فهرست
رونمایی از پرسپولیس۹۷؛ روسفیدی سرخ‌ها
رونمایی از پرسپولیس۹۷؛ روسفیدی سرخ‌ها

رونمایی از پرسپولیس۹۷؛ روسفیدی سرخ‌ها

آی اسپورت – دیشب از قهرمان دو فصل گذشته لیگ برتر ایران در حالی رونمایی شد که عملا به خاطر شاهکارهای مدیریتی که رقیب آبی‌پوش و شاید کل فوتبال ایران هم با آن درگیر است با مشکلاتی روبه‌رو بود. خیریتی که آقایان برای قهرمان لیگ گذشته و یکی از نمایندگان فوتبال ایران در نیمه‌نهائی غرب آسیا تدارک دیدند باعث شد که پرسپولیس در نیم‌فصل اول نتواند بازیکن جدیدی به جز عالیشاه بازیکن قرضی‌اش به تراکتورسازی را پس بگیرد و در عین حال چهار مهره مشهورش چون امیری و مسلمان و احمدزاده و محرمی را از دست بدهد. پرسپولیس در حالی بازی اول خود را در استادیوم امام رضا برگزار می‌کرد که بسیاری از عاشقان فوتبال آرزو می‌کردند که اجرای چنین طرح‌هائی به جای حیف و میل‌های اقتصادی در صدر اخبار ایران زمین باشد..

پرسپولیسی‌ها در درون دروازه رادوشوویچ را داشتند. دروازه‌بانی که به نظر می‌رسید باید از بعد روحی بهتر عمل کند اما او هم چون اکثر دروازه‌بانهای دوم هر تیمی مشکلاتی حاصل از دور بودن از میادین رسمی را داشت. خط دفاعی پرسپولیس از عناصر آشنای سال‌های گذشته‌اش بهره می‌گرفت جانشین صادق محرمی کسی جز حسین ماهینی نبود که در این بازی پایین‌ترین بازده را به نسبت دیگر عناصر خط دفاعی برتر لیگ‌های گذشته که به نام پرسپولیس ثبت شده است را دارا بود. جناح راست پرسپولیس بارها مورد حمله قرار گرفت و ضربه‌پذیر به نظر می‌رسید . سیدجلال حسینی فرمانده بی‌بدیلی در قلب دفاع بود و در کنار او خلیل‌زاده هم مسلط‌تر به نسبت فصل پیش به نظر می‌رسید. انصاری در این بازی نشان داد که به آن مدافع چپ دو فصل پیش نزدیک می‌شود.

پرسپولیس در خط میانی دو هافبک تدافعی یعنی کامیابی‌نیا و نورالهی را داشت که هنوز بارقه‌هائی از خشونت در بازی آنها را می‌توانستیم ببینیم و هر دو چون حسینی صاحب اخطار شدند که با توجه به محدودیت‌های نیم‌فصل اول برای سرخ‌‎ها خوب نیست. بشار رسن و علیپور به نظر می‌آید زمان می‌برد تا بدن‌های‌شان از زیر فشار بدنسازی رهائی یابند.

نعمتی و علیپور دو مهاجم تخریب‌گر و سخت‌کوشی بودند که نیاز هماهنگی بیشتر با همدیگر داشته و در این بازی کمتر از سوی هافبک‌ها تغذیه شدند. پرسپولیس در بازی رونمایی فصلش روسپید بود ضمن آن که مردانی چون منشا و شایان مصلح و جوانانی چون طاهرخانی و علوان‌زاده را روی نیمکت دارد که باید در نیم‌فصل اول خودشان را نشان دهند زیرا در نیم‌فصل دوم با اضافه شدن ترابی و رفیعی و شریفی و شیری رقابت برای حضور در ترکیب اولیه سخت خواهد بود. پرسپولیس نیاز به زمان دارد. به انتظار می‌نشینیم.

۱۷ ۲  
آی اسپورت
2018-07-27 17:33:00
نظر دهید

۲ نظر
تراكتور كبير4 پيروزي حقير1
جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۹
آدم از آفتابه آب بخوره تو زمين خودش مقابل تماشاگراش 4 تا پس گردني نخوره
۶
لوله کش زحمت کش
جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۲۸
شما که تو تبریز 5تایی شدید از کجا آب خوردید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر