فهرست
تحولات مهم در بالا و پایین جدول
تحولات مهم در بالا و پایین جدول

تحولات مهم در بالا و پایین جدول

آی اسپورت - تصور برد شگفت‌آور سایپا در تبریز پس از گل دقیقه هفتم میهمان دوام زیادی نداشت و با گل‌های فوق‌العاده دژاگه و حاجی‌صفی بر باد رفت. تراکتور بعد از جدایی دنیزلی دوره پرنوسانی داشت، ولی با ساکت الهامی در شش بازی به چهار برد و یک تساوی رسیده و می‌توان گفت که به جمع مدعیان قهرمانی برگشته.

تراکتور با برد دیروز به رده دوم رسید و اگر به این روند ادامه دهد تهدیدی جدی برای سه مدعی دیگر است. تراکتور ستاره‌هایی دارد که هر کدام می‌توانند سرنوشت بازی را تغییر دهند. دیروز نوبت دژاگه بود که نشان بدهد هنوز تمام نشده و در ادامه مسیر می‌تواند آمار ضعیف این فصلش (دو گل زده) را ارتقا بدهد.

هنوز می‌توان از تأثیر اسکوچیچ در صنعت نفت آبادان نوشت، ولی این بار صحبت از تأثیر منفی است. جدایی پرحاشیه مربی کروات به تیم پرطرفدار جنوبی ضربه سختی زد و آنها دیروز چهارمین شکست متوالی در لیگ برتر را تجربه کردند. پدیده نیم‌فصل اول دیروز در خانه به گل‌گهر سیرجان باخت. نفت پیش از آن هم مغلوب نفت مسجدسلیمان، پرسپولیس و ذوب‌آهن شده بود. جدایی اسکوچیچ به بهانه بیماری و مشکلات خانوادگی از صنعت نفت اخلاقی نبود و ساخته‌هایش را بر باد داد.

در پایان نیم‌فصل اول به نظر می‌رسید کار شاهین بوشهر تمام شده، ولی این تیم با میشو در حال اوج گرفتن است و با سه برد متوالی از قعر جدول کنده شد. آنها پس از پیکان و نساجی دیروز ماشین‌سازی را بردند و با ادامه این روند مثبت قطعاً در لیگ برتر می‌مانند. اگر کریستیچوویچ مأموریت نجات شاهین را با موفقیت به پایان برساند، می‌تواند وارد چرخه مربیان لیگ برتر شود و احتمالاً در سال‌های آینده او را روی نیمکت تیم‌های مختلف خواهیم دید.

گل‌گهر هم یکی از برنده‌های دیروز بود و پس از سه تساوی به سه امتیاز رسید تا از منطقه خطر خارج شود. با این حال ممکن است شادی آنها دوام زیادی نداشته باشد. سه بازی بعدی گل‌گهر مقابل استقلال، سپاهان و شهر خودرو است و امتیاز گرفتن از این حریفان اصلاً آسان نیست. خطر بازگشت به منطقه سقوط همچنان این تیم را تهدید می‌کند.

فصل گذشته نفت مسجدسلیمان توانست با 22 امتیاز در لیگ برتر بماند، ولی با توجه به رقابت فشرده پایین جدول در فصل جاری بعید است چنین امتیازی برای ماندن کافی باشد. در حال حاضر ذوب‌آهن، نساجی، سایپا، پارس جنوبی جم، گل‌گهر، شاهین شهرداری و پیکان بین 21 تا 14 امتیاز دارند و می‌توان گفت که خیال هیچ‌کدام از این هفت تیم برای بقا راحت نیست. 

 

ایران ورزشی 

۱    
آی اسپورت
2020-02-15 12:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر