فهرست
ديبالا‌؛ گلزنی برای تمام فصول
ديبالا‌؛ گلزنی برای تمام فصول

ديبالا‌؛ گلزنی برای تمام فصول

آی‌اسپورت- رفتن بونوچی از یوونتوس زود فراموش شد‌؛ همان زمان که شماره 10 این تیم را به پائولوی جوان دادند تا از این به بعد راهی برای مشکلات احتمالی بانوی پیر پیدا کند. پائولو که قرار بود از جمع یوونتوسی‌ها جدا شود بالاخره در این تیم ماند تا فصلی تازه را شروع کند‌؛ فصلی که همین حالا با وجود سپری شدن تنها 6 هفته از آن در آستانه رکوردشکنی و رقم زدن اتفاقی تاریخی است‌؛ لیگ ایتالیا در فصل جاری فارغ از جذابیتی که ناپولی در زمین فوتبال خلق می‌کند، شاهد هنرنمایی پسرک آرژانتینی یووه هم است: دیبالا. او در این فصل بسان بازیکنی دگرگون شده راه دروازه رقبا را بیش از پیش پیدا کرده و بی‌رحم‌تر هم شده‌؛ نشان به آن نشان که بعد از سپری شدن 6 هفته از رقابت‌های لیگ 10 گل زده در کارنامه دارد و عنوان آقای گلی را بالاتر از مهاجمان نامدار سری A یدک می‌کشد. برایش گلزنی در دیدارها هم فرقی نمی‌کند‌؛ اینکه رقیب تیم قعر جدولی باشد یا همسایه‌شان تورینو.

شکستن رکوردی 60 ساله؟

پائولو در تازه‌ترین شاهکارش در برد 4 بر صفر تیمش در شهرآود تورین دبل کرد تا شمار گل‌های زده‌‌اش در این فصل را به عدد 10 برساند‌؛ برای یافتن مهاجمی که عملکردی مثل او داشته باشد نمی‌توان کار راحتی داشت‌؛ حداقل در سال‌های اخیر در فوتبال اروپا کسی نبوده که چنین درخششی داشته باشد‌؛ حتی ایگواین هم‌تیمی این روزهای پائولو در ناپولی هم نتوانست چنین کاری کند. زدن 10 گل در 6 مسابقه کلاً اتفاق نادری در لیگ ایتالیاست ولی اگر مشابهی برایش پیدا شود باید تقریباً به 60 سال قبل رفت‌؛ در لیگ 1959-1958 جایی که دست بر قضا یک آرژانتینی دیگر هنرنمایی کرده است‌؛ در آن سال بود که آنتونیو آنتونیو آنجلیلو با زدن 13 گل در 6 مسابقه توجه خیلی‌ها را به خودش جلب کرد. سرانجام در آن فصل هم او با 33 گل آقای گلی را به نام خودش زد‌؛ آیا تاریخ برای دیبالا قرار است تکرار شود؟

گلزنی مهم نیست

خود پائولو زیاد علاقه‌ای ندارد درباره گل‌هایش صحبت کند‌؛ او در حسرت فینال لیگ قهرمانان سال گذشته است که از دست رفت و حالا می‌گوید مهم این است یوونتوس جام ببرد. دیبالا که با اسکای اسپرت صحبت می‌کرد، گفت: «گلزنی خوب است ولی مهم این است با تیم به عنوان قهرمانی برسیم. می‌خواهیم امسال دوباره برای سه جام مهمی که پیش‌رو داریم بجنگیم و دست‌کم نتیجه بازی فینال را متفاوت با سال گذشته رقم بزنیم». دیبالا یکی از دلایل گلزنی بیشترش در این فصل را به سیستم مربی یوونتوس ربط می‌دهد: «در پالرمو که بودم فضایی به عنوان یک مهاجم نوک را در اختیار داشتم. حالا این سیستم یوونتوس را هم دوست دارم چون مربی به من فضای بیشتری برای جابه‌جایی در زمین می‌دهد. هم‌تیمی‌هایم هم کارها را برای من بسیار ساده‌تر کرده‌اند».

دیبالا اگرچه با درخششی که داشته یووه را هم‌امتیاز با ناپولی در صدر جدول نگه داشته ولی باعث شده کار گونسالو ایگواین، هموطن گلزنش در یوونتوس سخت شود. گونسالو در این فصل درخششی نداشته و در شهرآورد هم روی نیمکت نشست ولی پائولو از او دفاع می‌کند: «همه می‌دانیم گونسالو روزهای سختی را سپری می‌کند چون واضح است شرایط برای یک مهاجم وقتی گل نمی‌زند خوب پیش نمی‌رود. با این حال او فقط کمی به آرامش نیاز دارد و زمانی که کمترین انتظار را دارد پایش به گلزنی‌های بیشتری باز می‌شود».

دیبالا در رادار شیاطین‌سرخ

باشگاه منچستریونایتد تابستان آینده هم یک خرید بزرگ خواهد داشت و برخی از رسانه‌های انگلیسی معتقد هستند پائولو دیبالا هم یکی از گزینه‌های شیاطین‌سرخ است. روزنامه «میرر» در این باره نوشت: پائولو دیبالای آرژانتینی یکی از بازیکنانی ا‌ست که مورینیو علاقه زیادی به بازی او دارد و باشگاه منچستریونایتد هم حاضر است تا 155 میلیون پوند (175 میلیون یورو) برای جذب او هزینه کند. پیش از این گفته می‌شد آنتوان گریزمن هم به طور قطع برای پوشیدن شماره 7 منچستریونایتد به اولدترافورد خواهد آمد. اخیراً ماروتا مدیر باشگاه یوونتوس هم اعلام کرده در صورتی که دیبالا بخواهد جدا شود باشگاه نمی‌تواند جلوی او را بگیرد.

 خبرورزشی

     
آی اسپورت
2017-09-25 14:29:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر