فهرست
گزارش ویژه: ولودروم، پاتوق فروشنده های حشیش و ماری جوانا!
گزارش ویژه: ولودروم، پاتوق فروشنده های حشیش و ماری جوانا!

گزارش ویژه: ولودروم، پاتوق فروشنده های حشیش و ماری جوانا!

آی اسپورت – برای بازی یکشنبه مارسی و پاری سن ژرمن که برای تعیین قهرمان این فصل رقابتهای لیگ 1 فرانسه سرنوشت ساز خواهد بود، یک هلیکوپتر مجهز به دوربین برای ارائه تصاویر بهتر از این مسابقه هم درنظر گرفته شده است. اما شاید اتفاقهای مهم تر در ورزشگاه ولودروم مارسی روی سکوهای این استادیوم زیبا با شیوه های غیرتکنولوژیک و البته غیرقانونی رخ می دهند. از چند سال پیش ولودروم در جریان بازی های مارسی به یکی از رایج ترین اماکن خرید و فروش آزاد و مصرف ماری جوانا و حشیش تبدیل شده است.

این پدیده به حدی در ورزشگاه اختصاصی مارسی رایج است که حتی روزنامه لاپرونس گزارشی در مورد آن تهیه کرده و درآن به اعتراض های گروهی از والدین که بچه های خود را برای تماشای بازی های این تیم به ورزشگاه می برند، اشاره کرده است. برخلاف پارک دو پرنس، در ولودروم  قانونی در مورد منع سیگار کشیدن وجود ندارد. برای همین ونسان لابرون رئیس باشگاه هیچگاه سیگار کشیدن خود کنار زمین را ترک نکرده و بارها هم تلویزیون او را در حال سیگار کشیدن به تصور کشیده است. عدم وجود چنین ممنوعیتی در این استادیوم باعث شده که روی سکوها هراتفاق دیگری رخ دهد و هوادارن با داشتن پلاکاردهایی که تصویر باب مارلی روی آنها نقش بسته ، در طول تماشای مسابقه  بدون هیچ مزاحمی مشغول مصرف این مواد باشند.  همین اتفاق نگرانی والدین را نسبت به تاثیر منفی این اتفاق روی بچه های کم سن و سال آنها درپی داشته است.

مسوولان باشگاه مارسی هیچ گونه مسوولیتی در این زمینه نپذیرفته و پلیس را در این قضیه مقصر دانسته اند. آنها گفته اند که سلامت هواداران یکی از نگرانی های اصلی آنهاست و پلیس در بدو ورود تماشاگران به استادیوم باید کنترل های لازم را انجام دهد. اما نیروهای امنیتی در پاسخ به این ادعای مدیران مارسی چنین می گویند:\" برای ما پیدا کردن مواد محترقه و آتش زای همراه هواداران سخت است، چه برسد به اینکه بتوانیم حشیش و ماری جوانا را در وسایل تماشاگران پیدا کنیم...\" ضمن اینکه این اتفاق فقط در جایگاه تماشاگران رخ نمی دهد و حتی هراز گاهی در جایگاه وی آی پی ولودروم هم میهمانان ویژه مشغول استعمال این مواد بوده اند...

مسلما بازی بزرگ با پی اس جی به دلیلی برای ایجاد انقلاب در این عادت دیرینه تماشاگران در ولودروم تبدیل نخواهد شد. هواداران مارسی، از مدتها پیش ولودروم را \" Cannabis Land\" نام گذشته اند. اسمی که هیچ سنخیتی با نمایش های مقبول و تاکتیک تیم مارسلو بیلسا در رقابتهای این فصل ندارد.

     
آی اسپورت
2015-04-03 12:59:52
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر