فهرست
گزارش روز ؛ دخئا،میخ آخر به تابوت کاسیاس؟
گزارش روز ؛ دخئا،میخ آخر به تابوت کاسیاس؟

گزارش روز ؛ دخئا،میخ آخر به تابوت کاسیاس؟

آی اسپورت- وقتی رئال مادرید، تابستان گذشته کیلور ناواس کاستاریکایی را به مبارزه برای پوشیدن پیراهن دروازه بانی اش دعوت کرد، دیگو لوپس هنوز در برنایئو بود و همه چیز از عزم قهرمان اروپا برای ایجاد حس رقابت بین دروازه بانانش خبر می‌داد.

 در چشم به هم زدنی و در بدترین روزهای دوران حرفه ای کاسیاس، لوپس که دروازه بان اول تیم بود به میلان فروخته شد و ناواس عملا زیر سایه نام( و نه سطح فنی) کاسیاس، نیمکت نشین تمام وقت شد حالا اما رقیب دیگری برای ایکر مقدس تراشیده شده است؛ داوید دخئا. دروازه بان شماره یک منچستر‌یونایتد، این روزها رئال مادرید را هوادار جدی خود می‌بیند و همه چیز برای مادریدی شدن او مهیاست.

 صرفنظر از آینده کاسیاس، تیم سفیدپوش عزمی جدی برای خرید آینده دروازه بانی تیم ملی اسپانیا دارد و مسیر آرزوهایش را هم هموار می بیند چون ذخئا هنوز قراردادی که تا سال 2016 اعتبار دارد را تمدید نکرده است. به عبارت بهتر اگر منچستر یونایتد به زودی پیشنهاد قابل توجهی به دروازه بان اسپانیایی ارائه نکند، بازیکنی که سال 2011 با مبلغ 22.7 میلیون یورو به این تیم پیوست، با رقم احتمالی 68 میلیون یورو راهی برنابئو می‌شود.

اما با وجود علاقه دخئای 24 ساله به بازگشت به اسپانیا، مبهم بودن آینده کاسیاس، حضور دروازه بانی دیگر در برنابئو آن هم در تابستان پیش رو را در هاله ای از ابهام قرار می‌دهد. از طرفی آینده دخئا در اولدترافورد بستگی تام و تمامی به حضور شیاطین سرخ فعلا رده چهارمی در فصل آینده لیگ قهرمانان دارد.

 به هرحال رئال مادرید حتی اگر این تابستان موفق به جذب بازیکن مورد نظر خود نشود، می تواند در آغاز فصل 2017-2016،او را به صورت آزاد در اختیار بگیرد چون آن زمان قرارداد دخئا با منچستریونایتد پایان یافته است.

 هر باشگاهی بخواهد دخئا را قبل از پایان قرارداد فعلی اش با شیاطین سرخ بخرد، ناگزیر از پرداخت حدود 30 میلیون یورو غرامت است. رئال مادرید درصورت ناتوانی در جذب دخئا می‌تواند روی پتر چک، دروازه بان ذخیره مشهور 32 ساله چلسی به عنوان جانشین کاسیاس در کوتاه مدت فکر کند.ملی پوش اهل جمهوری چک تا سال 2016 با چلسی قرارداد دارد اما نامهربانی های آبراموویچ و مورینیو او را به فکر ترک چلسی به هر قیمت آن هم در تابستان پیش رو انداخته است.

 

     
آی اسپورت
2015-04-03 09:57:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر