فهرست
استقلال به دنبال مربی ۵۰۰ هزار دلاری!
استقلال به دنبال مربی ۵۰۰ هزار دلاری!

استقلال به دنبال مربی ۵۰۰ هزار دلاری!

آی اسپورت - از نام سرمربی جدید استقلال هیچ اطلاعی در دست نیست. تنها، جسته و گریخته شایعاتی درباره انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی شنیده می‌شود که مورد تایید اعضای هیات مدیره، کمیته فنی و مدیرعامل باشگاه استقلال نیست. فتحی ماه‌ها پیش با مجیدی قرار گذاشته بود که فصل بعد به عنوان مربی در استقلال فعالیت کند اما مصاحبه‌ای که فرهاد بعد از آخرین بازی استقلال در لیگ انجام داد در منافات با آن قول و قرار ها بود. مجیدی در آن مصاحبه طوری درباره آینده استقلال حرف زد که انگار خودش سرمربی استقلال و قرار است تمام امور را در دست بگیرد اما اظهارات او تاییدی بر انتخابش به عنوان سرمربی نیست و واقعیت این است که فرهاد در این برهه کم مخالف در هیات مدیره، کمیته فنی و دیگر سطوح مدیریتی باشگاه برای تایید سرمربیگری اش در استقلال ندارد.

انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی استقلال را با توجه به فضای موجود و تجربه ناکافی این چهره باید منتفی شده دانست و شواهد نیز نشان می‌دهد مسئولان باشگاه استقلال (به جز علی خطیر که ظاهرا تنها حامی مجیدی است) هیچ یک اعتمادی کامل به سرمربیگری فرهاد ندارند.

از سویی دست‌وبال تصمیم گیران در داخل باشگاه استقلال برای انتخاب سرمربی جدید چندان باز نیست. استقلال همین حالا برای فرار از شکایت وینفرد شفر باید یک میلیون دلار به این مربی آلمانی بپردازد تا تازه به نقطه اول بازگردد. در عین حال بالادستی‌ها نیز به تصمیم‌گیران باشگاه استقلال توصیه‌هایی درباره مدیریت مالی باشگاه داشته‌اند و از آنها خواسته‌اند حتی‌المقدور با کمترین هزینه تیم را آماده و مهیای فصل بعد کنند و حتی انتخاب گزینه‌های وطنی را که از لحاظ مالی بار کمتری روی دوش باشگاه می‌گذارند، نیز در برنامه‌های خود بگنجانند.

شاید به همین دلیل بود که دو هفته پیش امیرحسین فتحی ملاقاتی با امیر قلعه‌نویی داشت و با سرمربی سپاهان درباره فصل بعد حرف‌هایی زد. البته در عین حال که فتحی با امیر نشست و برخاست داشت برخی دیگر از مسئولان باشگاه گزینه‌های خارجی را مورد ارزیابی قرار دادند و حتی به توافق‌های اولیه دست یافتند اما در نهایت به دلیل مسائل منتج به عقد قرارداد نشد.

مسئله‌ای که استقلال را برای انتخاب سرمربی جدید با مشکل مواجه می‌کند، مالی است و این باشگاه برای اینکه دوباره با سرمربی خارجی به توافق برسد، بودجه کافی در اختیار ندارد. طبق آخرین صحبت‌هایی که از سوی بالادستی‌ها با مسئولان باشگاه استقلال شده به آنها تاکید کرده‌اند گزینه‌ای را برگزینند که از لحاظ مالی فشار کمتری روی دوش باشگاه ایجاد کند. حتی دراین راستا به مسئولان باشگاه استقلال گفته شده بیش از 500 هزار دلار برای سرمربی جدید خارجی هزینه نکنند که با این رقم کاملا روشن است که باشگاه استقلال نمی‌تواند سرمربی بزرگی را به خدمت بگیرد.

اگر نگاهی به دستمزدهای مربیان خارجی در فوتبال ایران بیندازیم به این نتیجه می‌رسیم که مربیان از دسته اسکوچیچ یا بگوویچ حاضر به فعالیت با چنین ارقامی می‌شوند و به واقع باشگاه استقلال اگر بخواهد به وعده خود که انتخاب سرمربی درجه یک و بالاتر از وینفرد شفر است، عمل کند باید لااقل مبلغ یک میلیون دلار برای این پروژه هزینه کند که اکنون در توان باشگاه نیست مگر آنکه در روزهای آتی اتفاق خاصی رخ دهد و از جایی جز کانال‌های همیشگی به حساب باشگاه استقلال پولی واریز شود.

فتحی در تلاش است با کمک از برخی هواداران سرمایه‌دار باشگاه استقلال بتواند این مشکل را برطرف کند. او حتی دست به دامان برخی استقلالی‌های خارج‌نشین که تمکن مالی مناسبی هم دارند شده است تا شاید از این  پر پیچ و خم عبور کند و بتواند در فصل دیگری از مدیریتش با انتخابی بهتر استقلال را به جامی برساند اما او تا امروز هیچ موفقیتی در این راه به دست نیاورده است و هیچ بعید نیست در روزهای آتی تصمیم‌ها طور دیگری رقم بخورد و شاهد انتخاب یک سرمربی ایرانی باشیم.

بدون شک فتحی اگر بخواهد سرمربی ایرانی انتخاب کند هرطور شده زمینه بازگشت امیر قلعه‌نویی به استقلال را فراهم می‌کند. گرچه امیر هم با سپاهانی ها قرارداد دارد اما اگر استقلال خواهانش باشد، او هم رضایت‌نامه‌اش را از سران باشگاه سپاهان خواهد گرفت تا استقلال که دچار سردرگمی بزرگی در انتخاب سرمربی شده قدری اوضاعش آرام شود و مجبور نباشد با بودجه‌ای که یقینا برای انتخاب یک سرمربی درجه یک خارجی مناسب نیست، سرمربی بی‌کیفیت خارجی استخدام کند.

 ایران ورزشی

۲ ۴  
آی اسپورت
2019-05-18 17:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
...
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۴۰
مثل ... دارن دروغ میگن. تیمی که مثل اب خوردن خارجی میگیره و میندازه بیرون مشکل مالی نداره الان هم دار با تیام 1/3 میلیون یورویی مذاکره میکنن
Asqar
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۳۵
سلطانی فر آشغال
xox
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۰۷
چرا چرند میگی این مردک دلقک شفر قیمتش 350 هزار دلار بود تازه همونقدرم سرشون کلا رفته بود سال اول بعد تو میگی قمتش 1 میلیون دلاره؟
۳
احسان تاجی
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۳:۲۷
برنامه وزیر لنگی و پسرش جهت تضعیف استقلال ادامه داره!!
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر