فهرست
تعجب سوئدی ها از حضور پرشور طرفداران ایرانی/ لطفا برای بازگشت به سوئد به ما پاسپورت بدهید!
تعجب سوئدی ها از حضور پرشور طرفداران ایرانی/ لطفا برای بازگشت به سوئد به ما پاسپورت بدهید!

تعجب سوئدی ها از حضور پرشور طرفداران ایرانی/ لطفا برای بازگشت به سوئد به ما پاسپورت بدهید!

آی اسپورت- دیدار ایران و سوئد اگر چه تحت تاثیر خداحافظی کی روش و نکونام از تیم ملی قرار گرفت اما حضور پرشور و گسترده ی طرفداران ایرانی در فرندز آره نا مسئله ای بود که بازیکنان سوئدی و رسانه های مختلف را به تعجب وا داشت. ایرانی های حاضر در  سوئد  با تهیه 35 هزار بلیط جو ورزشگاه را طوری رقم زدند که ملی پوشان به هیچ وجه احساس بازی در خانه ی حریف را حس نکردند. جالب اینجاست تعداد کل هموطنان ایرانی در سرزمین وایکینگ ها به 60 هزار نفر می رسد و این یعنی بیش از نیمی از آنها خودشان را برای حمایت از تیم ملی به ورزشگاه رساندند. 

در این بین بازیکنان سوئد که با چنین شرایطی مواجه نشده بودند در پایان بازی از جو ورزشگاه اظهار تعجب کردند. کیم کالستروم بازیکن با تجربه ی تیم سوئد در پایان بازی درباره حمایت هواداران ایرانی در سوئد گفت: خیلی عجیب بود که در خانه خودمان تحت فشار قرار داشتیم ولی این شرایط عجیب به سود ما شد چرا که انگیزه تیم ما را بالا برد. حضور این همه تماشاگر ایرانی در سوئد باعث شد همه بازیکنان سوئد انگیزه بگیرند و بازی خوبی به نمایش بگذارند. در واقع همه ما چند کیلومتر بیشتر از شرایط عادی دویدیم. در کل این دیدار برای ما خیلی خوب بود. من فکر نمی کنم کسی شکایتی از این موضوع داشته باشد که تماشاگران ایرانی زیادی در این دیدار خوب بودند. شاید این باعث شود تا هواداران سوئدی بیشتر روی خودشان کار کنند و مثل ایرانی‌ها شوند (باخنده).

هم چنین روبن اولسن دروازه‌بان سوئد نیز در این باره گفت: قبل از بازی همه ما می دانستیم که تماشاگران ایرانی از این دیدار استقبال زیادی به عمل خواهند آورد و به همین دلیل اصلا شگفت‌ زده نشدیم. بازی خوبی بود. انگار خارج از خانه بازی می کنیم. فکر می کنم بازیکنان ما پس از پایان بازی به دنبال پاسپورت بودند تا به خانه (سوئد) برگردند! (باخنده).

گرانکوئیست مدافع تیم ملی سوئد نیز در پایان دیدار  گفت: برای اولین بار که فرندز‌ آره‌نا برای تیم رقیب تبدیل به جهنم نشده بود و تیم حریف در شرایط خوبی قرار داشت. هواداران ایرانی را ستایش می کنم چرا که تا دقیقه آخر از تیمشان حمایت کردند. 

گفتنی است زلاتان ابراهیموویچ هم با تمجید از تماشاگران ایرانی در پایان بازی گفته بود که ایرانی ها جو فوق العاده ای را در ورزشگاه رقم زده بودند. 

     
آی اسپورت
2015-04-01 13:52:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر