فهرست
گزارش ویژه: قدرت گل‌زنی تراکتور بالاتر از تیم‌های اروپایی
گزارش ویژه: قدرت گل‌زنی تراکتور بالاتر از تیم‌های اروپایی

گزارش ویژه: قدرت گل‌زنی تراکتور بالاتر از تیم‌های اروپایی

آی‌اسپرت- در لیگی که هیچ تیم راه گل‌زنی را بلد نیست، تراکتورسازی خوب گل می‌زند. تراکتورسازی در لیگ امسال 45 گل زده است. یعنی از استقلال که دومین خط حمله لیگ را در اختیار دارد، ده گل بیشتر زده. از پرسپولیس بحران زده هم 21 گل بیشتر زد. اما آمار فوق‌العاده تراکتورسازی فقط تو ایران خوب نیست. به طور کلی با بررسی در پنج لیگ معتبر اروپا درمی‌یابیم که فقط سه تیم از لیگ‌های سری‌آ، لوشامپیونه و بوندسلیگا و پنج تیم از لیگ‌های جزیره و لالیگا در گلزنی موفق‌تر از تراکتورسازی بودند. یعنی عملکرد هجومی این تیم از تیم‌های شاخص دنیا چون لیورپول و آس‌رم و میلان و اینتر و شالکه و گلادباخ بهتر بود. این را هم در نظر بگیرید که همه تیم‌های اروپایی که مثال زدیم، از تراکتورسازی چند بازی بیشتر انجام دادند.

نفت مسجدسلیمان، پرسپولیس، گسترش فولاد، صبای قم، راه‌آهن و استقلال خوزستان تیم‌هایی هستند که در لیگ امسال از تراکتورسازی سه گل دریافت کردند. صبای‌قم و راه آهن هم مقابل این تیم چهارتایی شدند. جالب است هیچ تیمی در لیگ امسال نتوانست دروازه‌اش را مقابل خط حمله زهردار تراکتورسازی بسته نگه دارد.

لوسیانو ادینهو در همین تیم می‌تواند اولین عنوان آقای گلی‌اش در لیگ ایران را کسب کند. سامان نریمان‌جهان، محسن دلیر و ادینهو این فصل مجموعا 28 گل برای تراکتورسازی به ثمر رساندند. 

     
آی اسپورت
2015-04-04 16:27:02
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر