمون: آزمون 20 ساله، مدت‌ها مورد توجه کی‌روش بود اما در جام ملت‌های آسیا توانست خودش را به عنوان مهاجم اول تیم ملی مطرح کند. او در سال اول حضورش توانست 4 گل برای تیم ملی بزند.

     
آی اسپورت
2015-04-01 12:15:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر