فهرست
نگاه روز: از وزیر خارجه تا وزیر ورزش/ یک تفاوتِ ظریف!
نگاه روز: از وزیر خارجه تا وزیر ورزش/ یک تفاوتِ ظریف!

نگاه روز: از وزیر خارجه تا وزیر ورزش/ یک تفاوتِ ظریف!

آی اسپورت- در ساعت های پایانی شب گذشته، بالاخره اتفاقی که بسیاری از مردم جهان منتظرش بودند رقم خورد و بعد از 9 روز پرفشار در دوره تازه مذاکرات، سرانجام ایران و 1+5 به یک راه حل جامع برای موضوع هسته ای ایران دست پیدا کردند تا همه تحریم ها در مسیر لغو شدن قرار بگیرند. این اتفاق، ابتدا شبکه های اجتماعی را به محلی برای جشن تبدیل کرد و سپس خیابان های تهران، میزبانِ ایرانی های شادمان از توافق شدند. صبح امروز نیز جواد ظریف، با استقبالی در اندازه های یک قهرمان تمام عیار وارد ایران شد تا بدون تردید، محبوب ترین وزیر کابینه دکتر روحانی لقب بگیرد. کابینه ای که احتمالا کم ترین میزان محبوبیت اش، به وزیر ورزش مربوط می شود.

جواد ظریف و محمود گودرزی، در حوزه مجزا و متفاوت در دولت مشغول به کار هستند و طبعا مقایسه کامل این حوزه ها با هم، چندان امکان پذیر به نظر نمی رسد. این دو چهره سرشناس دولت اما یک شباهت و یک تفاوت واضح دارند. شباهت حوزه کاری ظریف و گودرزی، در میزان توجه مردم به این حوزه هاست. وزیر امور خارجه به سبب داستان های مربوط به توافق هسته ای و وزیر ورزش به خاطر ماجرای کارلوس کی روش، این اواخر تبدیل به پرخبرترین وزرای کابینه روحانی شده اند. تفاوت این دو نفر اما در زاویه رویکردشان با خوشایند مردم دیده می شود. در یک طرف، ظریف حالا تبدیل به قهرمان ملی و صدای مردم شده و برای همیشه به عنوان فردی که توانست در پس سال های پرتنش، حرف مردم را در مجامع جهانی بزند و حق شان را بگیرد، به خاطر سپرده خواهد شد. عملکرد آقای گودرزی اما درست نقطه مقابل ظریف است. او راهی را رفته و تصمیم سرنوشت سازی را گرفته که باورش برای عموم مردم هنوز دشوار به نظر می رسد.

در جریانِ استقبال پرشور صبح امروز از ظریف، چند نفری نیز از او می خواستند که برای حفظ کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران تلاش کند! اتفاقی که با لبخند آقای وزیر روبرو شد. به نظر می رسد دولت پرزیدنت روحانی، به چند «ظریفِ» دیگر نیاز دارد تا میزان رضایت مردم در همه حوزه ها را به بالاترین سطح ممکن برساند. توی ساعت های خوبِ بعد توافقِ عالی، احتمالا ورزشی ها این آرزو را تعقیب می کنند که کاش یکی از ظریف ها، سهم وزارت ورزش باشد.

آی اسپورت/ محمدحسین عباسی

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-03 11:23:13
نظر دهید
۱ نظر
اشکان
جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴، ۱۱:۳۱
عالی بود ای اسپورت. عالی بود اقای عباسی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر