فهرست
فوتبالیست به جای فیلسوف!‌
فوتبالیست به جای فیلسوف!‌

فوتبالیست به جای فیلسوف!‌

آی‌اسپورت- بازتاب‌ گفتگوی طنزآمیز چند ستاره پرسپولیس با دوربین برنامه نود، کمی بیشتر از حد انتظار آن‌ها بود. از شب گذشته واکنش‌های زیادی در فضای مجازی و رسانه‌های مختلف درباره این بازیکن‌ها به وجود آمده و زمزمه‌های زیادی در ارتباط با شوخ‌طبعی آن‌ها مطرح شده‌ و مصاحبه تند سیدجلال حسینی علیه این شوخی‌ها نیز موجب شده حواشی تازه‌ای به اردوی پرسپولیس اضافه شود. اینکه آستانه تحمل سیدجلال حسینی درست مثل قاطبه مردم ایران تا این اندازه پایین است،  اینکه بازیکنان تیم قهرمان لیگ شانزدهم می‌توانستند در این گفتکو کمی خویشتن‌دارتر باشند و اینکه سازندگان برنامه می‌توانستند در تدوین خوش‌ذوقی بیشتری به خرج بدهند، مسائلی هستند که به اردوی باشگاه و برنامه نود ارتباط پیدا می‌کنند اما سرزنش پسران برانکو برای شوخی‌های دم‌دست و حرف‌های کم‌عمق‌شان، رفتار حیرت‌انگیزی به نظر می‌رسد. آن‌ها باید از چه چیزی حرف می‌زدند تا بخشی از مخاطبان برنامه را راضی کنند؟‌ از اگزیستانسیالیسم؟‌ از نوشته‌های شیمبورسکا؟‌ از فلسفه هنر و یا از فیلم‌های الخاندرو خودوروفسکی؟‌

آن‌ها در نود، فقط خودشان بودند و تلاش نکردند برای چند دقیقه شخصیت‌شان را با لایه‌هاي دروغين تزیين كنند و شايد براي جامعه، همين گناهي نابخشودني بود. در فوتبال اروپا، شايد چهره‌هاي تحصيل‌كرده‌اي مثل كيه‌ليني ديده شوند كه مي‌توانند ساعت‌ها درباره برگزيت و تاثيرات آن بر اتحاديه اروپا حرف بزنند اما صحبت‌هاي شبانه مسي و سوارز در ديزني‌لند نيز از جنس همين حرف‌هاي محسن مسلمان و همبازي‌هاست. آن‌ها فوتباليست هستند و نه فيلسوف. فوتباليست‌هايي كه در همين كشور تربيت شده‌اند و محصول همين جامعه هستند. ممكن است موها و لباس‌هاي‌شان را نپسنديم. ممكن است ادبيات‌شان را دوست نداشته باشيم اما نمي‌توانيم انكارشان كنيم. نمي‌توانيم از ياد ببريم كه آن‌ها، شبيه همه پسراني هستند كه هر روز خيابان‌هاي شهر را به تسخير درمي‌آورند. 

 

مطلب مرتبط
انقدر نقش بازی کردیم، باورمون نمیشه چند نفر واسه چند دقیقه جلو دوربین خودشون بودن
۳۲۱ ۴  

مطلب مرتبط
ستاره‌های پرسپولیس باید عذر بخواهند؛ نه از سیدجلال و رامین که با تریبون‌های چندصدهزارتایی از خجالت دورهمی شبانه جوانان سرخ در آمدند. بخش زشت رفتار دوشنبه‌شب نه شوخی با سیدجلال بود، نه طعنه به رامین. آنها در بازی پانتومیم عکاس تیم‌شان را که به هر دلیلی در راه رفتن مشکل دارد، مسخره کردند و فردی با ضریب هوشی پایین را که در جمع‌های فوتبالی شناخته می‌شود، دست انداختند. اگر معنای صمیمیت تمسخر آدم‌هایی است که دست‌شان به هیچ جایی بند نیست، برای خودمان، کسانی که به این شوخی‌ها خندیدند و البته ستاره‌های جوان پرسپولیس متاسفم.
۱۰۳ ۱۱  

مطلب مرتبط
چطور یه بازیکن به خودش اجازه می‌ده کاپیتان تیم، مربی، همبازیاش و همه و همه رو مسخره کنه و بعد هم احتمالا بگه شوخی کردم؟ چرا باید ماشین نداشتن انصاری رو مسخره کنن یا خوردبین رو که احتمالا بچه‌اش همسن این‌ها است؟
۶۶ ۱۱  

۱۱۵ ۸  
آی اسپورت
2017-04-18 14:33:00
نظر دهید

۸ نظر
مانوئل ژوزه
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۴:۳۹
خدا نکنه ما شبیه این تازه به دوران رسیده های بوققققققققققق باشیم
بی اعصاب
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۶:۴۴
باز هم نگاه صفر تا صدی این به اصطلاح نویسنده..که بیشتر شبیه تیفوسی های طرفداری مینویسد..از دیدگاه ایشان یا یک نفر باید فیلسوف باشد یا احمق..حد وسطی هم ندارد..ایشان احتمالا موقع ناهار یا یک پیاز میخورد یا یک کامیون پیاززز!
۴
حسن
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۴:۵۲
حالا جالبیش اینه که این پیشکسوتایی که انتقاد میکنن انگار خودشون خیلی تحفه بودن ت. دوران بازیگریشون
علی پرسپولیسی
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۴:۵۳
من واقعا از مصاحبشون لذت بردم و بهشون افتخار کردم که انقد صداقت دارن. تقریبا نزدیک ۱۵ نفر بودیم که داشتبم برنامه رو میدیدیم اعم از مرد زن و با سنین مختلف و حتی ۲ نفر استقلالی که همه فقط میخندیدیم و لذت میبردیم. سید جلالم بچه ها از دلش در میادن.
امید از تفت
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۵:۰۷
شما کلاً داری اشتباه میری. کسی نگفت فیلم بازی کنند و شخصیت واقعی خودشون را پنهان کنند بلکه میگیم رفتار و گفتارشون را اصلاح کنند. حضرت علی می فرمایند: مواظب افکارت باش که گفتارت می شود، مواظب گفتارت باش که رفتارت می شود و مواظب رفتارت باش که شخصیتت می شود. اگر کسی روی افکار و رفتار و گفتارش کنترل داشته باشه قطعاً شخصیت بهتری میتونه داشته باشه. شما بگید آیا این چیزی که دیدید در شأن پرسپولیس بود!!؟؟
هه
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۵:۱۴
بابا باشخصیت خودتو کشتی . چه خبره مگه فان بوده و خنده. از بس تو کلتون عزا کردن دیگه با خنده و شوخی مخالف شدین دوست دارین همه تو غم و حسرت باشن . خیلی مشکلاتمون کمه که چند نفرم میان یه ذره شادی کننو روحیمونو عوض کنن چهارتا آدم اشتباهی مثه تو انتقاد میکنن...........
بی اعصاب
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۶:۴۷
آقای هه..خوبه کسی برای خنداندن دیگران از ایرادهای جسمی استفاده کند ؟؟مثلا لنگیدن عکاس؟؟هیچ کس مخالف لبخند نیس..ولی نه به قیمت ناراحتی و تحقیر و توخین به دیگران..همانطور که کسی مخالف کری خوانی نیس..ولی نه با فحاشی به مرحوم نوروزی و امثالش..تعادل حلقه گم شده زندگی ایرانیهاس..
۴
محسن
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ۱۹:۳۱
دقت کردید هر سال لیگ قهرمان دارد و با اعضای تیم قهرمان مصاحبه میشود.فکر کنم میشود از صحبتها،به شان و شخصیت افراد پی برد.از پسر بابا که توان کنترل زبانش را در مواجهه با وصله ناجور ندارد تا لیوه گی بقیه.خداییش حرفی برای گفتن نداشتند.البته از سید جلال یا امثال بنگر توقع همین واکنشها بود.و شخصا با انصاری و بیرانوند،علیرغم نبودنشان همزادپنداری کردم.لباسهای اف خورده و وسیله نقلیه عمومی.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر