فهرست
یادداشت:‌ ریشه‌یابی حمایت مردمی از کی‌روش/ سیستم دفاعی تیم زنده
یادداشت:‌ ریشه‌یابی حمایت مردمی از کی‌روش/ سیستم دفاعی تیم زنده

یادداشت:‌ ریشه‌یابی حمایت مردمی از کی‌روش/ سیستم دفاعی تیم زنده

سامان همایی‌فر/ آی اسپورت

خبر ناگهانی جدایی کی‌روش از تیم ملی همه را به جوش و خروش آورده است. مردم به شبکه‌­های اجتماعی هجوم آورده­اند، به هر دری می زنند تا شاید صدایشان شنیده شود که نمی­‌خواهند کسی دست به این ترکیب بزند. رسانه­‌ها را زیر و رو می کنند تا عنصر مهاجمی را که عامل این بحران در تیم ملی است، بیابند و آن را دفع کنند. گویی همان سیستم دفاعی یکپارچه و جنگنده­ای که درون زمین هجوم حریفان را دفع می­‌کند، بیرون زمین با میلیون ها سلول فعال شده است. درست مثل سیستم دفاعی موجود زنده ای که به هر عنصر مهاجمی واکنش نشان می­‌دهد و از زندگی اش دفاع می کند.

تیم ملی تمام نشانه­‌های زنده بودن را با خود دارد، چون واقعا زنده است. قلب سالمی دارد که در دل میلیون­ها ایرانی می­تپد و تن چابکی که با تپش­های این قلب جان می­گیرد و فراتر از بضاعت فوتبال بی رمق و نزاری که داریم در زمین می­جنگد. تیمی که زندگی­اش وابسته به برد و باخت نیست و مردم با تمام وجود دوستش دارند. چه آن زمان که نفس آرژانتین را می­‌گیرد، چه وقتی در یک بازی طوفانی به عراق بحران زده می­‌بازد.

کی‌روش هم دست کم عضوی از همین موجود زنده است. مردی که حالا دیگر ثابت کرده استاد ایجاد سیستم دفاعی است. سیستم دفاعی که نه تنها در درون زمین و روی سکوها یکدل و یکپارچه برابر هر مهاجمی مقاومت می‌­کند، بلکه بیرون زمین هم نمی­گذارد کسی موجودیتش را تهدید کند. همین است که وقتی خبر جدایی‌­اش می­پیچد، سیستم دفاعی این تیم زنده با تمام وجود فعال می­شود. دل مردم بی قرار می­شود، شبکه های اجتماعی پر می­شود از تلاش­ مردم برای بقای کی‌روش، قوچان نژاد در اینستاگرام تصویر مشت برافراشته کیروش با مچ‌بندی به رنگ پرچم ایران را منتشر می­‌کند و حتی امید ابراهیمی که به باور قلعه نوعی، کی‌روش کمتر از شایستگی­‌هایش به او میدان می­دهد هم از کی‌روش حمایت می­کند.

پس این ‌بلوای جدایی از کجا سرچشمه می گیرد؟ وزارت ورزش هر گونه دخالت در فدراسیون فوتبال را انکار می کند. کفاشیان می­‌گوید خواهان ادامه کار کی‌روش است، کی‌روش می­‌گوید قصد ماندن و ادامه کار با تیم ملی ایران را داشته است. پس این شوک ناگهانی از کجا به تیم ملی وارد می­‌شود؟ این مسئولان تازه فدراسیون که به گفته کی‌روش برنامه­‌هایشان برای تیم ملی با حضور او محقق نمی­‌شود، کیستند؟ در خوشبینانه‌­ترین شکل، مثل همیشه کسانی پیدا شده اند که به خیال خود مصلحت تیم ملی را از هشتاد و هشت درصد مردم و همه بازیکنان آن بیشتر می­دانند. کسانی که انگار نمی­دانند هر برنامه‌­ای برای این تیم نیازمند همراهی همین مردم و همین بازیکنان است. آنهایی که نه تنها از مصلحت تیم ملی غافلند، بلکه مصلحت خویش را هم گم کرده اند. نمی دانند که هر کسی را جایگزین کی‌روش کنند باید برای رسیدن به قلب مردم و ساق پای بازیکنان تیم ملی، از همان سیستم دفاعی­‌ای عبور کند که لیونل مسی را تا ثانیه‌­های آخر بازی متوقف کرده بود.

     
آی اسپورت
2015-04-03 12:46:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر