فهرست
قلمرو تورین بدون سد؛ رودروی قاتل انگلیسی
قلمرو تورین بدون سد؛ رودروی قاتل انگلیسی

قلمرو تورین بدون سد؛ رودروی قاتل انگلیسی

آی اسپورت - نبرد حساسی که مدت‌ها منتظرش بودیم فرا رسیده بود. این بار در تورین بین قاتلی چون هری کین و سدی به نام دفاع یووه. می‌گفتند سد آهنین یووه هرگز توسط انگلیسی‌ها تخریب نمی‌شود فارغ از این اندکی درک کرده باشند با زوج اریکسن ٬ دله علی ٬ قاتلی چون هری کین  برای انگلیسی‌ها هیچ چیز غیر ممکن نیست! تاکتیک‌های همیشه مرموز پوچتینو در برابر مکس آلگری که چند سالی است در ایتالیا آقایی می‌کند.

تاتنهام نیمه اول گنگ بود درلیگ قهرمانان اروپا اگر چنین شرایطی داشته باشید توسط بازیکنی چون پیاتیچ مورد جریمه قرار خواهید گرفت. یووه نیمه اول همان کاری را توانست انجام دهد که پیش مورینیو و کلوپ در انجامش ناکام بودند. آن‌ها به تاتنهام اجازه استفاده از کناره‌های زمین را ندادند و در دامی که پوچ در نظر گرفته بود هرگز قرار نگرفتند. اما خود همین یووه هم بدون عیب و نقص نبود. قرار گرفتن مانژوکیچ در سمت چپ خط حمله عملا هیچ. بار مثبتی برای تیم آلگری ایجاد نکرد و برعکس ضرباهنگ خط هافبک‌ها را هم کند کرد. جایی که پیاتیچ و برناردسکی برای یافتن حفره‌ای خط دفاع تاتنهام آماده بودند اما این اشتباه آلگری در انتخاب پست باعث شد کار تاتنهام در همان نیمه اول یکسره نشود.

بریش آلمانی داور مسابقه بیش از هر داوری به کنش‌های داخل محوطه حساس است او در ۱۵ بازی که صحنه‌های مشابه در داخل محوطه جریمه رخ ۷ بار اعلام پنالتی کرد. هشداری که دفاع تاتنهام به آن دقت نکرد سبب گلزنی برای بار دوم آن هم از روی نقطه پنالتی توسط هیگواین شد.

فرتونگن و سانچز هرچه قدر در دیدار با آرسنال مستحق تعریف و تمجید بودند اما شب گذشته آماتور مانند «لرزان تر» در برابر موقعیت‌ها قرار گرفتند. گل اول یووه حاصل همین اشتباهات آماتوری از تاتنهام آن هم در موقعیت حساس مرحله حذفی بود.

نیمه دوم تغییر‌های تاتنهام ثمر بخش بود. جایی که پوچتینو دله علی را نزدیک هری کین قرار داد و یوناس اریکسن را کمی به کناره‌ها کشاند. دی شیلیو ضرباهنگ بن عطیه و کیلینی را اندکی کند کرد تا فرصت کافی به سه مثلث مرگ تاتنهام داده باشد و هری کین همان کاری را که استادانه بلد است این بار هم انجام دهد: « بوسه زدن توپ به تور در برابر هر دفاع آهنین و هر دروازه‌بانی» کاری است که هری کین مانند یک قاتل بالفطره از پسش بر می‌آید.

هر چه قدر زمان بیشتر می‌گذشت یوونتوس اثرات سری آ را بیشتر حس می‌کرد. نداشتن رقیب آن چنانی و همین طور مواجه نشدن با تاکتیک‌های گردن کلفت. یکه تازی در سری آ بدون داشتن رقیبی گردن کلفت، در اکثر این سال‌ها به یووه در مراحل حذفی آسیب رسانده. خبری از یوونتوس نیمه اول نبود. نوبتِ آقایی کردنِ انگلیسی‌ها در قلمرو تورین بود. شلیک نهایی توسط اریکسن دوباره زمین خوردن بوفون. این که بوفون و تیمش ویمبلی را تبدیل به جهنم می‌کنند یا توسط شوالیه آن‌ها به قتل می‌رسند سناریویی است که باید صبر کرد و دید.

۷    
آی اسپورت
2018-02-14 12:38:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر