فهرست
زنگ خطر برای جانشین کی‌روش: تکرار سرنوشت شاهرخی و قلعه‌نویی
زنگ خطر برای جانشین کی‌روش: تکرار سرنوشت شاهرخی و قلعه‌نویی

زنگ خطر برای جانشین کی‌روش: تکرار سرنوشت شاهرخی و قلعه‌نویی

آی اسپورت – جدایی کی‌روش جدی‌تر از همیشه شده و شاید فقط یک معجزه بتواند این سرمربی پرتغالی را روی نیمکت تیم ملی نگه دارد. با توجه به فاصله حدودا دو ماهه تا مسابقات انتخابی جام جهانی، به نظر می‌رسد سرمربی بعدی تیم ملی ایرانی باشد. مربی که بعید نیست مثل دیگر مربیان داخلی که بعد از یک مربی خارجی روی نیمکت تیم ملی نشستند، به مشکل بخورد.

تا پیش از جام جهانی 98، حضور مربیان خارجی در تیم ملی به دوران کوتاه مدت امثال استانکو، اوفارل و رایکوف محدود می‌شد. مربیانی که بازی‌های هیچکدام روی نیمکت تیم ملی دو رقمی نشد. بعد از موفقیت ویرا در رساندن ایران به جام جهانی 98 و انتخاب ایویچ پس از او، بحث مربی ایرانی و مربی خارجی به وجود آمد. ماجرایی که در نهایت باعث شد ایویچ در جام جهانی فرصت نشستن روی نیمکت تیم ملی را پیدا نکند و جای خودش را به جلال طالبی بدهد.

طالبی، در جام جهانی 98 نتایج خوبی گرفت اما ربط دادن این نتایج به تمرینات ایویچ عملکرد او را در سایه قرار داد و طالبی خیلی زود جایش را به پورحیدری داد. او یک بار دیگر برای مسابقات جام ملت‌های آسیا به تیم ملی برگشت اما بعد از حذف ایران پرونده‌اش برای همیشه بسته شد.

همایون شاهرخی، دیگر مربی بود که پس از دوران حدودا دو ساله بلاژویچ و برانکوویچ سرمربی تیم ملی شد. او هم با فشار افکار عمومی، فقط 5 بازی روی نیمکت تیم ملی دوام آورد و برانکو دوباره به نیمکت تیم ملی برگشت.

امیر قلعه‌نویی، پس از جام جهانی 2006 به دوران طولانی برانکو در تیم ملی پایان داد. قلعه‌نویی هم فقط یک سال روی نیمکت تیم ملی دوام آورد و بعد از جام ملت‌های آسیا 2007 و ماجراهای تعلیق فوتبال ایران و انتخاب کمیته انتقالی حکم برکناری‌اش را گرفت.

ایران مجوز حضور در هر سه جام جهانی 1998، 2006 و 2014 را با مربیان خارجی بدست آورده و سرنوشت طالبی، شاهرخی و قلعه‌نویی از همین حالا سرمربی آینده تیم ملی را تهدید می‌کند.

     
آی اسپورت
2015-04-02 12:53:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر