فهرست
Q&A چارلی نیکولاس: آرسنال در بهترین حالت، چهارم!
Q&A چارلی نیکولاس: آرسنال در بهترین حالت، چهارم!

Q&A چارلی نیکولاس: آرسنال در بهترین حالت، چهارم!

آی اسپورت- آرسنال یک فصل دیگر را بدون قهرمانی پشت سر گذاشت، آرسن ونگر قراردادش را تمدید کرد، هنوز وضعیت الکسیس سانچس مشخص نیست، بزرگ‎ترین خریدشان الکساندر لاکازت بوده و با این شرایط قرار است رقابت‎های فصل آینده را برگزار کند. اما آیا شانسی برای قهرمانی دارد؟ چارلی نیکولاس، کارشناس اسکای اسپورتس در این باره توضیحاتی داده.

آرسنال بالاخره قهرمان می‌شود؟

سوال ساده‎ای است. تیم‎های بزرگ مانند منچسترسیتی را نگاه کنید. من فکر می‌‎کنم اگر با این تیم‎ها بسنجیم آرسنال در مقایسه با آن‎ها شانس کمی دارد. در واقع ونگر وقتی گفت تیمش از نظر قرارداد بازیکنان در شرایط ایده‎آل قرار دارد کاملا اشتباه کرد. او مربی وفاداری است، من هم مشکلی با او ندارم، او گفته بود در پایان فصل گذشته همه چیز را آنالیز می‎کند. اما هنوز تیمش مشکل دفاعی دارد. پای حرفی که فصل قبل زدم ایستاده‎ام. این تیم بهترین ترکیب را ندارد، اما با این بازیکنان می‏تواند نتایج خوبی بگیرد.

کدام بازیکن؟

الکساندر لاکازت با اختلاف. آرسنال همیشه موقعیت‎های گلزنی را از دست داده است. این تیم تیمی تهاجمی است که فصل گذشته نتوانست از موقعیت‌هایش به بهترین شکل استفاده کند. در اتحاد من‎سیتی را کلافه کرد، اما نتوانست کارش را تمام کند. مسوت اوزیل و آرون رمسی باید بیشتر قدر موقعیت‎‏هایشان را بدانند. لاکازت اما می‎تواند عالی باشد. او کمی مرا یاد آنلکا می‎اندازد. سرعت و قدرت تمام‎کنندگی او عالی است.

چالش بزرگ آرسنال؟

هنوز وضعیت الکسیس سانچس و این که می‎ماند یا نه مشخص نیست. من دوست دارم او بماند، باشگاه باید به فکر باشد و زودتر وضعیت او را مشخص کند. آخرین بار که اتفاقی مشابه در آرسنال افتاد رابین فان پرسی به منچستریونایتد فروخته شد. سانچس از آرسنال دستمزدی مشابه کریس رونالدو خواسته، اما به آن اندازه ارزش ندارد. اگر برود هم مهم نیست، مهم این است که چه کسی جانشینش می‎شود.

نقاط قوت آرسنال؟

وقتی روز، روز آرسنال باشد این تیم می‎تواند هر حریفی روی کره زمین را شکست دهد. وقتی این تیم با اعتماد به نفس و روان بازی کند واقعا تیمی عالی است. نکته مهم بعدی این است که این تیم در لیگ قهرمانان نیست. بسیاری از بازیکنان می‏توانند انرژی بهتری داشته باشند و تمرکزشان را روی قهرمانی در لیگ بگذارند.

نقاط ضعف آرسنال؟

هواداران کمی از این تیم دلسرد شده‎اند. وقتی این تیم خوب شروع نکند، دوباره فشار روی آن‌ها زیاد می‎شود. آن زمان است که باید دوباره همه چیز را از ابتدا بسازند و این کار آسانی نیست.

رتبه فصل بعد؟

این طور که فعلا به نظر می‎رسد در بهترین حالت این تیم فصل بعد می‎تواند چهارم شود. هنوز سوالات زیادی درباره این تیم وجود دارد که ونگر باید آن را حل کند. آن هم تا قبل از این که پنجره نقل و انتقالات تابستانی بسته شود.

 

۷    
آی اسپورت
2017-08-02 18:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر