فهرست
هانسی مطلق!
هانسی مطلق!

هانسی مطلق!

آی‌اسپورت-  نمایش دلچسب آبی‌های تهرانی در استادیوم الجنوب الوکره قطر مقابل تیم قلدر الاهلی عربستان یادآور بازی‌های این تیم در لیگ قهرمانان آسیای سال ۲۰۱۳ با هدایت امیر قلعه‌نویی بود. استقلالی‌ها مقابل نماینده عربستان سعودی آن‌قدر دل‌نشین بازی می‌کردند که شاید برای لحظاتی یادمان رفته بود که این تیم، بقایای همان تیمی‌ست که دلِ سرمربی ایتالیایی‌اش در میانه‌های فصل هوای رُم و میلان را کرد و آلترناتیو جوانش نیز اسیر بازی‌های مدیریتی و نهایتاً از دست دادن قهرمانی در جام حذفی شد. استقلال که هم‌اکنون با بحران انتخاب جایگزینی درخور نام سرمربی اسبق اینترمیلان ایتالیا تلاشی مذبوحانه می‌کند، شاید نمی‌داند که چه مغز متفکری روی نیمکتش نشسته و چه توفیق اجباری خوبی نصیبش شده است.

مدیران استقلال پس از شکست خوردن در پروژه تخفیف غرامت و بازگرداندن آندره‌آ استراماچونی و از دست دادن فرصت عقد قرارداد با دیگر گزینه‌های ایرانی، فعلاً به سراغ الکساندر نوری رفته‌اند تا شاید این سرمربی اصالتاً گیلانی بتواند دوای درد آبی‌ها را از فوتبال ماشینی آلمان و از بوندس‌لیگای منظم به اردوی تیم تزریق کند. در این بحبوحه مذاکره با سرمربی ایرانی-آلمانی، مجید نامجومطلق با ارائه یک برنامه زیبا از تیمش نگاه‌ها را به سوی خود جلب کرد تا همه فکر کنند شاید سوپرمن استقلالی‌ها همین مجیدخان خودمان باشد! آبی‌ها پس از یک تقابل نصفه و نیمه مقابل الشرطه عراق و ارائه دو نیمه کاملاً متفاوت مقابل نماینده عراقی، طناب صعود خود را با دستان خود گره زدند تا همه فکر کنند این گره دیگر نه با دست که تنها با دندان و به خون جگر باز می‌شود. این تساوی اما برای آبی‎‌ها تبدیل به فرصتی شد تا بتوانند انتقام شکست ناعادلانه دیدار رفت را از الاهلی عربستان بگیرند و با مجازات تیم عربی، حکم صعود خود را امضا کنند. سوای شرایط حساس و احساسی بازی و ایجاد تحرکات تعصبی و ملی بین بازیکنان،

تیم نامجومطلق در دومین تجربه رسمی سرمربی‌گری هافبک خوش‌تکنیک اسبقش بسیار روان و راحت بازی می‌کرد و در اکثر دقایق هم اختیار توپ و میدان را از شاگردان ولادان میلویویچ سلب کرده بود. استفاده از سیستم ۳-۳-۴ توسط مجید نامجومطلق و بازی دادن همزمان به ۳ مهاجم زهردار استقلال باعث شد تا ۵ بار دروازه تیم عربستانی باز شود که داور تنها ۳ مرتبه از آن‌ را تایید کند و در نهایت آبی‌ها بدون اما و اگر، بدون انتظار برای نتایج دیگران، بدون اتکا به کارت‌های زرد و قرمز و تنها با توسل به قدرت ساق‌هایشان مسیر سنگلاخی صعود را هموار کنند و به دور حذفی راه یابند.

اتخاذ یک تصمیم ریسکی در یک بازی مهم شاید از سوی نامجومطلق همیشه آرام و غیرجنجالی شاید بعید به‌نظر می‌رسید، اما این سرمربی با اتکا به قدرت بازیکنانش تصمیم به استفاده از سیستمی گرفت که حتی می‌توانست طنابی پوسیده برای سقوط استقلال به قعر چاه سقوط لقب بگیرد. علی‌ای‌حال استقلال با این روش توانست مچ رقیب اصلی‌اش را بخواباند و پس از کرونایی شدن تعداد بسیاری از بازیکنان الهلال عربستان و نهایتاً تعلیق نتایج و خروج این تیم توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا از رقابت‌ها، برای تقابل با پاختاکور ازبکستان حاضر شود. در هر صورت این نمایش از استقلال و این تفکرات از مجید نامجومطلق سیگنال روزهای خوشی را برای تیم تهرانی در دوحه به ایران ارسال کرد. نامجومطلقی که سه دهه پیش با لباس استقلال در میانه‌های زمین آن‌قدر زیبا بازی می‌کرد که هواداران تیفوسی این تیم از روی سکوها شعار «مجید نامجوتکنیک» را سر دهند، شاید قرار است نقش هانسی فلیک برای بایرن را این‌بار با جدایی فرهاد مجیدی برای نیمکت استقلال بازی کند تا تفنگ پدری همچنان در دست اهلش باقی مانده و سکان هدایت کشتی طوفان‌زده استقلال به دست غیر نیفتد. نامجومطلق اگر بتواند کمی روی کاریزما و شخصیت رهبری‌اش بیشتر کار کند و جو حاکم بر رختکن را به نفع خودش تغییر دهد، با خرید چند بازیکن تاپ و حفظ ستاره ملی‌پوش و میدان‌دار خط میانی‌اش بیشتر از هر کسی لایق تکیه زدن به صندلی هدایت استقلال است.

مجیدخان حالا باید خودش و تفکرات تاکتیکی‌اش را به رخ همگان بکشد و رقیب بعدی استقلال در مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را قلع و قمع کند تا خیز بلندی برای دائمی کردن قراردادش برداشته باشد؛ هرچه باشد اعتماد به گزینه استقلالی راحت‌تر از دیگران است!

۵    
آی اسپورت
2020-09-26 12:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر