فهرست
درخواست عجیب سناتورهای آمریکایی از فیفا
درخواست عجیب سناتورهای آمریکایی از فیفا

درخواست عجیب سناتورهای آمریکایی از فیفا

 

آی اسپورت – سیزده سناتور آمریکایی از فیفا درخواست کرده اند تا میزبانی جام جهانی 2018 را به عنوان تنبیهی به دلیل نقض قوانین بین المللی در مورد ماجرای اوکراین از روسیه سلب کند. در نامه ارسالی به سپ بلاتر آمده که با هدف پایان دادن به بحران اوکراین و تضمین موفقیت جام جهانی 2018 از فیفا خواسته شده تا میزبانی جام جهانی از پوتین گرفته شود و مقدمات میزبانی جام جهانی در کشوری دیگر فراهم شود.

این سناتورها مدعی شده اند که دولت پوتین به دلیل اقدامات اخیر خود و در راستای تحریم های اقتصادی جامعه بین المللی علیه این کشور شایسته محکومیت است. طبق ادعای سناتورها، چهل کشور که عضو فیفا هستند روسیه را تحریم کرده اند. از نظر آنها اینکه تقریبا نیمی از تیمهای شرکت کننده در جام جهانی 2014 به تحریم های بین المللی علیه روسیه پیوسته اند و فیفا حتی گزینه رای گیری کشورهای عضو با هدف جابجایی محل جام جهانی روسیه را مدنظر قرار نمی دهد، غیرقابل قبول است.

سناتورها گفته اند که جام جهانی باید در کشور برگزاری شود که به اصول و قوانین بین المللی فیفا احترام بگذارد. چهار سناتور دموکرات و نه سناتور جمهوریخواه این نامه را امضا کرده اند. روسیه قراراست از 14 ژوئن تا 15 ژوئیه 2018 میزبان جام جهانی بعدی باشد.

 

     
آی اسپورت
2015-04-02 10:44:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر