فهرست
سکوهای سرخ چندبار علیه سرمربی تیم‌شان شعار دادند؛ چرا درخشان حیا نمی‌کند؟
سکوهای سرخ چندبار علیه سرمربی تیم‌شان شعار دادند؛ چرا درخشان حیا نمی‌کند؟

سکوهای سرخ چندبار علیه سرمربی تیم‌شان شعار دادند؛ چرا درخشان حیا نمی‌کند؟

آی اسپورت- شعار معروف «حیا کن، رها کن» برای اولین بار در تاریخ فوتبال کشورمان قبل از باز شدن پای یک سرمربی به مستطیل سبز، شنیده شد. هواداران خشمگین پرسپولیس ناراضی از انتخاب درخشان، برای اولین بار شعار «حیا کن، رها کن» را زمانی سر دادند که سرمربی مورد نظر نه روی نیمکت، بلکه درون ماشین شخصی اش نشسته بود!

 

شاید درخشان فکر می‌کرد برد در بازی شهرآورد می‌تواند حاشیه امنیتی برای او در نیم فصل دوم باشد اما پس از نتایج ضعیف درخشان از هفته‌ی هجدهم به بعد این شعار رنگ بیشتری به خود گرفت تا جایی که حتی هواداران تیم‌های حریف نیز چندین بار در بازی تیم‌های خود با پرسپولیس این شعار را سر دادند. نگاهی به سرگذشت درخشان با هواداران از ابتدا تاکنون:

 


پرده اول: اولین روزهای پرسپولیس با درخشان

 

اولین روز؛ اولین تمرین

حمید درخشان سرمربی جدید تیم پرسپولیس در شرایطی که هواداران این تیم علی دایی را تشویق می‌کردند به محل تمرین پرسپولیس آمد. این در شرایطی بود که شعار «درخشان حیا کن - پرسپولیس را رها کن» از سوی هواداران شنیده می‌شد. این مسئله به خوبی می توانست آینده ی پرسپولیس را در تک تک بازی هایش ترسیم کند.

 

هفته هشتم: نفت مسجد سلیمان - پرسپولیس

هواداران عصبانی پرسپولیس تا دقیقه 92 بازی صبر کردند و بعد شعار«علی دایی» که نماد اعتراض بود، سر دادند. داور که سوت زد، هواداران پرسپولیس از جایشان تکان نخوردند. پلیس با مهربانی وارد کار شد و از هواداران خواست ورزشگاه را ترک کنند. اما هواداران راضی به ترک ورزشگاه نمی‌شدند. اصرار پلیس که زیاد شد، هواداران از یکی از درهای خروجی به سمت در روبه‌روی جایگاه ‌رفتند.

 

 

پرده دوم: سه بازی آخر خانگی پرسپولیس

 

هفته نوزدهم: پرسپولیس – ملوان

حدود دقیقه 72 تعدادی از هواداران روبه‌روی جایگاه به تشویق علی دایی پرداختند که همین مسئله باعث شد درگیری‌ بین آنها  با یکی دو لیدر پیش بیاید.

از دقیقه 86 هواداران پرسپولیس به صورت یکصدا علی دایی، سرمربی پیشین این تیم را تشویق می‌کردند. درست در اوج این تشویق‌ها بود که داور به سود پرسپولیس اعلام پنالتی کرد.

در دقیقه 90 هواداران پرسپولیس یکپارچه شعار درخشان حیا کن، پرسپولیس رو رها کن تا اعتراض خود را به سرمربی پرسپولیس علنا نشان بدهند.

 

هفته بیست و یکم: پرسپولیس – صبا

تماشاگران کم تعداد پرسپولیس در این بازی در حالی که در طول ۹۰ دقیقه به دادن شعارهای حمایتی برای سرمربی تیم شان می پرداختند بعد از اینکه از برد تیم شان نومید شدند با تغییر موضع شعار حیا کن و رها کن را انداختند از درخشان خواستند استعفای خود را اعلام کند.

 

هفته بیست و چهارم: پرسپولیس – راه‌آهن

سرخپوشان که در دقیقه 76 و روی حرکت خوب طارمی گل مساوی را به راه آهن زدند دو دقیقه بعد دوباره از تیم فرهاد کاظمی عقب افتادند تا تماشاگران این تیم که در آخرین روزهای سال 93 به درخشان لقب \"حمید خان فرگوسن\"را داده بودند فریاد،حیا کن،رها کن\"را سر بدهند.

آنها حتی وقتی پرسپولیس گل مساوی را هم توسط محمد نوری وارد دروازه راه آهن کرد این شعار را می دادند و در پایان مسابقه هم دست از شعارهای خود بر نداشتند.

حمید درخشان که در این دیدار تیمش علیرغم ده نفره شدن حریف موفق نشده گل برتری و تساوی را به ثمر برساند با اعتراض شدید هواداران مواجه شد.
درخشان در زمان شعارهای اعتراضی هواداران پرسپولیس به روی نیمکت رفت و جای خود را به حسین عبدی داد تا او تیم را از کنار زمین هدایت کند.

 

 

پرده سوم: تماشاگران حریف در بازی های خارج از خانه!

 

جام حذفی: گل گهر – پرسپولیس

تماشاگران گل‌گهر سیرجان در بازی حذفی با پرسپولیس با شعار « درخشان حیا کن، پرسپولیس و رها کن» علیه سرمربی پرسپولیس شعار سر دادند که این شعارها با تعجب درخشان همراه بود.

 

هفته هجدهم: ذوب آهن – پرسپولیس

بعد از تعطیلات، پرسپولیس در فولادشهر به میدان رفت و همین که از ذوب‌آهن عقب افتاد، شعار «حیا کن، رها کن» به گوش رسید. درخشان به جای آن که بی‌تفاوت از کنار این شعار رد شود، یک اشتباه استراتژیک مرتکب شد و گفت: \"این شعارها خستگی را به تن آدم باقی می‌گذارد\" !

 

هفته بیستم : پدیده – پرسپولیس

در مشهد اما «حیا کن، رها کن» شبیه لطیفه بود. هنوز بازی پدیده و پرسپولیس شروع نشده بود که هواداران پدیده شروع کردند به شعار دادن؛ «درخشان حیا کن، پرسپولیس‌ُ رها کن» و با همین شعار روی اعصاب سرمربی پرسپولیس راه می‌رفتند، البته درخشان که ثابت کرده بلد نیست حیا کند و رها کند (!) برای این هواداران دست زد و با پیروزی مقابل پدیده فکر می‌کرد برای چند هفته‌ای از شر این شعارها در امان خواهد بود.


  ۱  
آی اسپورت
2015-04-04 16:36:22
نظر دهید

۱ نظر
سرور لنگیا
شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴، ۱۷:۲۰
ای بی حیا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر