فهرست
جزئیات قرارداد دیاباته؛ چه آپشن‌هایی!
جزئیات قرارداد دیاباته؛ چه آپشن‌هایی!

جزئیات قرارداد دیاباته؛ چه آپشن‌هایی!

آی اسپورت – شیخ دیاباته و ضرب العجل ایجنت او برای پرداخت تمام مطالبات معوق این ستاره مالیایی که در ۵ ماه به ۲۳۰ هزار تومان رسیده بود و همچنین ۲۵ هزار دلار پولی که باید به مدیر برنامه‌های این بازیکن پرداخت شود، در هفته‌های اخیر به یکی از سوژه‌های اصلی فوتبال ایران تبدیل‌شده است.قبل از ۲۶ اردیبهشت باشگاه استقلال توانست حدود ۱۰۰ هزار دلار از طلب شیخ را با واریز پول به‌حساب بانکی اعلام‌شده از سوی این بازیکن در امارات پرداخت کند.

پس‌ازآن در شرایطی که اخبار و شایعاتی درباره فسخ قرارداد این بازیکن به دلیل پرداخت نشدن کامل مطالباتش شنیده می‌شد، باشگاه استقلال از تمدید یک‌هفته‌ای این ضرب العجل برای تسویه‌حساب با شیخ دیاباته خبر داد.در موردقرارداد شیخ یک نکته وجود جالب دارد که بندی در قرارداد او مربوط می‌شود. 

۵۰۰ هزار دلار به‌علاوه آپشن ۲۰۰ هزار دلاری

قرارداد شیخ با استقلال حدود ۵۰۰ هزار دلار به همراه آپشن است. رقم درخواستی این بازیکن در ابتدا ۸۰۰ هزار دلار برای یک‌فصل بود که مدیران وقت اعلام کردند نمی‌توانند چنین قراردادی را ببندند و چنین دستمزدی را به دیاباته پرداخت کنند، اما می‌شود آپشن هایی را در قرارداد گنجاند که اگر شیخ عملکرد خوبی داشته باشد دریافتی‌اش در آخر فصل به رقم موردنظر او نزدیک شود.

به‌این‌ترتیب بندهایی به‌عنوان پاداش گلزنی در قرارداد این بازیکن آفریقایی قید شد که با تحقق آن‌ها ارزش قرارداد او تا حدود ۷۰۰ هزار دلار هم می‌رسد. طبق این بند درصورتی‌که شیخ دیاباته بتواند ۵ گل بزند، ۵۰ هزار دلار و درصورتی‌که ۵ گل دیگر بزند و ۱۰ گله شود ۵۰ هزار دلار دیگر دریافت خواهد کرد.

پس از ۱۰ گل هم درصورتی‌که تعداد گل‌های شیخ دیاباته به ۲۰ برسد، ۱۰۰ هزار دلار دیگر پاداش خواهد گرفت. به‌این‌ترتیب علاوه بر قرارداد ۵۰۰ هزار دلاری، ۲۰۰ هزار دلار هم آپشن در قرارداد شیخ دیاباته آمده تا درمجموع ارزش قرارداد او با استقلال تا ۷۰۰ هزار دلار هم قابل‌افزایش باشد.

فعال شدن آپشن ۱۰۰ هزار دلاری 

شیخ دیاباته تا اینجای فصل درمجموع ۱۵ بازی برای استقلال در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا انجام داده است و موفق شده ۸ گل در لیگ و ۳ گل هم در آسیا به ثمر برساند تا درمجموع ۱۱ گله شود. به‌این‌ترتیب او تا اینجا موفق شده ۲ آپشن ۵۰ هزار دلاری را فعال کند و ارزش قراردادش ر ا ۱۰۰ هزار دلار افزایش دهد. هنوز ۱۰ بازی در لیگ،دست‌کم یک مسابقه در جام حذفی و دست‌کم ۴ بازی در لیگ قهرمانان آسیا باقی‌مانده است که روی‌هم ۱۵ بازی می‌شود.

اگر استقلال در این بازی‌ها نتایج خوبی کسی کند، آن‌وقت تعداد این بازی‌ها می‌تواند به حدود ۲۰ بازی هم افزایش پیدا می‌کند که فرصت خوبی برای شیخ است تا با زدن دست‌کم  ۹ گل دیگر آپشن ۱۰۰ هزار دلاری رسیدن به ۲۰ گل را هم فعال کنند.به‌این‌ترتیب مجموع رقمی که شیخ تا اینجا از باشگاه استقلال‌طلب دارد علاوه بر مبلغ باقی‌مانده از قراردادش، ۱۰۰ هزار دلار پاداش ۱۱ گل زده او است که با ادامه بازی‌ها و تداوم گلزنی‌های او این رقم می‌تواند تا ۲۰۰ هزار دلار هم افزایش داشته پیدا کند.

 

ایلنا 

 

 

۲ ۱  
آی اسپورت
2020-05-19 13:30:00
نظر دهید

۱ نظر
اهوازیا تاجی
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۳:۴۸
بسوزد اونجای پرسپولیسیا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر