فهرست
کفاشیان: تیم ملی سرمربی دارد و نامش کی روش است!
کفاشیان: تیم ملی سرمربی دارد و نامش کی روش است!

کفاشیان: تیم ملی سرمربی دارد و نامش کی روش است!

آی اسپورت- علی کفاشیان درباره موضوع مهم ادامه کار کی‌روش در تیم‌ملی صحبت کرد ، در حالی که موضع او حفظ سرمربی تیم‌ملی است. اگرچه ممکن است اختلافاتی در این زمینه وجود داشته باشد.

آقای کفاشیان موضوع مهم این روزهای فوتبال موضوع کی‌روش است.


بله، ولی این سوال را باید از آقای کی‌روش بپرسید که چرا صحبت از جدایی می‌ کند؟ اگر ما قرارداد 4ساله با ایشان بسته ایم، معنی اش این است که می‌ خواهیم به مدت 4 سال از حضور ایشان استفاده کنیم. اما ظاهرا اتفاقاتی افتاده که مشکلات زیادی برای ادامه کار او وجود دارد.اما ایشان در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی سوئد تاکید داشتند که در جلسه مشترک، شما به ایشان پیشنهاد قطع همکاری داده اید.


این دروغ است. کاملا دروغ است. او از یک ماه پیش مدام صحبت رفتن می‌ کند و از این حرف ها. بحث جلسه با دبیرکل و وزیر ورزش و این چیزها هم، بین حرف هایش هست اما من به او بارها گفته ام که سروکارت فقط با خود من است، نه کس دیگری. درست است که مشکلاتی داریم و مثلا در مورد پرداخت دستمزدها سروقت تعهدات مان را انجام نمی‌ دهیم اما تو را می‌ خواهیم. ایشان حتی به من نامه زد و می‌ خواست به ایران برنگردد، اما من در جواب گفتم به هیچ وجه نمی‌ توانی نیایی و حتما باید به ایران برگردی چون با ما قرارداد داری.


آیا کار کردن با کی‌روش کار سختی است؟


به هر حال ما چند سال است با او کار می‌ کنیم و خیلی از زخم زبان ها را هم به جان خریده ایم. مثلا اینکه می‌گویند؛ فدراسیون را او اداره می‌ کند. آقای کی‌روش عقایدی دارد و می‌ خواهد همیشه فرست کلاس و بیزینس کلاس حرکت کنند و بنابراین با توجه به کاستی های ما کار کردن با او راحت نیست. اما من همیشه به خاطر علاقه ای که مردم به او دارند، مایل به حفظ او بوده ام و به رای مردم احترام گذاشته ام.

ولی مثلا همین حالا مالیات او تبدیل به مشکلی برای خروجش شده است.


بله، این مشکل را داریم اما حتما حلش می‌ کنیم. به هر حال اگر شما این عوامل را کنار هم بگذارید، می‌ بینید که میل به قطع همکاری با کی‌روش خیلی زیاد است اما من به این مربی و کارش اعتقاد دارم و می‌ خواهم بماند.

آیا شما اظهارنظری درباره حضور گزینه های ایرانی در تیم‌ملی کرده اید؟


خیر، اصلا چنین حرفی نزدم. این مساله در حیطه هیات رئیسه است. ما تازه وقتی که جدایی آقای کی‌روش قطعی شود می‌ توانیم در این باره تصمیم بگیریم یا حرف بزنیم. اما حالا تیم‌ملی ایران سرمربی دارد و این شخص کسی جز کارلوس کی‌روش نیست.با توجه به اینکه اولین بازی ایران در مرحله مقدماتی جام‌جهانی روز 21 خرداد انجام می‌شود، فرصتی برای تغییرات هست؟


به هر حال وظیفه ما این است که اگر به عنوان مثال شرایط مطابق میل مان پیش نرفت، واکنش نشان بدهیم و تصمبم بگیریم، چاره دیگری نداریم.


آیا آقای کفاشیان سال 94 را به عنوان رئیس تمام می‌ کند یا ممکن است تغییراتی در راه باشد؟


معلوم است که می‌ مانم این چه سوالی است. بنده کارم را زیرنظر مجمع انجام می‌ دهم و اتفاقا امسال دو، سه بار مجمع فدراسیون تشکیل می‌ شود که مجمع انتخابی قرار است در اسفندماه برگزار شود.

سال جدید را خیلی فعال آغاز کرده اید، آیا تا پایان سال شرایط همین طور خواهد بود؟


ما در یک فاصله کوتاه دو بازی خوب ملی برگزار کردیم و میزبان رقابت های مقدماتی امیدها بودیم و تیم ساحلی هم برای جام‌جهانی انتخاب شد. سال را خیلی فعال و با نشاط آغاز کرده ایم و شرایط خوب بوده. امیدوارم با همین فرمان جلو برویم ضمن اینکه انشاالله در بحث تحریم ها اتفاقات خوبی بیافتد. پول های بلوکه شده ما آزاد شود و شرکت ها هم با قدرت بیشتری برای اسپانسری فوتبال قدم بردارند و تلویزیون هم حق فوتبال را بدهد تا بتوانیم کارهای بزرگی در فوتبال ایران انجام بدهیم.

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-03 14:44:20
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴، ۱۶:۵۶
امیدوارم کفاشیان برای یک بار هم که شده اقتدار نشون بده و کیروشو نگه داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر