فهرست
استقلال در ترکیه؛ بی‌خاصیت‌ترین اردوی تاریخ!
استقلال در ترکیه؛ بی‌خاصیت‌ترین اردوی تاریخ!

استقلال در ترکیه؛ بی‌خاصیت‌ترین اردوی تاریخ!

آی اسپورت – استقلالی‌‎ها از چند روز پیش به ترکیه رفته‌اند تا تمرینات آماده سازی خود را در این کشور ادامه دهند. معمولا در چنین اردوهایی مهم‌ترین، سخت‌ترین و کلیدی‌ترین برنامه‌های تمرینی توسط کادر فنی تیم اجرا می‌شود تا تیم به بهترین شکل ممکن آماده یک دوره مسابقات طاقت‌فرسا شود اما با اتفاقاتی که در اردوی استقلال در ترکیه رخ داده است به نظر می‌رسد بی‌خاصیت‌ترین اردوی آماده سازی در تاریخ فوتبال ایران در حال برگزاری است! فقط به تعدادی از مشکلات استقلال در این اردو توجه کنید:

قبل از عزیمت به ترکیه بود که استقلالی‌ها مدعی شدند به محض رسیدن به این کشور، مامه تیام و سرور جپاروف هم راهی این کشور خواهند شد تا مذاکرات برای تمدید قرارداد آغاز شود. اما پس از چند روز تاخیر، این دو بازیکن تازه دیروز به ترکیه رسیده‌اند و درست در همین روز خبر فوت پدر افتخاری مدیرعامل استقلال هم منتشر می شود تا او به ایران بازگردد و مذاکره با تیام و جپاروف را وینفرد شفر بر عهده بگیرد! به این ترتیب حتی اگر این دو نفر امروز به توافق برسند و قرارداد خود را تمدید کنند، بیش از نیمی از تمرینات سخت بدنسازی را از دست داده‌اند و از سایر بازیکنان عقب خواهند بود.

در همان روزها گفته شده بود که استقلال به هیچ وجه اجازه جدایی را به سیدمجید حسینی نخواهد داد و او به زودی به ترکیه خواهد رفت تا به اردوی استقلال ملحق شود اما حسینی با گاف بزرگ مدیران استقلال در متن قرارداد، هیچ مشکلی برای جدایی از این تیم ندارد و به زودی به ترابوزان اسپور ترکیه ملحق خواهد شد.

استقلال در روزهای ابتدایی نقل و انتقالات چند بازیکن جدید به خدمت گرفت اما بعدها که مشخص شد بیشتر آنها مصدوم هستند، اعلام شد که فقط محمد دانشگر با تایید مدیرعامل به استقلال پیوسته و سایرین قراردادی امضا نکرده‌اند! این به این معناست که استقلال مهره های مهمی را از دست داده و جانشینان آنها را جذب نکرده است و با چند بازیکن که مشخص نیست به این تیم خواهند پیوست یا نه به ترکیه رفته است! ضمن این که بیشتر آنها مثل مرتضی آقاخان، علی کریمی و میثم تیموری مصدومند و فعلا شرایط بازی ندارند! البته گفته می‌شود روزبه چشمی هم به زودی دوباره راهی قطر خواهد شد تا مثل امید ابراهیمی به یک تیم قطری بپیوندد!

حالا جو امروز اردوی استقلال را مجسم کنید: پدر مدیرعامل فوت کرده و او بعد از بازگشت به ایران استعفا داده است. از دیگر مدیران باشگاه هم خبری نیست جز مصاحبه‌های پرتعداد و اعتراض‌‎های کلامی بیهوده به 3-0 شدن سوپرجام! وینفرد شفر را مجسم کنید که به بازیکنان بی‌روحیه حاضر در اردو نگاه می‌کند و البته در غیاب مدیران، به فکر تمدید قرارداد و مذاکره با تیام و جپاروف هم هست. او شاهد لغو شدن بازی تدارکاتی امروز تیمش هم هست و می‌داند که اردوی آلمان و بازی تدارکاتی با کالسروهه هم به احتمال زیاد لغو خواهد شد!

در چنین شرایطی، استقلال با کلی بازیکن مصدوم و غایب و جدایی‌طلب به اردوی ترکیه رفته است و در حالی که باید سخت‌ترین و مهم‌‎ترین تمرینات فصل در همین مقطع برگزار شود، از دو بازیکن باتجربه این تیم می‌شنویم که هیچکس روی تمرینات تمرکز ندارد و بازیکنان اصلا روحیه خوبی ندارند! مقایسه کنید با اردوی تدارکاتی پرسپولیس با حضور تقریبا تمام بازیکنان و تمرینات طاقت‌فرسایی که صدای بازیکنان این تیم را درآورد و البته آنها را حسابی آماده بازی‌های لیگ کرد.

به این ترتیب باید به این اردوی استقلال در ترکیه، لقب بی‌خاصیت ترین اردوی خارجی تاریخ فوتبال ایران را داد. اردویی با چند بازیکن معمولی، چند بازیکن دیگر که مشخص نیست به این تیم خواهند پیوست یا نه و البته در غیاب مدیران! اردویی که در آن مربی تیم به جای برگزاری و طراحی تمرینات، دغدغه مذاکره و تمدید قرارداد با ستاره‌های فصل تیمش را دارد! طبعا نتیجه چنین اردویی هم مشخص است و با این شرایط هواداران استقلال نباید امید زیادی به این تیم در فصل جاری داشته باشند.

۱۶ ۵  
آی اسپورت
2018-07-18 16:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
علی
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۵
این اردو فقط برای این برنامه ریزی شد که از زیر بازی سوپرجام فرار کنند!
آفرین به این مدیریت
B
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۷
بزرگترین اشتباه مدیران استقلال قراردادن تمام تمرکزشون روی تیام و جباروف بود حالا این دوتا بازیکن ناز میکنن و دائم شروط شون رو بیشتر میکنن و میدونن هرزمان که برسن فیکس تیم هستن از اونور بازیکنانی که باقی موندن مبالغ بالاتری میخوان البته نباید از بی برنامگی شفر هم به سادگی گذشت
آرش6
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۴
‏میتونید به شفر زنگ بزنید بگید تموم شد داداچ، دیگه قرار نیست برگزار شه دربی. الکی پول کمپ نده دیگه، برگردید تهران.
کوپه مثقالی
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۶
لعنت به برانکو
۴
علی خوشی
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۰۷:۱۸
دیس لایک به این مطلب بی‌منطق
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر