فهرست
نکته روز: بازی های دوستانه، نقطه ضعف اسپانیا
نکته روز: بازی های دوستانه، نقطه ضعف اسپانیا

نکته روز: بازی های دوستانه، نقطه ضعف اسپانیا

آی اسپورت – تیم ملی اسپانیا در ماههای اخیر مشکلات زیادی در نتیجه گیری مقابل حریفان داشته و شش مسابقه از 11 بازی اخیر این تیم با شکست لاروخا به پایان رسیده اند؛ دو بازی مقابل هلند و شیلی در جام جهانی، یک بازی مقابل اسلواکی در مرحله مقدماتی یورو 2016 و سه شکست هم در بازی های دوستانه مقابل فرانسه، آلمان و یک بار دیگر مقابل هلند.

در آمستردام دیشب اسپانیا بار دیگر مقابل یک تیم مطرح فوتبال مغلوب شد. این قبیل شکست ها در دوران دل بوسکه به یک امر عادی تبدیل شده اند و خود دل بوسکه هم در کنفرانس خبری دیشب بعد از بازی با هلند به این موضوع اشاره کرد. در بازی های دوستانه ای که اسپانیا از سال 2010 تا امرو مقابل قدرت های فوتبال دنیا انجام داده، نتایج کسب شده توسط این تیم باورکردنی نیستند. در 9 بازی، این تیم هفت مسابقه دوستانه را واگذار کرده و تنها در دو بازی برابر اورگوئه و ایتالیا پیروز بوده است.

آمار نگران کننده تر اینکه این تیم در این بازی ها تنها 6 گل زده و 16 گل از حریفانش دریافت کرده است. اسپانیا مقابل اسپانیا با نتیجه 4-1، برابر پرتغال با نتیجه 4-0 شکست خورده و سپس مقابل ایتالیا با نتیجه 2-1 ، برابر انگلیس با نتیجه 1-0 شکست خورد و سپس اروگوئه را 3-1 در دوحه شکست داد. سپس این تیم ایتالیا را با یک گل در کالدرون شکست داد. اما بعد از جام جهانی برزیل، شکست با نتیجه 1-0 مقابل فرانسه، 1-0 برابر المان و 2-0 مقابل هلند حاصل شدند.

اگر مسابقات رسمی را از زمان قهرمانی جهانی در سال 2010 درنظر گیریم، رکورد ثبت شده توسط تیم به مراتب بهتر به نظر می آید. اما همچنان برای تیمی که قصد دارد به سطح قبلی خود در نقش بهترین تیم فوتبال جهان بازگردد، آماری ضعیف را نشان می دهد. اسپانیا 19 مسابقه مقابل تیمهای بزرگ انجام داده و شش پیروزی، چهار تساوی و نه شکست را تجربه کرده است. آنها دراین تعداد بازی 16 گل زده و 28 گل دریافت کرده اند.

این درحالی است که در همین مقطع زمانی، نتایج کسب شده تیم در دیدارهای رسمی کمی بهتر بوده اند. در جام ملتهای 2012 اسپانیا توانسته بود ایتالیا و فرانسه را مغلوب کند و درمرحله گروهی هم با ایتالیا مساوی کرده و در ضربات پنالتی از سد پرتغال عبور کرده بود. در مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل، آنها در پاریس برنده بوده و صعود خود به جام جهانی را تضمین کرده بودند. در جام کنفدراسیون ها هم آنها اروگوئه را شکست داده و مقابل ایتالیا به تساوی رضایت دادند و البته در فینال با چهار گل مغلوب برزیل شده بودند.

     
آی اسپورت
2015-04-01 16:41:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر