فهرست
درباره یک قابِ هیجان انگیز: سعید، ردی فور فلایت!
درباره یک قابِ هیجان انگیز: سعید، ردی فور فلایت!

درباره یک قابِ هیجان انگیز: سعید، ردی فور فلایت!

آی اسپورت- در بین هم سن و سال های سعید عزت اللهی، خیلی ها دوست دارند با دیگو سیمئونه عکس یادگاری بگیرند و این تصویر را برای مدت ها، از سردر صفحه های اجتماعی شان برندارند. پسرِ جوان ایرانی ساکن مادرید اما حالا برای اولین بار، در حال تمرین کردن زیر نظر دیگو دیده می شود و توی قاب مشترک با مربی بزرگ آتلتی شکار شده است. جوان رعنای انزلی، از بلوار، از پل غازیان، از کاخ خوشتاریا و برج ساعت پرواز کرده و خودش را به بیست کیلومتری غرب مادرید رسانده تا در سیوداد دیپورتیووا، نگاه خریدارانه آقای سرمربی را به ساق هایش ضبط کند و آماده پرواز بلند دیگری بشود تا.. ویسنته کالدرون.

سعید عزت اللهی هنوز باید چند ماه صبر کند تا 18 سالگی و امضای اولین قرارداد «رسمی» با مدافع عنوان قهرمانی لالیگا. او از زمان انجام اولین بازی در لیگ برتر در 16 سالگی تا به امروز، حرف و حدیث های زیادی را در مورد اغراق آمیز بودن گمانه زنی ها در مورد استعدادش شنیده است اما همچنان بدون توجه، به کارش در اسپانیا ادامه می دهد. سعید روز گذشته تک گل تیمش در مرحله یک چهارم نهایی تورنمنت جوانان در اسپانیا را به ثمر رسانده و دارد ایرانی ها را امیدوار می کند که شاید ظرف چند سال آینده، مدت ها بعد از نکو و شجاعی، یک قرارداد لالیگایی را به یک نام ایرانی پیوند بزند.

در انزلی، بنایی مشهور به «حافظیه» وجود دارد که احتمالا در سفر به انزلی و یا توی نماهایی از فیلم آخر صفی یزدانیان تماشایش کرده اید. این بنا البته طبیعتا آرامگاه حافظ را در خود ندارد اما کپی هنرمندانه ای از نمونه اصلی در شیراز به نظر می رسد و شاید حتی به خاطر نزدیکی به ساحل، زیبایی های بصری بیشتری نسبت به نمونه اصل دارد. حالا، 84 سال بعد از ساخته شدن این بنا، مردم انزلی امیدوارند یک روز با نمونه اورجینال اولین فوتبالیست لالیگایی شهرشان به یاد آورده شده اند. با آدمی که آینده اش می تواند از حافظیه انزلی هم دیدنی تر باشد.

محمدحسین عباسی/ آی اسپورت

     
آی اسپورت
2015-04-04 16:13:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر