فهرست
یورو ۲۰۲۰؛ صعود ایتالیا و توقف اسپانیا
یورو ۲۰۲۰؛ صعود ایتالیا و توقف اسپانیا

یورو ۲۰۲۰؛ صعود ایتالیا و توقف اسپانیا

آی اسپورت - شنبه شب و در ادامه رقابت های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، هشت مسابقه در گروه های D، F و J برگزار شد که در مهم ترین دیدارها، اسپانیا و ایتالیا با پیروزی بر رقبای خود راهی یورو ۲۰۲۰ شدند. در ورزشگاه اویوال اسلو اسپانیا در شرایطی مهمان نروژ بود که سرخیو راموس با حضور در صد و شصت و هشتمین دیدار ملی خود، از رکورد ۱۶۷ بازی ایکر کاسیاس عبور کرده و به تنهایی به باسابقه ترین بازیکن تاریخ تیم ملی اسپانیا بدل شد. اسپانیا که نیمه اول را با تساوی در مقابل حریف اسکاندیناوی سپری کرده بود، در دقیقه 47 روی شوت زیبای سائول از پشت محوطه و اشتباه یارشتاین به گل نخست رسید.

در شرایطی که بازی با برتری اسپانیا وارد وقت های اضافه شده بود، کپا در دقیقه ۹۲ بر روی ال‌عبدلاوی مرتکب خطای پنالتی شد و کارت زرد هم دریافت کرد. جاش کینگ پشت این توپ ایستاد و آن را به سمت چپ دروازه و برخلاف جهت کپا فرستاد تا بازی در دقیقه ۹۴، ۱-۱ مساوی شود.  اسپانیا که با ترکیب اولیه کپا، ناواس، آلبیول، راموس، برنات، فابین، بوسکتس، نیگز، اویارزابال، سبایوس و رودریگو به میدان رفته با پاره شدن روند بردهای متوالی خود ۱۹ امتیازی شد تا نتواند در پایان این هفته به یورو صعود کند لاروخا اکنون باید منتظر بازی سه شنبه شب برابر سوئد بماند. نروژ هم ۱۰ امتیازی شد و فاصله ای ۴ امتیازی تا رده دوم (سوئد) پیدا کرد.

از گروه J ایتالیا در ورزشگاه المپیکوی رم با پیراهن های سبز رنگ خود میزبان یونان بود و در نهایت به لطف پیروزی ۲-۰ و کسب هفتمین برد متوالی، ۲۱ امتیازی شد و به عنوان دومین تیم اروپایی (بعد از بلژیک) به یورو ۲۰۲۰ صعود کرد.  جورجینیو در دقیقه ۶۳ از روی نقطه پنالتی و فدریکو برناردسکی در دقیقه 78 گل های شاگردان روبرتو مانچینی را به ثمر رساندند. دوناروما، دی‌آمبروزیو، بونوچی، آچربی، اسپیناتزولا، بارلا، جورجینیو، وراتی، کیه‌زا، ایموبیله و اینسینیه بازیکنان ثابت آتزوری در این مسابقه بودند.

 

۲    
آی اسپورت
2019-10-13 00:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر